Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ilyen hülye?

Hogy lehet valaki ilyen hülye?

Figyelt kérdés

Elnézést csak már elszáll az agyam. Adott egy nő, akinek gyerekei vannak, válófélben van, de az új pasival már hitelre vesznek egy lakást (1 év után), illetve a nő nem is, mert a pasinak van onereje, a nőnek gyakorlatilag nincs köze az ingatlanhoz, csak ott lakik a gyerekekkel. Baromi magas a törlesztő, es ezek után én hallgatom, hogy így meg úgy kívánnak számolva , hogy mit szabad vásárolni, milyen sok a kiadasuk, épphogy kijönnek a hónapban, erről arról le kell mondani. Csak itt nagy a szám, mert a nő vérig sértődne , ha elmondanám neki az egészről a véleményem, és ez nem célom, csak már baromira elegem van belőle, inkább már fel sem veszem a telefonom.

Esküszöm úgy érzem mintha nehany ember egyszerűen nem tudna tiszta fejjel gondolkodni, nem látja át a saját helyzetét. Elem a kis életem a családommal, nekünk is megvan a magunk baja, és egyszerűen lezsibbaszt maga a szöveg, és a helyzet is, és tipikusan az a mentalitás, amikor csak panaszkodni tud az ember.



2022. okt. 23. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Most pedig mi olvasgassuk a te panaszaidat?!
2022. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noren1989 ***** válasza:
80%

#1, a legőszintébb kocsmáros, ha megvan ;)


Amúgy Kérdező: koptasd le a nőt és hidd el, boldogabb életed lesz!

2022. okt. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Te ki vagy a történetben? Nyilván a nő családtagja lehetsz, de remélem, nem a gyereke, mert akkor nagyon sajnállak.


Amit az a bizonyos nő elrontott:

1. Ha gyerekek vannak, akkor nem tisztességes elválni, inkább a gyerekek érdekében érdemes megoldani a házasságban felmerült problémákat.

2. Ha mégis válásra kerül a sor, akkor előbb a válás, aztán az új kapcsolat.

3. Lakást csak közösen veszünk, hogy egyik fél se tudja csak úgy kitenni a másikat. Ha csak az új férfi tulajdona a lakás, akkor bármilyen probléma esetén jogosan mondhatja a nőnek, hogy távozzon a lakásból a gyerekeivel együtt. Főleg, ha nem is közös gyerekek.

4. Lakáshitelt önerő nélkül nem veszünk fel. Ha a nő betartotta volna a 2. pontot, akkor válás után a volt férjjel közös lakás fele lehetne az önerő.

5. Ő választotta ezt a helyzetet, az 1-4. pontok megfontolása nélkül, tehát most viselje a következményeket is, és ne panaszkodjon fűnek-fának, hanem takarékoskodjon, vagy keressen jobban fizető munkát és/vagy a mostani mellé egy másodállást.


Amit te tehetsz: elmondod neki az itt leírtakat, és utána soha többé nem beszélsz erről a témáról. Másról igen, nem kell megszakítani a kapcsolatot, sőt, jobb, ha érzi, hogy mellette állsz, de anyagilag ne segíts neki, és ne hallgass meg semmilyen panaszt sem a volt férjről, sem az új élettársról, sem a lakáshitelről, sem az anyagi gondokról. Ha ő mégis szóba hozza ezeket a témákat, akkor közöld vele egyenesen, minden vita és veszekedés nélkül, hogy te már elmondtad a véleményedet, többet nem tudsz hozzátenni, és gyorsan válts témát.


A kérdésedre pedig egyszerű a válasz. Hogy lehet valaki ilyen? Ezt teszi a szerelem. (Kivételek persze mindig vannak, mert emberekről van szó, de) aki szerelmes, az általában nem gondolkodik, csak teszi, amit a másik mond, vagy amit ő rövid távon a legjobbnak lát. Ez a nő így tudott a leggyorsabban kilépni a régi házasságból és összeköltözni az új párjával, minden más mellékes volt neki. Észérvekkel nem tudod meggyőzni, annál erősebb a szerelem, ezért nem sokat tehetsz.

2022. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ne mond neki meg kérdező a véleményed.Ha nem bírod elviselni a panaszait akkor rázd le finoman.Nem veszed fel neki a telefont egy ideig megoldás csak ha erőszakosabb akkor piszkálni fog hogy mi a bajod.Nekem is volt ilyen hogy így próbáltam valakit ignorálni de vegül vita lett mégis hiába nem akartam.Úgy próbáltam finoman hogy egy ideig ne beszéljünk de ebből akkora sértődés lett hogy ihaj-csuhajj:) Megkaptam hogy már ő is egy ideje azon agyalt hogy rázzon le,ja valószínű azért hívogatott mindig minden sz@rral:-D Na mindegy próbáld meg így finoman ha nem megy akkor lehet muszáj lesz konfrontálódni.
2022. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
Közöd? Pont annyi. Na látod.
2022. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ki pontozta le a 3. számú válaszomat és miért? (Ma, 2022.10.23 12:33)
2022. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
29%
Tudod, kérdező, az életben nem érdemes mindent forintosítani. Vannak helyzetek, amikor az érzésekre megérzésekre kell hagyatkozni, és vállalni a vele járó kockázatot.
2022. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!