Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai tinik miért káromkodnak?

A mai tinik miért káromkodnak?

Figyelt kérdés

Lakik a lépcsőházunkban is egy 15 éves kiscsaj. Minősíthetetlen ahogy beszél, volt szerencsém már jópárszor hallani. Ba.megozik, k**va anyázik, így f*sz, úgy f*sz, stb... Ha én 35 éves létemre így beszélnék, anyám a mai napig szájon vágna, hozzáteszem teljesen jogosan. Pedig ismerem a lány szüleit, egyik sem beszél így.

Egymástól tanulják? Vagy a mai menő zenékből? Vagy honnan?



2022. okt. 28. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Amikor én fiatal voltam, akkor is káromkodtak az emberek. Max az idő elfeledteti.
2022. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Egymástól tanulják. Én 28 éves vagyok, de mikor ennyi idős voltam akkor is rengetegen káromkodtak körülöttem lányok, szinte kötőszavuk volt a g*ci, b*dmeg stb.. Idővel majd kinövi.
2022. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

21 éves vagyok. Anno általánosban a korral előjöttek a káromkodások. 4. osztályban, ami szintén sem idős, ugye, voltak már szidalmak a tanárnőtől, hogy így nem beszélünk a másikkal (valaki úgy kezdte a b+, bszmeg). Felősként még inkább "nagyon menő volt" a fiúk körében. A lányok között egy valaki élt ezekkel, de őt nem is kedvelte senki. Aztán erről nagynehezen hellyel-közzel leszoktak a fiúk.


Én is hallom egy ideje a fiataloktól (tejóisten, mintha félig a sírban lennék már...) az utcán, hogy folyik belőlük a trágár beszéd. Kis tizenévesek, vagy nagyobbak, 17-18 év körül, esetleg 19, ők nem állnak tőlem olyan messze korban, és mégis ezt hallom. De akár a villamoson is, kiabálva a mellette álló társának, biztos, ami biztos, hallja meg.

2022. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xxxcsillag ***** válasza:
25%
Sokat nézik a TV-t. Ott mást sem hallani csakprimitív, tiszteletlen, mocskos szöveget.Úgy gondolják ez a trendi és a normális.
2022. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Szeretem, amikor valaki a fizikai erőszakot elfogadhatóbbnak tartja(szájonvágás például), mint a káromkodást. Megvan a maga kis álszent bája a dolognak.


Amúgy azt gondolom, hogy a káromkodás ugyanolyan szó, mint a többi, maximum más dolgokat társítunk hozzá. Pont ezért van az, hogy lázadó korszak, kamaszok, nyilván káromkodnak, mit kell ezen úgy meglepődni. Nekem speciel amúgy nincs bajom a káromkodással. Ha nem a másik bántása a cél, akkor teljesen oké. Ha meg trágárság nélkül bántjuk a másikat, az még mindig gusztustalanabb, mint káromkodnak.

2022. okt. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5:

Egy jó időben, jókor adott szájonvágás, nagyon messze áll a fizikai erőszaktól, és nagyon hatásos tud lenni. Jóhogy nem már hozzá sem lehet érni szegény gyerekhez, hadd csináljon, amit akar. Engem is vágott szájon anyám, mikor feleseltem neki, és mélyen magamban tudtam, hogy igaza van. Legközelebb nem tettem.

2022. okt. 29. 00:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a maiak.. mindig igyvolt
2022. okt. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap is káromkodtak.Mikor én voltam tyni-tini,akkor is.
2022. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Na bazdmeg, még magyarázza is a kérdező, hogy miért jó az aránytalan és indokolatlan fizikai erőszak... Betojok.... Hozzáteszem, én még nem találkoztam olyannak, aki egyetért a "nevelő célzatú" pofonnal (FIZIKAI ERŐSZAKKAL), és nem használja teljesen indokolatlan esetekben is.

Szerinted miért jobb pofánverni valakit, ami FIZIKAI ERŐSZAK, akárhogyis szépíted, annál, hogy valaki mond valami szót, amiben esetenként nincs semmi bántószándék?

Én nem vagyok teljesen ellene annak, hogy valaki meg legyen ütve, de véleményem szerint ez csak akkor lehet, ha akadályozza meg a nagyobb bajt. Pl ha bele akar nyúlni a gyerek a konnektorba és akkor rávágsz a kezére, az elfogadható, mert inkább ez, mint az áramütés, aztán ugyanúgy megmagyarázhatod, és kell is, hogy ne azért ne csinálja, mert megütöd, hanem azért, mert tudja, hogy veszélyes. Na a káromkodás nem veszélyes alapesetben, ergo nem kell megütni a gyereket. Ettől ha neked fér bele az ilyen beszéd, még megmagyarázhatod neki, hogy miért ne csinálja. Sokkal kulturáltabb ez, mint a megfélemlítés.

2022. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Tudod te egyáltalán mi a fizikai erőszak? Álszent bája inkább annak van, hogy rengeteg tini konkrétan semmilyen fegyelmezési, nevelési formát nem tűr, és inkább ráhúzzák a legabszurdabb kifejezéseket (pl. hogy testi erőszak) csakhogy, akkor is azt csinálhassanak, amit ők akarnak. Szóval nyugodtan betojhatsz.

2022. okt. 29. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!