Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezen hogyan változtassak?

Ezen hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Eléggé megfelelési kényszerem van és a barátaimtól kértem tanácsokat és az egyik azt mondta nekem. " A legnagyobb problémád hogy mindenkit túl nagyra becsülsz. Azt hiszed mindenki tökéletes, vagy legalább is jobb nálad. Ez az "érettség" dolog már régóta zavar nálad, engem is és mindenkit is. Mert érett vagy. Csak túlbecsülsz mindenkit."


Mit kéne csinálnom? Nyilván gondolom pszichológus segíthetne de egyszerűen nincs is rá időm, jövőre fogok érettségizni meg nekem ott vannak a tanulmányaim is meg a barátaim. Gondolom amikor már egyetem vagy már független leszek családomtól akkor majd fordítok rá kellő időt. De addig is tudna valaki bármilyen féle segítséget nyújtani kérlek?


20 F


2022. szept. 11. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Addig tudod magad is vizsgálni a gyerekkorod, mik miatt alakulhattak ki benned ilyesmi érzések, miért gondolod magad rosszabbnak mint más. Ezek alapján inkább kisebbségi komplexusnak és önértékelési gondoknak hangzik, mintsem megfelelési kényszernek.


Pl. nálam a szüleim elég furcsák voltak, naponta küldtek el a k-ba, kérdőjelezték meg a születésem (cifrábban fogalmazva), beszéltek velem úgy, mint a rühes kutyával.


Nyilván az önbizalmam 0 volt, semmilyen értéket nem láttam magamban, sokszor gondoltam a halálra, hogy mi értelme élni. Évekig voltam mély depresszióban, az önértékelésem még mindig nem az igazi. Szorongtam, a szociális érintkezésektől rettegtem, mert hasonló bánásmódot vártam mindenkitől. Lehetne még sorolni.


Te tudod milyen életet éltél, neked kell végigmenned a sajátodon és megpróbálni értelmezni, külső szemmel nézni, a hatásairól gondolkozni. Az már egy nagy lépés a javulás felé, de ahogy írtad is, a szakember fontos lesz.

2022. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kroms ***** válasza:
50%
20 éves vagy és jövőre fogsz érettségizni? Ezt hogy sikerült elérned?
2022. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én Szlovákiába jártam általánosba ami 9 éves, ami Magyarországon alapból 8 és elvileg egy évvel tovább jártam óvodába talán? A szakgimnázium ahova járok az 5 éves és most vagyok 12-es. Most már szerintem érthető talán miért is sikerült elérnem.


UI: 4,8 km-re van tőlem Balassagyarmat

2022. szept. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!