Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs türelmem anyukámhoz,...

Nincs türelmem anyukámhoz, aki egy sima informatikai tanfolyamra sem hajlandó elmenni, hogy értsen valamennyire hozzá, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyukám egyáltalán nem ért az informatikai dolgokhoz, annyit sem tud, mi az a mentés másként. Mondtam már neki párszor, hogy menjen el egy tanfolyamra, mert olyan alapvető dolgokat sem tud, amit azért illene. 50 éves.


Válasz: "nincs honnan tudja más se azért."


Nem informatikai zsenit kell nevelni belőle, de legalább tudja már mi az a zip fájl, hogy kell nyomtatni, stb.


És nem az a bajom, hogy random felhìv, hogy segítsek neki, hanem az, hogy kb. Magasról tesz arra, amit mondok. Nekem ehhez nincs türelmem. Megmondom, hova kattintson, mire kattintson és abszolúte nem hajlandó, csak ha 3x is elmondom.


Okostelefonja van, ahhoz jobban ért.


Keressek neki valakit, aki online is hajlandó oktatni? mert ahol ő lakik ott nincs ilyen lehetőség az biztos.


Neki akarok jót elsősorban, az már mellékes, hogy én mindig felbosszantom magam vele, mert annyira nem érdekli, amit mondok és meg sem jegyzi kb.



2022. nov. 6. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

miért is kellene neki tudni mi az a zip fájl? főleg ha nem is használja soha.


Nem kell ráerőltetni ezt a tudást. Nyomkodja a telefonját, azt kész.

2022. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Húzd a fejébe a klaviatúrát!😀(csak poén volt)


Mondd meg neki hogy hagyja a számítógépet, nem neki való, vesződne a f.szom vele!

2022. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De pont ez a baj, hogy letölt dokumentumokat, nem tudja hogyan mentse, hogyan csomagolja ki, nyomtassa stb.


Emiatt kérdez mindig engem, de meg se hallgat, nem jegyzi meg. Nagyon nehéz vele így!

2022. nov. 6. 12:32
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Felesleges valakit keresni, mert arra sem figyelne oda. A helyedben készítenék egy kisokost neki, amibe leírom neki, hogy kell nyomtatni és hasonlók. Ha hív olyan miatt, ami benne van, akkor annyit kell csak mondani, hogy vegye elő a papírt és lépésről lépésre kövesse amit leírtál neki.
2022. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
"jaj anyu vírusos lett a géped, sajnos nem fogod tudni használni!"🤭
2022. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De rá jobban figyelne, mert más az amikor 2 perc alatt el akar intéztetni velem valamit, amire rá se érek éppen mondjuk, és más az amikor megbeszélt keretek között tanul. 3 OKJ képzést végzett életében és megtanult németül. Tud ő tanulni, ha akar, csak nem mindegy, hogy. Kicsit ADD-s, hozzánk se volt türelme soha amikor gyerek voltam. Nem tanított meg emiatt vasalni se, mert kb. Kiküldött a szobából. XD Mobdhatni a fagyi visszanyal???
2022. nov. 6. 12:35
 7/16 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag mindenre apu tanított meg! De szeretem anyut, nyilván, meg támogatott sokat anyagilag, ha kellett, nem akarok hálátlan lenni, de ha ő sem akart tanítani gyerekként, akkor nem fair ezt tőlem elvárni.
2022. nov. 6. 12:38
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha benne nincs meg az akarat, te hiába csinálsz bármit.

Én anyám is ilyen... Nem érdekli, hogy dolgozok, vezetek, bármi, MOST és AZONNAL magyarázzam el, hogyan csatolhatja a kiccicás videót a Marikának küldött emailhez!!!

Én írtam neki egy kalauzt, lépésről lépésre, olyan szinten, hogy:

1. Kattints fenn bal oldalt a "Fájl"-ra!

2. Válaszd ki a "Mentés másként..."

Tehát lépésről lépésre, pontosan mit kell csinálni. Mit sem ér. Mert vagy 1. "Nem találom azt a papírt, amire kinyomtattad nekem fiam!", vagy 2. "Jaj, ez nekem túl bonyolult, nem tudom én ezt követni, fiam!"

És nem 80 éves, hanem kb. mint a te anyukád.

Ez van, ha ő nem akarja, te hiába csinálsz bármit.

2022. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Semmit.
2022. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%

Az én anyukám sem ért hozzá, pedig ő még egyszer tanfolyamon is volt. Olyan dolgokat tud megcsinálni, amiket elmagyaráztam neki. Ő ült a gép előtt, én ültem mellette, és mondtam, hogy mit csináljon. Így, hogy én magyaráztam, ő meg csinálta, elég jól megmaradt benne. Amit nagyon nem tudott, azt leírta magának. Direkt a gép mellett volt erre egy füzete.

Ennek ellenére van, amikor felhív, én meg próbálom elmagyarázni.

Ja, és mindez borult, amikor okostelefonja lett, mert ott "nem úgy vannak a gombok, nem olyan a képe, nem azt csinálja amit akarok..." 😁

Anyukám 60+ korosztály. Abszolút nem várom el, hogy értsen hozzá. Leginkább örülök, hogy van anyukám, és van kinek magyarázzak ❤️

2022. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!