Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen munkát lenne érdemes...

Milyen munkát lenne érdemes választanom, ha nem mélyülök el egy dologban, hanem horizontálisan nagy a tudásom?

Figyelt kérdés

Amolyan reneszánsz ember vagyok, mindenhez hozzá tudok szólni, nagyon sok minden érdekel alapszinten, vannak hobbijaim, amikben autodidakta módon ha nem is szakértővé, de művelt laikussá váltam. Pl. imádom a természetet, növények, állatok meghatározását. Úgy általában a világ érdekel, ami körülvesz.



Ez viszont azt is jelenti, hogy nem lettem egy valaminek szakértője, és már közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz. Diplomám természetesen van, és a nyelvtudásaimmal el tudok helyezkedni, de hiányzik a fókusz az életemből. De az.is eszembe jutott, hogy talán nekem ez az utam, és nem mindenki életébe kell fókusz. Kicsit Sherlockra hasonlítok, aki különc, de mindent megfigyel és univerzális a tudása, de konkrét kérdésekben sokszor Watsonhoz fordul.



Szóval milyen pálya lenne ez alapján nekem való? Szeretek még tanítani, magyarázni, viszont fontos számomra a pénz, a státusz is.


2020. szept. 20. 11:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Szakfordító, mást nem tudok elkepzelni, mint biológus, aki a felszínt kapargatja csak, mit tudna ezzel kezdeni
2020. szept. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!