Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért élvezi szinte mindenki...

Miért élvezi szinte mindenki ezt az irdatlan mennyiségű negativitást és kötekedést?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon is, a közösségi médiákon is, és élőben is rengeteg ember csak panaszkodik és kötekedik. Ha valaki fel mer dobni egy teljes mértékben pozitív témát, abba is csak belekötnek. Pl mikor percekkel a menetrendi idő előtt ér oda a busz valahova, senkit nem hallottam még hogy hálálkodott vagy legalább örült volna. Bezzeg ha ugyanannyi időt késik, akkor már magukból kikelve szitkozódnak, mintha a világ omlott volna össze. Beléptem egy facebook csoportba is ami a lakhelyemhez közeli városban történő eseményeket hivatott kitárgyalni, mondom milyen jó lesz, így majd értesülök a programokról. Ehhez képest mi megy egész nap? K*rva rolleresek, rohadt autósok, miért van zárva a posta, miért nincs bolt, stb. Ha valaki megpróbál valami pozitívat posztolni, azt szétszedik és leszedetik a posztját. A családomban is ugyanezt látom. Bármilyen jó dolog történik az ignorálva van, a legkisebb rosszon pedig a végtelenségig csámcsognak és veszekednek. Komolyan idáig süllyedtünk, hogy erre van igény? Itt már senki nem akar boldog lenni, csak tépni egymást amíg bele nem döglik a gyűlöletbe és az idegességbe?

2022. nov. 1. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sokan panaszkodnak itt feleslegesen, reggel 8:01-kor.
2022. nov. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok embert a gyűlölet éltet.
2022. nov. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

"Pl mikor percekkel a menetrendi idő előtt ér oda a busz valahova, senkit nem hallottam még hogy hálálkodott vagy legalább örült volna. " Költözz ide, te b@rom és megtudod, milyen király az, amikor rendszeresen hamarabb jön a busz. Például amikor hazaértem vidéki utazásból és az utolsó helyi busz negyedórával hamarabb vígan elvitorlázott mellettem, én meg caplathattam haza gyalog az 1 órányira lévő lakásunkhoz a nagy pakkokkal, mert már nem volt másik járat. Vagy amikor télen a farkasordító hidegben a tescoból 20 perccel hamarabb ki kell jönni a megállóba és ott megfagyni, mert hátha a rohadt busz megint negyedórával hamarabb jön. Ezért oszt hálásnak kell lenni valóban.

Én azért "gyűlölködök", mert egyszerűen elképeszt az a mérhetetlen sötétség és butaság, ami az emberek 99%-ának a fejében honol. Nem vagyok egy halvérű nyugodt bamba ember, hanem eléggé szangvinikus természetű, és iszonyatosan felbsz ez a sötétség.

2022. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Engem ezek a dolgok sosem zavartak , nem akadok ki rajtuk , de az én családomban sajnos egy kis hülyeségen órákat képesek csámcsogni. Legtöbbször ignorálom.
2022. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
A társadalom több, mint fele eddig sem keresett annyit, amennyiből ember módjára lehetne élni, az infláció pedig csak rontott a helyzeten. Ezek az emberek minden egyes nap szembesülnek azzal, hogy valamire, ami abszolút nem luxuscikk, hanem a mindennapi élet része, nincs pénzük. Nem csoda, ha ettől folyamatosan frusztráltak és lépten-nyomon kiadják magukból a feszültséget.
2022. nov. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Az rohadtul nem a többi ember hibája (alig várom hogy valaki beírja hogy "de az ő hibája mer arra a k*rva fideszre szavazott a rák egye ki a máját!!") tehát nem rajtuk kéne kitölteni. Arról nem is beszélve, hogy a folyamatos veszekedés és pesszimizmus semmit nem old meg, sőt, csak ront a helyzeten.

#3 Örülök hogy kiélhetted rajtam a frusztrációdat, remélem jól esett. Szerintem ha valaki annyira buta, hogy nem képes felfogni, hogy azért késik a busz mert sok utas van, vagy olyan az időjárás hogy óvatosabban kell vezetni, akkor annak is nyugodtan örülhetne, hogy korábban ér oda valahova, akkor is ha ez azt jelenti, hogy előbb elment a busz. Ha az egyik helyzetbe nem gondolunk bele, akkor a másikba sem kéne, nem?

2022. nov. 1. 08:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A politikai mintát követjük, mi magyarok, itt Mo.-n.
2022. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre van igény. A közösségi médiák és a gyakori pedig gyönyörűen profitál ezekből az alantas ösztönökből. Itt a trollok és egyéb toxikus elemek garázdálkodnak szabadon, szabályzat ide vagy oda. Közösségi médián erre még külön rájön a mindenféle konteo és megosztó gyűlöletkeltés is, ami szintén szabadon terjed. Lehet jelenteni, de legtöbbször ugyanott marad. Mivel a viták generálják a legnagyobb látogatottságot, ez valamennyire még érthető is. Sőt mostanra már az se lepne meg, ha szándékosan gerjesztenék ezeket.
2022. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az inflációtól van. Amúgy teljesen együttérzek veled, én is olykor pozitív vagy negatív vagyok, de nagyon nehezen viselem, mikor körülöttem mindenki csak a problémáiról beszél. Erre mondják, hogy az optimista ember mindenben meglátja a jót. Nem a problémát nézi, hanem a megoldást keresi. Nagyon kevesen értékelik, hogy egyáltalán tető van a fejük felett, van családjuk, van munkájuk. Nagyon sokan tökéletes luxusban akarnak élni 1 milliós fizetéssel, a társaság középpontjában. Sajnos ezen nem nagyon lehet változtatni.
2022. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!