Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában a humán beállítottsá...

Általában a humán beállítottságú emberek az extrovertáltak, a reálosok meg introvertáltak?

Figyelt kérdés

2022. nov. 9. 20:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem igen
2022. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem, téves következtetés.
2022. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

De egy introvertált humán területen nem tud érvényesülni, nem való neki olyan munka, ahol emberekkel kell foglalkozni.

Egy introvertált nem megy el ügyvédnek, ügyintézőnek, HR-esnek stb…

2022. nov. 9. 20:20
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Tévedésben vagy, az introvertált nem egyenlö a gátlásossal!

Rengeteg közszereplö, ügyvéd, szinész, énekes, stb introvertált. Ez ugyanis annyit jelent csak, hogy az illetönek nem kell feltétlen sok ember között lenni, és idönként szüksége van az egyedüllétre, hogy jól érezze magát.

2022. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én introvertált vagyok. Van vendéglátós és pedagógiai végzettségem. Most is vendéglátásban dolgozom, oktatóként. Vannak kihívások, mert nehezemre esik csípőből leültetni a nagyszájú szemtelen kollégákat, de azért megoldom, a többséggel tök jól elvagyok. Stresszes néha, de ez van. A többség nem retardált, és tud viselkedni. Aki nem, azon nem az fog segíteni, hogy én befeszülök miatta. Néhány hülyeséget eleged az ember, mert egyeseknél alacsony a szint. De azért van egy határ, amit nem tűrök átlépni.
2022. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A gátlásos nem egyenlő a realistával. - "reálosok" alatt szerintem így értette -, bár a #3 kommentben meg megint másról van szó.
2022. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

Öö...😅

Pont fordítva

2022. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen teszteken mindig 92-100% között voltam introvertált. Tanítani (szaktárs, kisebb ismerősök, önkénteskedésen gyerekek - origami) kifejezetten szeretek. Ha ne dadogjak a tanári pályát se kerültem volna el.
2022. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
90%

*kizárólag saját tapasztalatok, saját magam és környezetemben élőkkel kapcsolatban megfigyelt dolgok alapján*


Szerintem többnyire aki humán beállítottságú, művészetekre, irodalomra stb fogékony sokszor érzékenyebb az Őt ért behatásokra is. Én például határozottan ebbe a kategóriába sorolnám magam, és rengetegszer volt hogy egy magát reálosnak valló ismerősöm “csak kijelentett” valamit, engem viszont szíven ütött, hiába volt az Ő szemében egy egyszerű tény, apróság.

Ha összeségében veszem a környezetem, akkor akik a fenti “érzékenyebb” kategóriába tartoznak inkább Ők túlnyomó részt az introvertáltak, szóval ha mindenképp összefüggésbe akarjuk hozni ezt a 2 külön dolgot, én lehet pont az ellenkezője mellett tenném le a voksomat. Persze ezek továbbra is csak az én személyes tapasztalataim, és természetesen kivételek is vannak, a környezetemben pl én, aki határozottan extrovertáltnak tartom magam, mégis humán beállítottságúnak, de nem gondolnám hogy ez általánosan kijelenthető lenne…

2022. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%
A humán beállítottság, végzettség nem azt jelenti, hogy valaki imád emberek között lenni, hanem hogy nem tudományos az érdeklődése. És az introertáltság sem az aszociálisságot és a zárkózottságot jelenti, hanem azt, hogy általában feltölti-e a társaságban levés vagy lefárasztja. Én pl. humán érdeklődésű vagyok főleg (nem vagyok hótt hülye a matekhoz, van egy alap képzettségem a legtöbb reál témakörben, de nem annyira érdekelnek és a fizikához, kémiához nincs is olyan érzékem mondjuk). Kifejezetten érdekel a pszichológia, imádom a művészeteket, az irodalmat, a nyelveket, a társadalomtudomány bizonyos részeit, bölcsészkaron szereztem BA és MA diplomát... és elég egyértelműen introvertált vagyok (nem szélsőségesen, olyan 65-75%-an).
2022. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!