Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lustaság és nyugalom vagy...

Lustaság és nyugalom vagy törekvés a fejlődésre de állandó stressz?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb: ha az ember lusta, nem akar törekedni a fejlődésre, de mindig nyugodt és boldog vagy ha valaki nem elégszik meg a minimálbérével és folyton törekszik hogy jobb legyen viszont állandóan stresszes, ideges és kimerült?

2022. okt. 22. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Törekedés a fejlődésre, és az nem feltétlenül stresszes, nem kell kimerülésig.


A lusta aki megelégszik azzal ami van, ott nem lesz fejlődés, stagnálás nincs annál taszítóbb, nagyon rossz tulajdonság

2022. okt. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

AZ eszedbe sme jutott, hogy minimálbérnél lehet többet keresni állandó stressz és idegeskedés nélkülis? :D

Biztos te vagy a lusta alak, aki máris mentegeti magát, miér tis lusta és csóró.

2022. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem én a teljes munkaidő mellett nappali tagozatos hallgató vagyok de komolyan elgondolkoztam ma rajta , hogy talán fel kellene adnom és beletörődni, hogy felesleges az egész, hiszen az egészségemre fog rámenni a kettő együtt.
2022. okt. 22. 12:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Redukáld, amit lehet, pihenj sokat, aludj és menj levegőre és társaságba.

Nem tudnál átmenni estire vagy levelezőre?

Kár lenne feladni.

2022. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden szélsőség rossz. Élhet az ember egy szép, nyugodt életet is, amiben nem unatkozik és terveket sző. Nem kell zöldségként élni csak azért, mert valaki nem akar beleszakadni.
2022. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

3

Ha még tanulsz, akkor az az első. Vállalj kevesebb munkát. Most a te munkád a tanulás. AZt huttem, egész életedre minimálbérre akarasz berendezkedni.

2 voltam

2022. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"nem én a teljes munkaidő mellett nappali tagozatos hallgató vagyok de komolyan elgondolkoztam ma rajta , hogy talán fel kellene adnom és beletörődni, hogy felesleges az egész, hiszen az egészségemre fog rámenni a kettő együtt."


Nem egész életedben fogod ezt csinálni, hanem 3-4 nyomorult évig. Miért nem lehet ennyi áldozatot hozni azért, hogy utána jobbak legyenek a lehetőségeid? Azt hiszed, a bizonytalan gazdasági helyzet nem stressz? Azt hiszed, az nem stressz, ha egy képzetlen senki vagy, aki semmiért nem törte magát egész életében legalább egy kicsit? Ó, dehogynem. Hagyd abba a mártírkodást és nyeld le ezt a békát. Végzés után pár hónappal már csak nevetni fogsz az egészen.


Amúgy én is munka mellett toltam végig az egyetemet. Főállásban dolgoztam. Nagyon nehéz volt minden területén megfelelni egyszerre az életemnek és minden kötelességemet ellátni egyidejűleg. De nem döntenék másképp, ha újra kellene döntenem erről.

2022. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Fontos, hogy legyen az embernek célja, kezdek erre rájönni, így a fejlődés jobb.
2022. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lustaság nagyon ritkán stresszmentes. Sőt, hosszú távon sokkal több stresszel jár, mint aktívan élni, tanulni, törekedni a jobbra.


A lustaság egyfajta bénultságot eredményez a legtöbb emberben. Felborul a napi ritmus, egybefolynak a napok... Azért elég nagy stresszfaktor, mikor nincs előtted valami cél, amiért tehetsz vagy nem tudsz kapcsolódni a többiekhez körülötted, akik teszik a dolgukat. Kicsit olyan, mint mikor rendszeresen sportolsz, lebetegszel egy hétre és kimarad pár edzés. Kellemetlen érzés és nagyon stresszes is, mert csapkod közben a lelkiismereted is. Megvolt egy életérzés, ami átmenetileg nincs meg. Nekem legalábbis hiányzott ilyen alkalomkor az a fáradt elégedettség, amit éreztem edzés után. Hogy igen, most odatettem magam és jól elvégeztem a munkát. Arról nem is beszélve, hogy mikor meg vagy szorulva anyagilag és nem tudod, merre tovább, az egy nagyon mély gödör. Sokkal stresszesebb, mint mikor pár hülyével küzdesz napi 8 órában, de legalább utána nem kell aggódnod. Nem ideális az sem és nen is gondolom, hogy csak ilyen munkahely létezik, de még mindig jobb és kevésbé nyomasztó, mint nyitogatni az üres hűtőt. Szóval egyáltalán nem gondolom, hogy a dologtalan élet ne döntene nyomorba. Most túl vagy hajtva, érthető, ha erre vágysz, de olyan ez, mint a sütemény, ha egy hétig csak azt ennéd, rá sem bírnál nézni.


