Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősek miért ilyen hiszéken...

Az idősek miért ilyen hiszékenyek?

Figyelt kérdés
Szüleimet ezerszer átverték már, még olyan ember is, akit barátjuknak tartottak. elmondtam nekik százszor, milliószor, hogy manapság senkiben se bízzanak, ne nyissanak ajtót senkinek, ha hivatalos ügyben jön valaki arról előre fogunk tudni, ne beszélgessenek telefonon stb, elmagyaráztam nekik a különböző csalási formákat. Erre tavaly lerántották őket 150 ezer forinttal, amit vissza tudtunk szerezni, de nekem kellett odamenni fenyegetőzni rendőrséggel, két napja meg hív anyám, hogy iphone 14-et nyert, és kérték hozzá az adatait. Megint le kellett tiltani a bankkártyáját. Szerződéseket úgy írnak alá, hogy el sem olvassák, pedig elmondtam ezerszer, hogy csak olyat írnak alá, amit én előtte láttam. Miért nem értik meg amit mondok?
2022. okt. 27. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Hány évesek? Az időskori demenciának nézz utána.
2022. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
79 az egyikük, a másikuk 80.
2022. okt. 27. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészt, mert nem olyan okosak, másrészt a társadalom elhiteti velük, hogy csupán a koruk miatt okosabbak is, mint valaha.
2022. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Én a nagymamámnak a telefonra ráragasztottam egy cetlit, hogy ezt a mondatot kell felolvasnia, ha valamit el akarnak neki adni, vagy ha "nyert" valamit: "küldene erről további tájékoztatót a következő email címre?"

Persze egy külön emailcímet létrehoztam erre, és megigértem nagyinak, hogy max. két órán belül elolvasom és felhívom őt. Persze először csak azért csinálta, mert addig zsaroltam, amíg meg nem ígérte, aztán rájött, hogy mindig találok neki olcsóbb alternatívát. Aztán az esetek 99%-ban ő maga mondja később, hogy tulajdonképpen nincs is szüksége az adott dologra.

Viszont hosszú évek kemény munkájába került őt erre rávenni. És volt olyan időszak, hogy heti 2-3 ilyen sz@rt kellett véleményeznem, de még mindig jobb, ha az időmet b@ssza el, mint hogy kiad fél millát valami hülyeségre.

2022. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Minket is át tudnak verni csak nem ennyire átlatszóan.

Ennyi csak a kulonbség

2022. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!