Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz egy nő "macskás...

Mitől lesz egy nő "macskás nő"? Úgy értem, milyen típus ez, és mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
2022. nov. 17. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
attól hogy szereti a macskákat
2022. nov. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Általában a macskás nő kifejezést én olyan idősebb nőkre hallottam használni, akik az idejük nagy részét otthon töltik, otthon pedig túlzott mennyiségben tartanak macskát.


De szerintem nem feltétlen csak idős nők lehetnek macskás nénik, és nem feltétlenül csak macska lehet az a háziállat amiből túl sok van a házban/lakásban, én inkább kiterjeszteném ezt a fajta fogalmát az olyan személyekre, akik az emberek helyett otthon háziállatokba temetkeznek.


Szerintem az ilyen emberek a társaságot keresik az állatokban, meg azt hogy valamivel tudjanak foglalkozni, mert nem tudnak magukkal mit kezdeni (gondolom innen a macskás nő/néni elnevezés, mert általában ezt ugye jellemzően nyugdíjas idősek csinálják).


Ha ezeket haszonállatokkal csinálnák viszont, még értelme is lehetne. Mondjuk macska helyett tyúk, és máris van tojás, van értelme velük foglalkozni, és nem kell levágni ha nem akarja valaki. Tudom, macska kicsit könnyebben beilleszthető a legtöbb élethelyzetbe/környezetbe, ezért macskásodik el a legtöbb erre hajlamos ember, azt lehet egy városban pl nem tolerálnák ha ott rikácsolnának pl a libák ah udvaron...

2022. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Plusz azt az érzelmi kötődést a csirkékkel, libákkal nehezebb kialakítani. Azért az emlős állatok intelligensebbek :)
2022. nov. 17. 21:39
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem simán lehet érzelmi kötődésű csirkével vagy lábával is kialakítani, de nyilván az öledbe mászó kajakunyerász doromboló cicus azért könnyebben belopja magát a szívedbe, mint egy szó szerint sz*ros tyúk :D
2022. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én például félek a madaraktól, úgyhogy biztosan nem barátkoznék velük. Egyedülálló és -élő nő vagyok, macskatartáson gondolkodom, de kicsit öreglányosnak tartom, ami meg riasztó :)
2022. nov. 17. 21:48
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nincs azzal gond ha háziállatnak hazaviszel egy-két cicust, gondolom nem tervezed tenyészteni őket és túlzott érlezmi kötődés miatt számukat egészségtelen mennyiségig növelni, azzal semmi gáz nincs ha van macskád, de nyilván ne ekörül forogjon a világ.
2022. nov. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Nekem egyedülálló férfiként van egy macskám.
2022. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

Olyan nő aki sosem nézett önmagába, sosem fogadta el önmagát, másokat, ezért kapcsolatról kapcsolatra ugrált, ezért nem alakult ki egészséges mentális képe se saját magáról, se az ellenkező nemről.


Ezért nem is tud úgy viselkedni, követelődző, sokat képzel magáról miközben keveset ad, ezért elkerülik az emberek. A magányát pedig macskákkal enyhíti.

2022. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
4%
A macskás nő, akinek a férfi helyett egy macska van az életében.
2022. nov. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van egy halom ilyen ismerősöm. Nem akarok senkit beskatulyázni, de akiket én ismerek, kivétel nélkül ez a halálra sértődős, kényes hisztis szar. Olyanok, mint a dögeik, egy szimpla kérésed nem lehet feléjük, mert ha nem tetszik nekik, soha többé nem szólnak hozzád vagy elkezdenek hisztizni.
2022. nov. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!