Viszont a te helyzeted átmeneti. Nem tart örökké, egy néhány éves befektetés egy jobb életért. Azért, hogy azt csináld utána, amit szeretnél vagy azért, hogy jobban élj. Márpedig, produktívan is élhet az ember nyugodt életet.


Ha megéri a szak, akkor csináld végig, később hálás leszel érte magadnak. Ha kell, lazíts a munkán, ha nem tudsz, mert anyagilag nem teheted meg, hagyj rá egy évet, vegyél fel kevesebb tárgyat, oszd el úgy, hogy kevesebb legyen, több időre. Vagy passziváltass és készülgess a folytatásra a saját tempódban.


Ez olyan szak, amit nem tudsz estin/levelezőn csinálni? Mert ha nem, hülyeségnek tartom erőltetni a nappalit. Nappali képzés mellett főállásban (!) nem lehet minőségi munkát végezni. Nekem heti 5 nap volt reggeltől délutánig órám anno, azt sem értem, hogy tudod egyáltalán időben kilogisztikázni ezt.


Mennyi ideje csinálod ezt? Mennyi van vissza?


Mindenesetre szerintem is lenne min változtatni, de nem tartom jó megoldásnak otthagyni a szakot. A tanulásra általában igaz, hogy amit az ember fiatalon megspórol, azt idősebb korában sokszorosan fizeti vissza.

2022. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos sehol nem indult levelező, ezért egyéni tanrendet kellett kérvényeznem úgyhogy a legtöbb órán ott sem vagyok így délután nem elég a házikat megírnom, de még a délelőtti órákat is igyekeznem kell bepótolni, már amit felraknak Teams-re. Az az igazság, hogy munka mellett csináltam meg plusz 1 szakmát, egy nyelvvizsgát és egy emelt érettségit is és ugye a fizetésem soha nem növekedett, mindig csak annyit amennyit a kormány épp kötelezően emelt. De az a durva , hogy egy eladó csak érettségivel is többet keres mint én, és a pályakezdő diplomás munkatársam is annyit keres jelenleg mint én. (bocsánat rosszul írtam nem minimálbért hanem garantált bérminimumot kapok). Talán azért is vagyok ennyire kimerült most, mert lebetegedtem de mivel csak hőemelkedésem volt ezért végig dolgoznom kellett plusz délután még egyetemre is bemenni és előadást tartani. Nem tudom magam kipihenni és jövő héten is kell egy előadást tartanom. Dolgozni muszáj, de amúgy én is arra gondoltam hogy ha ezt túlélem akkor passziváltatok aztán meglátom, hogy mi lesz. Amúgy most kezdtem szeptemberben, szóval...nem olyan rég. De még arra sem volt időm meg energiám, hogy diákigazolványt csináltassak. Amúgy nyelvszak és imádnám, de rettenetesen frusztrál hogy nem vagyok ott és hiába elfogadhatóak az eddigi jegyeim, tudom hogy sokkal jobban tudnám csinálni ha lenne időm és energiám. Igazából nekem mindegy is lenne, hogy hogyan tovább a lényeg, hogy szeretnék egy kicsit szabadabb, rugalmasabb munkát majd idősebb koromra. A home office mint lehetőség a nagy álmom, mivel úgy érzem az megadná azt a szabadságot amire vágyom. A fix munkaidőnek nagyon sok hátránya van, és csak szakmákkal nem tudom , hogy ez mennyire kivitelezhető. 3 szakmám van amúgy, mind a három egészségügy. Már arra is gondoltam, hogy mi lenne ha inkább egyedül felkészülnék egy C1-es nyelvvizsgára és akkor a felesleges tölteléktárgyak nem vennék el az időmet és az energiámat. Igazából fogalmam nincs mi lenne a megoldás.
2022. okt. 22. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!