Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vallásos zsidók miért nem...

A vallásos zsidók miért nem Aliyahznak Izraelbe?

Figyelt kérdés
Hiszen az a saját környezetük, nem néznék ki őket, ott ez a természetes. Miért szenvednek itt, pláne Magyarországon, ha lenne lehetőségük hazatérni?

2022. okt. 21. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez a Kánaán földje ! És itt várják a megbocsátást bűneikre .
2022. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Hova kellene hazatérnem, ha egyszer itt vagyok otthon? Nem értem a kérdést.
2022. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Mert Magyarország az otthonuk, itt élnek a rokonaik, itt dolgoznak stb. Vallásos zsidónak lenni nem egyenlő azzal, hogy izraeli az ember. Vannak magyar, spanyol, orosz stb vallásos zsidók is.
2022. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Több a nem vallásos zsidó, mint a hívő. Sok zsidó hívő katolikus.


Izraelbe nem fogadják be tömegesen az askenázi, az európai zsidókat. Miért menne az, akinek a felmenői is itt születtek, itt a hazája?


Ilyen formán a jászok, örmények hova menjenek? Sokféle népből áll ám össze a nemzet. A lényeg, hogy hűséges-e.

2022. okt. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Na és a muzulmánok miért nem takarodnak vissza a Közel-Keletre?
2022. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert attól, hogy valaki zsidó vallású, még nem automatikusan izraeli is. Bár Izrael a "law of return" (visszatérés joga) alapján minden zsidót befogad (lényegtelen, hogy liberális, askenázi, hasszidi, stb.), sok zsidó azért nem vándorol oda, mert nem érzik Izraelt a hazájuknak. Ők az adott országban születtek és nőttek fel, a családjuk, rokonaik, barátaik is ott élnek. Ezt mind hátrahagyni és kiköltözni Izraelbe sokaknak abszolút idegen.

Nagyon sok a nem vallásos zsidó is, akiről meg nem mondanád, hogy zsidó. Pluszban sokan a héber nyelvet sem beszélik, pedig az Izrael hivatalos nyelve. Arról nem is beszélve, hogy Izrael és környéke konstans háborús övezet. Bármikor kitörhet megint egy háború Izrael ellen. Ebbe belegondolva szerintem te se költöznél ki, ha itt születtél volna.

2022. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

"ha lenne lehetőségük hazatérni?"


Amellett, amit az előzőek írtak, hozzátenném még azt is, hogy Izrael nem éppen az olcsó kategóriába tartozik. Az ország kb akkora, mint Szlovénia, ehhez képest majdnem 10 millióan lakák úgy, hogy az ország egy eléggé jó része lakhatatlan, például a Negev-sivatag miatt. Mivel nagyon sűrűn lakott hely (főleg a tenger melletti rész), így elég horribilis ára van a lakhatásnak. Nem gondolom, hogy egy átlagos kelet-európai zsidó családnak lenne arra pénze, hogy kiköltözzön Izraelbe.

2022. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A nem vallásosak nyilván mások. De aki VALLÁSOS annak egyszerűbb lenne szerintem az élete ott, nem nézik ki az öltözéke miatt, van lehetősége pontosan imádkozni/ünnepek megünnepelni, pluszban gondolom ők inkább Izrael érzik a hazájuknak. De mégegyszer mondom, hogy a vallásoskra értettem, mert aki abszolút nem az, az nyilván nem akarna odaköltözni.
2022. okt. 22. 14:34
 9/10 anonim válasza:
100%

7-es vagyok

Mint mondtam, ez leginkább anyagi probléma. Ha nincs miből egy ekkora költözködést finanszírozni, akkor nyilván nem mennek. 1 személynek is elég necces a kiköltözés, hát még egy egész családnak.

Amúgy vallásszabadság van. Senki sem korlátozza őket a vallásuk gyakorlásában, meg az öltözködésben.

Ilyen probléma amúgy Izraelben is van, a haredi (azaz ultra-ortodox) zsidók mindenkit kinéznek maguk közül, akik nem olyanok, mint ők, és 2050-re 25%-ot fognak kitenni az izraeli összlakosságból. Pontosan miattuk költözik sok fiatal Jeruzsálemből Tel-Aviv-ba például.

2022. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4, "Izraelbe nem fogadják be tömegesen az askenázi, az európai zsidókat."

Ezt a marhaságot hol hallottad v olvastad? Az Aliya-törvény (hiv: "Izrael Állam hazatérési tv-e") semmiféle különbséget nem tesz zsidó és zsidó között, "ha nem tagja más vallásnak." -

2022. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!