Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki racionális próbálja látni...

Aki racionális próbálja látni a világot, az sosem lehet boldog?

Figyelt kérdés

2022. nov. 1. 18:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Van ebben valami, de szerintem lehet.
2022. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
A mai világban szerintem esélytelen. Én racionálisan látom a világot és kivagyok. Borzalmas, ami zajlik a világban és még szörnyűbb, ami majd lesz.
2022. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Ha racionalisan latod a vilagot, az a jo. Az optimista es pesszimista (azaz a ket veglet) az, ami nem jo.
2022. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Én optimistán látom a világot és szerintem jó.
2022. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az élet élvezeti értéke szempontjából nem létezik racionalitás, mivel az mindig szubjektív. Aki mindig csak rosszat lát mindenben, az nem racionális, hanem pesszimista.
2022. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Én racionálisan gondolkodom, se nem túl pozitívan, se nem negatívan, azt gondolom, meglátom a dolgok pozitív és negatív oldalát is. Nem azt mondom, hogy minden rossz, de engem is eléggé elkeserítenek a dolgok, ami megy a világban, több a negatív dolog.
2022. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
5. el értek egyet. Eddig én is azt hittem racionális vagyok, de lehet csak pesszimista vagyok
2022. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Lehet valami jó, de mindennek lehet egy rossz oldala is és pl. teszem azt, lehet hogy valami jó abban a pillanatban, amikor csinálod, de lehetne akár rossz is az, amit abban a pillanatban csinálsz. Ha én valamit pozitívan tapasztalok meg pl. most egy nagyon szélsőséges példát mondok, hogy mondjuk védekezés hiányában mégsem lettem terhes és ha ezt most elmondom valakinek, mondjuk egy fiatalnak, aki tegyük fel nem tudja a szex negatív következményeit az ezt pozitívan fogja felfogni, közben amikor ő fog védekezés nélkül szexelni, akkor teherbe esik. Na most, nem tudom, hogy ez volt-e a legjobb példa arra, amit akarok mondani, a lényeg az, hogy ha nem vagy racioanális, hanem az érzelmeid után mész, szeretnél valamit csinálni, aminek csak a pozitívumát ismered, akkor azt egyértelműen meg is fogod tenni, mert nem ismered a negatívumát, nem gondolsz bele, hogy mi van ha és amikor majd megteszed, amit akarsz és megismered a negatív oldalát, koppansz, ezért kell, hogy valaminek a pozitív és a negatív oldalát is ismerd, hogy reálisabban átlásd és hitelesebben tudj dönteni, viszont ha én most tudom, hogy valami lehet rossz is, de lehet jó is, már eleve megnehezítem az életemet, mert mérlegelnem kell, és teszem azt én most úgy döntök, hogy akkor nem csinálom, mivel ismerem a rossz oldalát, akkor tulajdonképpen ha jó is lenne nekem, akkor sem csinálom, tehát lényegében elveszem magamtól a jó élménynek a lehetőségét.
2022. nov. 1. 19:36
 9/26 anonim ***** válasza:

8:

Ha tényleg racionálisan mérlegelsz, akkor nem veszed el magadtól az élmények lehetőségét, mivel ha az adott döntésnek pozitív a várható haszna számadra, akkor kockázattűrő képességed függvényében akkor is belevágsz, ha rosszul is elsülhet.

2022. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Pl.: ha megtalálja a hozzá hasonló gondolkodásút-, vagy van, aki elfogadja őt úgy, ahogyan van, akkor lehet.
2022. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!