Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy acélozzam meg magam,...

Hogy acélozzam meg magam, hogy ne legyek egy érzelmi nyomorék?

Figyelt kérdés

Problémám a következő: filmeken, sorozatokon, könyveken de még néha zenéken is hajlamos vagyok elsírni magam. Mármint nem zokogok, csak érzem, hogy könnyes lesz a szemem és 1-2 csepp lefolyik. Itthon ez még nem gond, de ma is voltam pl egy önfejlesztő meetingen (vállalati baromság), és jeleneteket vetítettek filmekből, én meg már nem tudtam hova rejtegetni az arcom. Nagyon kínos. Nem tudom, miért, mindig is ilyen voltam, egyszerűen nagyon átélem/átérzem vagy átszellemülök ilyenkor, nem tudom kontrollálni.

Mit tehetnék ellene?


31f



2022. nov. 9. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább az érzelmi nyomorékság ellentéte, nem?
2022. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de nagyon ciki, hogy nem tudok uralkodni magamon ilyenkor.
2022. nov. 9. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Túlérzelmes vagy, nem érzelmi nyomorék (azok pont azok akinek kb. semmi érzelme nincs). Ilyenkor ne az adott filmre gondolj, hanem tereld el a gondolatodat, gondolj vidámabb dolgokra (persze ne ess át a ló túloldalára, mert ez még gázabb ha valaki egy mélyebb jeleneten elkezd visítva röhögni).
2022. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, dehogy vagy emiatt érzelmi nyomorék! Ha elfojtod az érzéseidet, akkor még kellemetlenebbül fogod magad érezni és feszengeni fogsz. Szerintem ez aranyos dolog, ne akarj megváltozni!
2022. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál az PONT az érzelmi nyomorékság ellentéte. Érzelmileg érzékeny vagy inkább. Férfiként mondom, hogy nincs ezzel semmi baj, és a nők is szeretik. Amúgy alkati adottság, vérmérséklet, beállítottság kérdése. De emberibb, mint érzéketlen taplóparasztnak lenni.

Annyival tudlak bíztatni, hogy ha az életben nagyon sok gondod lesz, akkor el fog ez múlni, vagy legalábbis csökkenni. Magyarul majd megkérgesedsz. Én is ilyen voltam, mára tök rezignált lettem. Afféle túlélő üzemmód.

2022. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19%
Nincs gond azzal, hogy érzékenyebb vagy az átlagnál, de érdemes lehet elmenned pszichológushoz, hogy segítsen dolgoznod rajta, hogy minden a helyére kerüljön. Ha van valami kiváltó oka, azt érdemes lehet kezelni, illetve azon is érdemes dolgozni, hogy jobban el tudd magad fogadni olyannak, amilyen vagy és ne érezd magad emiatt kevesebbnek.
2022. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!