Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha két keresztneve van az...

Ha két keresztneve van az embernek, mások miért szólítják sokszor a második néven? Pl orvosi váróban, hivatalos helyeken.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy vannak, akik a második nevüket használják, pl Kovács László András a neve és az Andrást használja, de szerintem ez a ritkább, azért általában a szülők Lászlónak akarják hívni, csak valamiért kapott még egy nevet.


Csak én azt nem értem, hogy annyira logikus, hogy ő László, akkor ha valaki látja a nevét, miért nem az első keresztnevet mondja? Nekem csak egy nevem van de a páromnak kettő és rendszeresen szólítják "András"nak, pedig a "László" t használja, amit elsődlegesen adtak a szülei.


Arra tudok tippelni, hogy pl azt hiszik, két vezetékneve van, egy keresztnév pedig lehet vezetéknév is. Egyrészt akkor valószínűleg kötőjeles lenne (bár nem biztos), másrészt most a példám pont a László ami létező vezetéknév, de a páromnak nem olyan az első keresztneve, ami vezetéknév is lehetne, vagy ha mégis akkor az nagyon ritka, úgyhogy ezért nem értem.


2022. nov. 4. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így kontextus nélkül: lehet, hogy ismerik már, és tudják, hogy a második nevén szólíttatja magát.
2022. nov. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Katona Dius ***** válasza:
100%

Én mikor iskolában dolgoztam,csináltam azt,hogy a második nevüket használtam. Az oka: ez maradt meg a fejemben.

Pl mondjuk Tóth János István.

A Tóth és az István meg maradt,mert az volt elől és hátul,azt valahogy jobban megjegyezte az agyam,mint a középső nevet,amit csak átugrottm.

2022. nov. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. pont fordítva logikus. Szóval pl. a te példáddal élve, számomra a László az a középső név, és az a másodlagos. Mármint az van középen, az én szememben az a "zárójeles rész". Tudom, hogy sokan pont azt a nevüket használják, de ettől még nekem pont fordítva logikus. Szóval szerintem sokak hasonlóan gondolkodnak, mint én. VISZONT, ettől függetlenül, szerintem nem illik. Ez pont olyan, hogyha valakit látásból ismersz, és tudod, hogy a neve Andrea, akkor nem fogod rögtön elkezdeni őt Andizni, legalábbis nem kéne, de gyakorlatban tudom, hogy nagyon sokan rögtön elkezdik becézni a másikat. Szóval szerintem ilyenkor is, ha nem tudod biztosra, hogy a másik fél melyik nevét használja, akkor az egész nevét illene mondani.
2022. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na ezt mondjuk még nem hallottam, hogy az első név a zárójeles megjegyzés :D Tök érdekes, hogy ahány ember, annyiféle képpen tudunk gondolkodni valamiről :D Én abból indulok ki, hogy szinte mindenki az első keresztnevét használja, őszintén nekem fogalmam sincs, miért adnak kettőt a gyereknek, ha úgyis az elsőt akarják használni (kivéve ha mondjuk emlékként, pl meghalt a nagypapa és az ő nevét megkapja másodikként). De ha már így alakult, akkor igen, teljes név lenne jobb hivatalos helyzetekben.


Egyébként nekem 3 ilyen ismerősöm van, aki a második keresztnevét használja, abból csak az egyiket értem, hogy miért, ott pl az anyukája az elhunyt édesapja nevét adta neki első névnek és eldöntötte már a szülés előtt, hogy a második keresztnevét fogja használni.

2022. nov. 4. 10:08
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem ahogy ránéz a papírra, a szeme automatikusan az utolsó szót keresi a névben, mert az a keresztnév. Nálam pl. sokan azért csinálják ezt, mert azt hiszik, hogy az első keresztnevem az vezetéknév.
2022. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vidèken a László használatos, családom is ennek egy becèzèsèvel szólitanak (Laca) míg pesten (ha keresztneven szólítanak) akkor Gábor. Aláírásnál használom a 3. nevet is.
2022. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!