Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nyugdíjas miért viselkedet...

Egy nyugdíjas miért viselkedett így egy ilyen helyzetben, és miért viselkedett így egy fiatalabb?

Figyelt kérdés

Ma tapasztaltam.

Az utcánktól kb. 800 méterre van egy kisbolt.A szembe szomszédomék elmentek nyaralni és valamelyikőjük szüleik vigyáznak a házra a napokba, gyakorlatilag míg megjönnek ideköltöztek.A bácsi...nem tudom pontosan mennyi idős lehet 60-70 közötti.Fogta a kis szatyrát és gyalog ment a boltba.3-al mellettem lévő szomszédba olyan 35-45 közötti férfi ugyanoda kocsival ment.

Én futni voltam,és mikor jöttem hazafele,akkor szállt ki ez a fickó a kocsiból a boltnál és sétált be.És az idős bácsi pedig sétált haza a szatyorral a boltból.És a fiatalabbik is csak kimondottan a boltba ment,mert ahogy én beértem az utcánkba futva, láttam hogy jött mögöttem a kocsival és beállt a házukhoz.

Magyarul a bácsinak nem volt kellemetlen és megterhelő 800 métert oda és vissza sétálni.Hozzáteszem, hogy a bácsinak is van saját kocsija, itt kint áll szemben.Míg a fiatalabb, ereje teljében lévő inkább beült a kocsiba.

Ez azért van mert rohanó világban élünk,és a fiatalnak mindig sietni kell? Ez a berögződés? A nyugdíjas meg ráér? Mert mikor ő volt fiatal még nem volt ennyire rohanó a világ? Vagy mi lehetett az oka ennek a jelenségnek?



#bolt #fiatal #ember #kényelem #Kis távolság
2022. aug. 6. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lustaság/pénz vagy a vett árúk sokaságának a kérdése itt szerintem.
2022. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Az lemaradt hogy ez egy kis pékség, ami kisboltként üzemel.Tehát itt nagyobb vásárlást nem tud lezavarni az ember.Reggeliért szoktak a legtöbben beugrani.

2022. aug. 6. 20:27
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

A nyugdíjas tényleg ráér és kicsi nyugdíjból nem pazarol pénzt benzinre ilyen rövid távra.


A dolgozónak kevesebb az ideje és az is lehet, hogy egész hétre nagybevásárolt.


Ő dolguk!

2022. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Apám is így van. Érszűkülete van (55 éves), gyakran be van dagadva a lába, cukorbeteg, gyakran dagad a lába, lábujjai. Persze, én szoktam lemenni, de ő leszögezte, hogy biztos nem sétál el gyalog a kisboltba... pedig két perc séta sincs oda. Nem mondom, hogy mindenkit betegségáradattal baxtak fent odafent a lenti életre, mert tényleg sokan vannak, akik inkább a kocsit választják néhány méterért, de ki tudja, lehet gondjai vannak a lábával, ami talán nem súlyos, de számára pont elég indok.
2022. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Számtalan apró oka lehet. Sőt millió!


Itt most ezt megfejteni képtelenség.


Alapvetően generációk és neveltetés különbség.


Természetesen anyagi motiváció is de az az alap.

2022. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
aki fiatal annak nem is lehet baja???
2022. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Az is lehet, hogy a fiatalabb előtte tolt le egy 12 órás műszakot álló munkán - még jó, hogy már nem akart 800 méter pluszban gyalogolni.
2022. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Konkrétan tudom hogy 500 méter gyalog az 10 perc jó esetben.


Tehát 800 az még több.


Ha sietsz vagy be vagy táblázva aznapra.... Biztosan más prioritások vannak egy nyugdíjas és egy fiatalabb életében stb.

2022. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ismerem a fiatalabb szomszédot.Nagyon jó fizikummal rendelkezik, és nem műszakban dolgozik.Eddig nem tűnt fel hogy bármi problémája lenne, fájdalma vagy ilyesmi. Megállja a helyét az ha ránéz az ember hogy ereje teljében van!
2022. aug. 6. 21:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9# Akkor ezekből az inflációkból kiindulva amiket gyűjtöttél a szomszédodról teljes joggal akár fel is jelenthetnéd őt, hogy pazarolja az üzemanyagot.


Esetleg próbáld meg bemószerolni őt valamilyen hatóságnál!

Talán még valami menő pozíciót is elnyerhetsz amiért ilyen szemfüles vagy.

2022. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!