Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismerkedésben, párkeresésben...

Ismerkedésben, párkeresésben kudarcot vallott emberek! Mennyire vagytok szociálisan érzékenyek?

Figyelt kérdés

A kérdés azoknak szól, akik csalódottak a magánéletükkel.


Az én példám: jólelkű, szociálisan érzékeny voltam. Az évek során viszont elvesztettem minden kapcsolatomat. Az emberekben való csalódás annyi fájdalommal töltött el, hogy a szűk családi körömet eltekintve teljesen érzelemmentes lettem: ellenzek mindent, ami szociális alapú, mindenféle segélyt szánalmasnak tartok. Nincs kit szeretnem, így megtanultam magamat szeretni, ezáltal viszont önző és ridegszívű lettem.


Mi a te történeted?



2022. okt. 22. 21:25
A kérdező szavazást indított:
Hozzád hasonlóan én is szociálisan érzéketlen lettem
A kudarcok engem nem változtattak meg, továbbra is szociálisan érzékeny vagyok
15 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik ismerősöm nagyon. Sötét szobában nyalogatja a véres kést.


És ő még a szociálisabb fajta.

2022. okt. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Akik ártottak nekem vagy megbántott, egy két megbocsátás után újább bántások miatt ignoráltam.

Ma ezzel ott tartok hogy szinte teljesen egyedül vagyok a nagyvilágban.


Miközben mások viszont képesek egyuttműködni a társadalommal es ez miatt sokkal előrébb is jutnak sokkal konnyebb is az eletük.

Egyedul nagyon nehéz tud lenni sokminden vagy megoldhatatlan is.


Én kezdtem azon agyalni hogy akik ártanak gonoszak meg stb mások ugyanezekkel mégis együtt tudnak működni.


Minden rossz embernek van jó arca is. Valójában az emberekből ki lehet hozni a jót és külön a rosszat is.

Pl ugyanaz az ember segít valakinek aki neked viszont a hátadba állitja a kést.


Kezdek úgy lenni a dologgal hogy nem az ignorálás lesz itt a megoldás, hanem vmi olyan hogy az emberekből ne az önzőséget irigységet támadást aljaskodást hozzam ki az irányomba, hanem a segítőkészségét egyuttműködést szimpátiát.

Mert jelenleg nincs 2 ember akit fel tudnék mutatni, hogy ne ártott volna nekem. De ugyanezek másoknak meg nem ártanak valahogy.


Én ezt próbálom tanulni hogy a másik, a jó arcukat kihozni felém az emberekből valahogy

2022. okt. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!