Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme a felszínes csevejn...

Mi értelme a felszínes csevejnek az amerikaiaknál? (lent)

Figyelt kérdés

Multi cégeknek dolgozva általában vannak amerikai kollégáim is.

Mindig azt tapasztalom, hogy szeretnek felszínesen barátkozni ezzel a 'How are you doing?' 'How was your weekend?' és hasonló semmitmondó beszélgetésekkel.


Viszont valódi barátságról szó sincs.


Minek tolják mindig ezeket a süket dumákat? Fontos beszélgetnünk mindig a semmiről, ha amúgy már vannak barátai mindkettőnknek és tudjuk, hogy nem lesz ebből semmi?


Más is tapasztalja ezt a felszínességet?


Pl amikor az 'I'm fine' helyett elmondtam őszintén, hogy a hétvégén nem voltam valami jól akkor csak annyit bírt kibökni hogy kár. És utána kiment kávéért.

Mi a fenének kell ezt játszani?



2022. okt. 23. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott ez a mentalitás. Itt más. Ennyi.


Fölösleges a “minek”. Ilyen a mentalitásuk.


Udvariassági formula: nem néz levegőnek, köszön, szót vált veled, megy a dolgára.


Itthon más a reakció: akarsz róla beszélni?, miben segíthetek? Stb.

2022. okt. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyenek. Nem szabad belemenni elmondani a problémádat egy "How are you?"-ra mert nem érdekli őket, ez egyfajta "köszönés" náluk csak.


Én is utálom a small talkokat, meg azt se bírom amit a filmekben is mutogatnak hogy ölelgetik egymást, még van idegenek is.

2022. okt. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A farkastörvények: mindig erősnek mutatkozni, nem panaszkodni, mert akkor gyengének, sérülékenynek látszik az ember.
2022. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
A magyarra rá van írva, hogy szar az élet, téged is utállak, pedig azt várom tőled, hogy megvedd a pocsék és drága termékemet. Ennél egy fokkal jobb a biznisz szempontjából, ha megkérdi, hogy vagy. Hát ez ilyen egyszerű. Nyilván te is a kurucos agresszív kismalac mentalitással rendelkezel, ha ezt kifogásolnod kellett. Az amerikai, ha megismered, és barátok lesztek, természetes szintén ember módjára viselkedik. Ég és föld a bemutatkozós keep smiling meg a valódi mosolya, mikor majd örül, ha meglát. De attól még a keep smiling nem egy negatívum.
2022. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kurucos kismalac: persze, amikor már 1 éve mindig eddig tud jutni és már az agyamra megy a fake barátságávaival mindig.

Nem is ő az egyetlen ilyen amerikai akit ismertem, a többi is mind ilyen volt.


Szerencsére más nemzetiségeknél nem látom ezt. (Kizárólag külföldiekkel dolgozom a munka miatt)


(És nem csak nekem tűnt fel.)

2022. okt. 23. 10:11
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Lényegében semmi, úgyhogy pacsi: én is utálom ezt a bájos cseevej dolgot: itt Mo.-n is vannak, akik ezt alkalmazzák, ami hót fölösleges. Úgyis "nekem" kell szembenéznem a problémáimmal, akkor minek dumálni róla, ha hót nem érdekli valójában a másikat? Nem hinném, hogy ez által tud kialakulni barátság 2 ember közt.

Ugyanakkor volt már, hogy emiatt vesztettem el valakit, mert nem mentem bele ebbe a small talk-os majomságba is.

Valamit valamiért:(.

2022. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a baj az ilyen "semmitmondó" kérdésekkel.


Értelmes ember tud beszélgetni alapvető dolgokról, ha megkérdezik milyen hétvégém volt, röviden elmondom, és ennyi, esetleg ebből mér ki tud indulni egy beszélgetés.


A barátság megint egy más téma, hiszen alapvetően nem a munkahelyeden keresed a barátokat. És nem idegen emberekre zúdítod rá a mély, filozófiai gondolataidat a világról.

2022. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én inkább fordítva látom a problémát, vannak emberek akik nem tudnak barátságot kialakítani, nem képesek szocializálódni, aztán ha egyszer hozzájuk szól valaki akkor azt azonnali örök barátságnak akarják venni, majd megsértődnek amiért nem az.
2022. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Udvariassag az egesz. Szeretnek baratsagosnak tunni, azert mosolyognak rad, azert kerdeznek egy-ket dolgot. Nem jobb ez mint amikor fapofaval koszonnek mint aki bal labbal kelt fel vagy mint aki valamiert haragszik rad?
2022. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!