Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hányszor lehet nevet változtat...

Hányszor lehet nevet változtatni hivatalosan? ( házasságon kívül )

Figyelt kérdés

Röviden.


18 évemet betöltve pár évre rá beadtam a név változtatási kérelmemet, melyet el is fogadtak.

Ennek a manővernek az egyszerű oka volt, :apámat nem ismervén, nem akartam többé az ő vezetéknevét viselni.


Kutakodtam a családfámba, de sajnos nem találkoztam olyan felmenői névvel, amivel azonosulni tudtam volna, ezért egy idegen, családfámban nem szereplő nevet vettem fel.


A családom bár nem mondta, eléggé zokon vették, de ez az én választásom volt, viszont eltelt pár év és én ezalatt továbbra is kutakodtam a saját családfám után...


A kérdésem mindössze az lenne, hogy meg lehet - e változtatni másodszor is a nevedet? Mármint, ha már egyszer megtette már az ember?

Akkor nekem minden ingyen volt, hisz ( gondolom azért, mert apám vezetéknevét változtattam meg ).

Itt nem is a pénz a lényeg, hanem hogy van - e erre lehetőség? sok információt találtam ezzel kapcsolatban, de ezzel kapcsolatban semmit.



#név #keresztnév #vezetéknév #névváltoztatás #okmanyiroda #hivatalos név viselés #személyi jogok védelme
2019. júl. 27. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akárhányszor meg lehet változtatni, de két változtatás között legalább 5 évnek el kell telnie. Meg aztán a második változtatástól már az illeték is magasabb.
2019. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia


Nagyon köszönöm a válaszod, akkor talán van remény, hogy felvegyem azt a nevet, amit a családfámban találtam meg.

Magasabb az illeték? Hm... köszönöm a segitséged.


Igazán.

2019. júl. 27. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

ez beszólás volt?


Egészen nyugodtan te is utána járhatnál a hivatalban. Nem csak neten böngésznél.

2019. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megköszöntem, nem beszóltam.

Utána járhattam volna, de köss már bele az emberbe, hogy kiírta ide, mert fontos volt és azonnal érdekelt....


Tudtommal azért van ez az oldal, tehát nem tudom "mi a bajod?", de ahogy látom, nincs jobb dolgod, mint mást kikezdeni.

Amúgy meg ne haragudj, de pont hogy nem tartozom itt senkinek semmiféle magyarázattal, pláne nem neked.


Minden esetre az előtted szólónak még egyszer köszönöm az értelmes és korrekt választ.

2019. júl. 27. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!