Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki átverhető, azt át is kell...

Aki átverhető, azt át is kell verni?

Figyelt kérdés

Nem tudom jobban elképzelni, minthogy élete lehetőségét hagyná ki az az ember, aki egy átverhetőt nem ver át, s ezzel nem szerez egy kis mellékest. Totál lúzernek érezné magát, igaz?


Egy betegség miatt sajnos fiatalon felejtek. De mára már elég durván. Emellett szétszórt is vagyok, na meg naiv. Optimális lúzer kombináció. Na, ilyen helyzetben kért tőlem kölcsön egy ismerős 20 ezer Ft-ot. Sajnos nem írtam fel, ha már visszaadta volna, mert azt tudom, hogy eszemben sem volt, így másból kell következtetnem rá. Az adott napon, amit állít, ő nincs benne nekem a híváslistámban, és én sosem törlöm a híváslistámat. Magára a szituációra sem emlékszem, hogy ő visszaadta volna, de az ugyebár semmit sem jelent az én esetemben. Ezért mondani kezdett egy szituációt, ami nekem beugrott, és elmagyaráztam neki, miért nem adhatta aznap vissza.

Erre ő is elbizonytalanodott, és egy másik napot jelölt meg, ami ugyanúgy nincs benne a híváslistámban. Egyre-másra hozta fel a szitukat, amik maguktól nem jutottak volna eszembe, de így, hogy mondta, már igen. Sőt amelyik napot mondta, én azon a napon otthon se voltam (az fel van írva).

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem láttam őt egész októberben (sajnos igen, 1 hónapra is ilyen nehezen emlékszem vissza), erre bedühödött, hogy neki a becsülete többet ér, mint 20 ezer Ft, de nem fogja ideadni, mert már ideadta.


Ezek szerint mégis 20 ezret ér a becsülete, ha nekem van igazam.


A kérdésem az, hogy egy ilyen szitut vétek kihagyni? Vagy hogy gondolkodik a mai társadalom erről?


2022. nov. 19. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem felejtsd el a 20-asod és ezt az illetőt is. Saját magát alázza meg ezzel. Aki becsületes inkább 2x fizeti ki.
2022. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Aki tolvaj, az megvetendő, nem pedig "ügyes". Szrember.
2022. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Necces a dolog, viszont a híváslista sem olyan bizonyíték ami 100%-ig megbízható lenne a te esetedben. Mi van, ha mégis törölted az infót, mert abban a pillanatban jó ötletnek tartottad, ám nem emlékszel rá? Tekintsd ezt az esetet egyfajta mementónak, hogy máskor legyen valami kézzelfogható bizonyíték- videó akár- hogy adtál és visszakaptad a pénzt. "Csak annak adok, aki nekem rokonszenves. De nekem nem rokonszenves, akinek adni kell." ehhdz
2022. nov. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Ennyiből nehéz megmondani, kinek van igaza. Viszi t a jövőre nézve, érdemes lenne az ilyen esetek elkerülése érdekében naplót vezetned. Nem feltétlenül a "Kedves naplóm! Ma esett az eső..." stílusban, csak vázlatpontokban felirni az adott nap fontosabb történéseit. Vagy ha úgy jobban megy, akkor videónapló formájában. De nem lenne szerencsés több ilyesmi eset.
2022. nov. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

1. Nekem is ritka rossz a memóriám.

2. Sosem adunk kölcsön sem pénzt sem játékszert(műszaki dolgok, barátnő, autó bármi)

3.Ne bizz senkiben, ha barát akkor sem( engem is használtak ki (elromlott az autója kéne pár fuvar a munkába, kifizetem majd)) Azóta is lóg...

4. és legfontosabb szabály, ne bizz senkiben!!!

2022. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2022. nov. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem
2022. nov. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Hivaslista mint bizonyitek? Ugye nem gondolod komolyan? Simán lehet hogy egészen más időpontban adta vissza, mint amire ő emlékszik. Higy őszinte legyek, nekem egyetlen dátum se jutna így eszembe, hogy tudom is én október 13-an adtam vissza, max arra emlékeznék, hogy egy délelőtt vagy délután történt.
2022. nov. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

1-es

Nem,aki becsületes,az tudja,hogy már kifizette,és ejti témát.


Kérdező,ez már mindegy,felejtsd el.Ha átvert,akkor úgysem fogja megadni,de az is lehet,hogy mégiscsak te tévedsz.voltam már én is hasonló szituban,kiderült,hogy én néztem be.Ha legközelebb ilyen van,azonnal írd fel/legyen látható helyen egy noteszed,még jobb ha rá is írod,hogy "felírandók,tartozások" ilyesmi/vagy inkább ne is adj kölcsön.

2022. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Simán elképzelhető, hogy visszaadta. Pontos dátumokra ritkán emlékszik a legtöbb ember.
2022. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!