Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagyon laza, magabiztos...

A nagyon laza, magabiztos emberek között elnyomottnak érzem magam, hogyan valtoztassak ezen?

Figyelt kérdés

En már gyerekkorom óta a csendesebb, visszahúzódó kategóriába tartoztam. Hasonló emberekkel éreztem és érzem jól magam, valahogy a harsány, nagyobb szájú emberkékkel sosem találtam a közös hangot. Már a sulis koromban az osztàlyban is elnyomottnak éreztem magam miattuk, mindig ők érvényesültek és egyfajta lenézést sugároztak felém. Az a gond hogy ez most, felnőtt koromra is megmaradt és mai napig feszélyezve érzem magam az ilyen emberek társaságában és nem tudom mit tegyek ellene .


Nem mondanám magam önbizalomhiànyosnak, ha egyedül vagyok vagy a megszokott barátaimmal akkor igazán önmagam tudok lenni, laza, beszédes és vidám, viszont ha bekerül a képbe egy sokat beszélő, kicsit “kivagyokén” egyén akkor teljesen meghúzom magam, feszült leszek és menekülnék onnan.

Azért is gond, mert nemrég bekerült a társaságunk a egy ilyen nő, annyira magabiztos, a társaság középpontja mindig és én meg teljesen eltörpülök mellette. Őszintén arra is gondolok néha, hogy a pàromnak imponálni kezd majd hogy milyen ő, és én meg a szöges ellentéte vagyok sőt mellette még feszültebb ami valljuk be nem túl vonzó.

Leszeretném gyűrni ezt magamban, nem tudom honnan ered(gondolom még gyerekkoromból) nem értem én sem ezt a fajta reakciómat de reméltem itt tud valaki tanácsot adni, esetleg jártatok hasonló cipőben.

25 n


2022. nov. 20. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
sehogy
2022. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Kezdj el úgy viselkedni mint ők. Ha neked ettől jobb lesz… bár szerintem a felfogásoddal van a probléma, inkább menj pszichológushoz.
2022. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom a többi férfi hogy viszonyul a nagyszájú, harsány nőkhöz, de én konkrétan irtózom tőlük.

Nem ez a nőiesség vonzereje, nagyon nem, ne akarj vele versenyezni szerintem, így vagy jó, ahogy vagy.

Amúgy engem is mindenki ott nyomott el, ahol tudott gyerekkoromban, iskolában, stb...végtelenül hallgatag, visszahúzódó....voltam.

Győzött a genetika.

Úgy tűnik, mert kb átestem a ló túloldalára.

Apám volt ilyen, vagy 30 ember előtt olyan előadásokat rendezett mindenféle gátlás nélkül, azóta se ismerek hozzá hasonlót.

2022. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja amúgy. Ezzel a nagyhangú nővel van a problem. Valamit kompenzálni akar, de nagyon. Gyerekkori trauma, valami, bármi. Lehet, hogy egy régi társaságban Ő volt olyan, mint Te, csak erőt vett magán és mostmár nem akar loser lenni.
2022. nov. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!