Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberileg és kapcsolatok...

Emberileg és kapcsolatok kezelésében hátrány a saját vállalkozás?

Figyelt kérdés

Akinek saját családi cége van ahol tényleg csak a család dolgozik.


Hatrany az egyénre nézve ez? - hisz azért a családtagokhoz másképp viszonyulunk még a munka kapcsán is. Kimaradnak a " kollégákkal való konfliktusok, munkahelyi gondok" ezáltal ezt nem tudja megtapasztalni és nem tudja hogy is kell reagálni rá és ez kimarad át életéből.


Nem kell idegenekkel közösen dolgozik, alkalmazkodni hisz a családtag mégis más..


2022. nov. 19. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Én menekültem a családi vállalkozásból, teljes mértékű röghöz kötés és agysorvasztás lett volna.
2022. nov. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem sok olyan családi vállalkozást tudok elképzelni aminek a beszállítója, vevője, alvállalkozója, szolgáltatója is a család...
2022. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én most csak mint munkahelyre gondolok, kollégákra..
2022. nov. 19. 22:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is
2022. nov. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden általános kérdésre az az általános válasz, hogy attól függ. Nagyon függ attól is, hogy mivel foglalkozik, mennyire zárt a cég, pl. mennyire vannak külső beszállítók, vevők, akikkel ugyanúgy gyakran és aktívan kell kapcsolatot tartani. Az is nagyon meghatározó lehet, hogy a munkán kívül mennyire van valakinek társasági élete, együtt él-e a családdal, vagy csak a munkahelyen találkoznak, meg egyáltalán hogyan éli meg és hogyan viszonyul hozzá.


Ha a munkahelyen csak a családdal van, aztán otthon is velük van összezárva, barátai sincsenek, egyéb társasági kapcsolatai, programjai sincsenek, az lényegesen hátrányosabb helyzetet eredményezhet.


Na meg hogy milyen is az a család. Mert ha a családban csupa művelt, intelligens, értelmes ember van, akinek változatos az érdeklődési köre, stb, az is egészen más közeget jelent, mint ha csupa érettségi nélküli, egyszerűbb ember, kevésbé változatos érdeklődési körrel, akikkel mindig ugyanazokról a dolgokról lehet csak beszélgetni is. Meg azt se felejtsük el, hogy a két véglet között is nagyon sok féle átmenet létezhet.

2022. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!