Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért maradt ennyire hideg a...

Miért maradt ennyire hideg a most azigetelt padlàstérben? Àtverhettek minket?

Figyelt kérdés
Rossz volt a szigetelésünk, ezért hívtunk szakembereket, és egy szobàt szeretnénk oda kialakítani, ezért gipszkartonozàs, osb a padlóra is megtörtént. Volt egy kissebb beàzàs, a kémény mellett, azt kijavítottàk (elvileg, mert màr semmit nem hiszünk nekik el, (mivel több hiànyossàguk is kiderült...) a tűzfalaknàl, ahogy a tégla lépcsőzetesen fel volt rakva, ott is szigetelték a réseket, két fajta fólia, azt hiszem, pàrazàró, és hőtükör került fel, illetve kőzetgyapot. Ezekre jött a gipszkarton. Egyszerűen nem értem, hogy lehet kb. majdnem ugyanolyan hideg ott, mint amikor még csak a saját fóliànk volt fent, ami néhol lyukas volt, illetve a cserép.. Kérdeztem, hogy a rossz fóliàkat leveszik-e, azt mondták felesleges, legalább az is egy plusz réteg.. Csak kicsit nyugtalanító, ha volt lyukas cserép, vagy rés vagy bàrmi, azt làttàk volna, így , hogy a fóliát fent hagytàk? Illetve a padlónàl is hiànyos volt néhol a szigetelésünk, ezért oda úgy beszéltük meg, hogy ràtesznek egy plusz réteg kőzetgyapotot, és akkor ugye erre jött az OSb. Felmentem,és nagyon hideg van ott, az illesztésekhez odatettem a kezemet, igazàból ott nem annyira húz be a hideg, vagyis làtom, hogy van ahol be púrhaboztàk, van ahol nem.. Azért ott van ahol picit húz a hideg..Egyébként, meghagyattuk a kéményt, nyersen, azt nem gipszkartonoztàk be, mellette persze szigeteltek, de mintha a téglài közül is jönne a hideg. Lehetséges ez? Persze még fűtés nincs fent, egyébként egy kb. 16 négyzetméteres helyiségről van szó, de azt mondtàk, ha be lesz szigetelve, màr érezhető lesz a különbség.. Előre is nagyon köszönöm, ha valaki segít, mi tévők legyünk..:(
2021. nov. 25. 16:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy az is lehet, hogy üveggyapot lett rakva, nem tudom, sajnos...:/
2021. nov. 25. 16:39
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Alapjáraton, ha nincs szigetelés, akkor ugyan úgy lehül és hideg lesz szigetelés után is. Felfűtités esetén tartja jobban a meleget.
2021. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Óh, ezt nem tudtam, köszi... Akkor nagyon reménykedem, hogy így lesz, ha lesz fűtés, mert az alatta lévő tetőtéri szobàból van a kivàgàs, a feljàratnak, és most ott is hidegebb lett kicsit, pedig egy vastagabb papír karton oda lett húzva, fölé..
2021. nov. 25. 17:05
 4/12 anonim ***** válasza:

2-essel értek egyet én is tapasztalati alapon.

A radiátorok adott légköbméterre vannak elhelyezve (jó esetben), tehát nem is tudnak felfűteni újonnan kialakított plusz helyiségeket.

Ráadaásul a meleg igen nehezen kolbászol át egyik helyiségből a másikba. Ugyebár a levegő maga eglszen jó hőszigetelő.

2021. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De akkor felfelé nem mehet ki

a meleg, ahol ki lett vàgva? Màrmint, le lett takarva, de akkor is..

2021. nov. 25. 18:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát azért ha nem használjátok a feljárót, zárjátok le. Ne egy rádobott darab kartonnal, inkább egy jó vastag, pont beleszabott nikecel darabbal.
2021. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az érdekes az, hogy de, kimegy a meleg. Pont felfelé megy ki. A radiátor a teljesítménye alapján felmelegíteni nem tudja a fenti helységet, de a meleg mellesleg közben ott szép lassan megy kifelé.

Azaz egy nagyon rossz hatékonyságú fűtés lett ott létrehozva, ami pont csak annyit tesz, hogy a lenti helység melegét szép lassan elszipkázza felfelé, de annyit nem tud elszipjkázni (a kis luk, a pici radiátor, és a jó hőszigetelő képességű levegő miatt), hogy a fenti helység felmelegedjen.

Légtömören szigeteljétek le a feljárót, ahogy 4-es mondja, amíg nincs kiépítve a megfelelő fűtés fenn.

2021. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat! Egyébként, milyen fűtést ajànlanàtok fentre? Gàz lenne a legjobb, de sajnos azt màr nem lehet, mert a kazànunk nem bírta volna el, azt mondta a vízszerelő.Egy kb.20 négyzetméteres padlàsról lenne szó. Elektromos fűtőpanel vagy olajradiàtorra gondoltunk, bàr ez nem a legolcsóbb fűtési módszer..:/ Köszi előre is!
2021. nov. 29. 18:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha elektromos, akkor gondolkodjatok el a hűtő-fűtő klímán. Annak a jósági foka mostanában 4 körül van. Azaz 1 egység bevitt elektromos energiából 4 egység meleget (vagy hideget) állít elő. Egyszerű telepíteni, megbízható.

Hátránya, hogy az elektromos fűtőpanelnél sokkal drágább. Továbbá minusz pár fok alatt már nem elég jó a hatékonysága, illetve minusz sok fok alatt már nem is ad meleget.

Olyankorra kell majd az elektromos fűtőpanel.

Más megoldást tetőtérbe utólagosan nem nagyon tudok elképzelni, ha a gázkazán nem bírja.

2021. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, sajnos..:/ És a fűtő panel ideiglenesen jó lehet azért, vagy abból kettő? Az nagyon megpörgeti a villanyt, ugye? Az olajradiàtor nem tartja jobban a meleget?

Köszi előre is!

2021. nov. 29. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!