Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 40 felett tényleg sokan érzik...

40 felett tényleg sokan érzik már úgy, hogy leélték az életük aktív izgalmas részét, és már csak várják a nyugdíjas kort?

Figyelt kérdés
A köztes idő (40-65-ig) meg a leghaszontalanabb az életben, mert a hajó már elment, a kávé már lefőtt, meg lett éve a kenyér java, csak a szürke munkanapok?

2022. okt. 16. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan belefáradtam 42 évesen olyan dolgokba, amit korábban kedveltem csinálni. Pl az edzést is abbahagytam egy hónapja már. Semmi értelmét nem láttam. Próbálok nyugodt életet élni, mivel egyedülálló vagyok, de azért a nyugdíjaskort nem szeretném megélni, ha lehet. Így is rengetegszer érzem magam öregnek, sőt ha úgy vesszük, annak is vagyok mondható.
2022. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A nagy Levin ***** válasza:
Ötven leszek pár hónap múlva, és nem érzem, hogy eljárt volna felettem az idő. Ha időm engedi fotózok, járok kirándulni, barkácsolok, most tanulok gitározni stb. Igaz, néha vannak olyan napok is, hogy az udvarra sincs kedvem kimenni, de ezek azért ritkák.
2022. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez is ilyen tipikus, undorító skatulya. 40 lett, akkor ássa el magát. Én úgy gondolom, az életkor csak egy szám. A hiba nem az életkorban van, hanem a társadalom ostobaságaiban. Ahelyett, hogy élnének, felesleges korlátokat keresik mindenben.Hűű de szuper, elértem egy kort és húzhatok egy korlátot, hogy innentől ezt meg ezt nem csinálhatom, mert...

47 vagyok és nem érzem úgy, hogy bármilyen izgalomról lekéne ezért mondanom, azt viszont szomorúan látom, hogy többség már 40 előtt kiég minden szintén és elkezd begubózni. Na ez az, ami ebben az életkorban lohasztó, a környezetemben ezt látni.

2022. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Tudod, kérdező, a szüleid most kezdik élni az életüket. Eddig ugyanis,tetszik, vagy sem, kimondom; a te életedet élték. Mindenben te voltál az első, minden gondolatuk, minden tettük rád irányult, a te javadat célozta. Jegelték minden régi tervüket, sutba dobták álmaikat, és most kezdik előszedegetni a megmaradt morzsákat, és megpróbálják összeillesztve újraéleszteni azokat. Cserébe kivirágzott a szexuális életük, mert akár hiszed, akár nem, a szex csak 40 fölött az igazi.
2022. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!