Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véletlenül lenyeltem a fogam...

Véletlenül lenyeltem a fogam foghuzas közben, megakadhatott a nyelőcsőben?

Figyelt kérdés
Amikor fogorvos próbálta eltávolítani véletlenül lenyeltem. Azóta csak nehezen tudok nyelni. Tudok inni még enni is ha jól megragom,de nem tudom eldönteni, hogy megakadt e , vagy csak úgy érzem mintha ott lenne mert felsértette. Ezt hogy lehet kideríteni? Vereset köpök,de az a fog helyén lévő vérzéstol is lehet
2022. nov. 16. 04:46
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg csak felsértett, azért azt megéreznéd ha megakadt volna. Pár nap és elmúlik az érzés.
2022. nov. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Biztos, hogy nem akadt meg, a nyelés probléma elmúlik, mire a végtermékben megérkezik a fogad.
2022. nov. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Azert megneznem azt a fogorvost, akinel a paciens lenyeli a kihuzott fogat, es a vegen nem vilagosit fel a varhato kovetkezmenyekrol.

Nekem kitalacionak tunik a kerdes, mert kb egy 6 eves kori metszo tejfog lenyelese hiheto, de mar egy rago tejfog lenyelese sem valoszinu, nem beszelve a vegleges ragofogakrol.

2022. nov. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Ez valóban elég hihetetlen, mert amikor tágra van nyitva a szájüreged, elég alacsony a nyelési inger, kizártnak tartom, hogy egy vasfogat, ami jóval nagyobb, mint egy tejfog, csakúgy egyszerűen le tudna nyelni az ember.

Ha meg még csak próbálta kihúzni, de még nem is végzett, akkor tényleg nem értem, hogy a túróba tudtad azt lenyelni.

Vagy pedig gyerek vagy még és valóban az egyik tejfogadat nyelted le.

2022. nov. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, ez bölcseségfog volt,és érzéstelenítés közben nyeltem le reflexesen véletlenül,mert öklendeztem amikor a szájamban matattak és egy pillanatig a fogorvos nem tudott odafigyelni.

És amúgy most voltam a gasztroenterológia ambulancián, ahol endokszkópos vizsgálattal kiszedték, a teljes fog ott akadt a nyelőcsőben.

2022. nov. 18. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Fake.

1. Erzestelenites kozben nem nyelhetted le a bolcsessegfogadat.

2. Olyan nincs, hogy a szadban matatnak es az orvos nem tud odafigyelni.


Nevetseges modon probalsz figyelmet kiharcolni magadnak. Inkabb egy pszichiaterre lenne szukseged, mert a pszichologus mar nem lenne eleg neked.

2022. nov. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!