Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ide kapok, oda kapok, de nem...

Ide kapok, oda kapok, de nem mélyülök el semmiben sem úgy igazán, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném ezt a tulajdonságomat valahogy megfejlődni, de egyelőre csak a felismerésig jutottam el, hogy egyszerre érdekel több minden, de egyszerre semmi sem.


Pár példa:

Jó lenne fejleszteni tovább az angol tudásom, de nem csinálom.

Érdekelnek bizonyos dolgok, vannak kedvteléseim, de nem merülök el bennük.

Jó lenne edzeni, fogyni, de nem kezdem el.


Mint amikor feladunk valamit úgy, hogy el sem kezdtük, vagy csak belekóstoltunk csak. Nem teszek erőfeszítést? Lustaság? Azt tudom, hogy lusta vagyok, na de ennyire?


Az élet azért nem arról szól, hogy kikerüljük a kihívásokat, elmenekülünk előlük, vagy kiugrunk az elején. Tehát tök jól tudom ezeket fejben, de a cselekvés...



2022. okt. 24. 10:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyival egészíteném még ki, hogy olyan is egyben, mintha én azonnal a célnál akarnék lenni és az út, ami odavezet, kiakarnám kerülni. Tanulás, idő, pénz, erőbefektetés. Tehát hogy ezeket nem, köszi, hanem a kockás zászló lengetését please.
2022. okt. 24. 10:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Látni kell a végcélt, de az esetedben szerintem célravezetőbb lenne, ha nem rögtön a kockás zászló lebegne a szemed előtt, hanem kisebb, apróbb léptékű célok. Mondjuk napi 20 új angol szó vagy napi 20 perc sport. Amint ér egy kis sikerélmény, máris visz előre.
2022. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, jó lenne ez így, csak hát a valóságban mindenért meg kell dolgozni! :)


Szerintem ez azért van, mert egyszerre több minden érdekel.


Ki kellene választani az első legfontosabb célt és annak elérésén dolgozni kitartóan, aztán jöhet a következő és így tovább! De tudom, ez nehéz! :)


Muszáj összeszedned magad!

2022. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tűzz ki részcélokat!
2022. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket, ment mindenkinek a hasznos gomb!
2022. okt. 24. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagy kitartó. Szerintem is a részcélok és tervek segíteni fognak. És persze a kisebb sikerek.
2022. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok: célt kell találnod magadnak.
2022. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!