Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy emberi csalódàst?

Figyelt kérdés

Màr több, mint fèl ève történt, de mèg mindig nem tudtam magamban helyre rakni, hogy ennyire fèlreismertem valakit.

Előre is köszönöm!


2022. nov. 20. 22:19
 1/9 Psycho ***** válasza:
67%

1) Beszéld ki magadból. Ha van olyan, akivel tudsz erről beszélni, ne fogd vissza magad. És most nemcsak a vádaskodásra gondolok, meg a "hogy lehet valaki ilyen!?" típusú mondatokra, hanem arra, hogy TE mit éltél meg, milyen érzéseket szült benned, milyen gondolataid voltak emiatt. Milyen hatással van rád.

Ha nincs ilyen személy, már az is segít, ha leírod egy naplóba.

Lényeg: ezzel kiviszed a feszültséget.


2) Csinálj mást, ami segít elterelni a gondolataidat. Bármit, ami hobbid. Vagy koncentrálj a munkára például.


3) Segít a relaxáció is. Ha rákeresel a mély hasi légzésre, az könnyen elsajátítható netről.

2022. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Próbálkoztam màr a kibeszèlèssel, rengeteget, de màr a környezetemnek az agyára megyek, kb.. :D

Az (is) bánt, hogy nem kaptam válaszokat az illetőtől, mit mièrt tett, ès azt hiszem, màr soha nem is fogok. :/


Köszönöm, utàna nézek ennek a dolognak.

2022. nov. 20. 22:38
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Mégis mi történt specifikusan? Annak függvényében tudnék írni valami használhatót.


Nemed? Korod?

2022. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
47%

Kedves kérdező

Most én is ezzel szenvedek, remélem mielöbb kapunk válaszokat, vagy, ha nem akkor mielőbb feldolgozzuk:)

2022. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valójában szerelmi csalódàs, visszautasítàs.

Nő vagyok, 30 èves.

2022. nov. 20. 23:25
 6/9 Psycho ***** válasza:

Oh, értem már. Nem volt lezárás, ezért kísért még a dolog.


Érdemes utánaolvasni a ghosting jelenségnek, és a hátterének. Megpróbálni megérteni, hogy mi zajlik le a másikban, talán szintúgy segít egy picit.

2022. nov. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, arról olvastam, köszi. Valamennyit segített is, de mégsem az igazi, sajnos...:/ Igazából, talàn nem teljesen volt ghostingolàs, mert megkerestem őt, ès akkor válaszolt, de valami miatt mèg mindig kèptelen vagyok lezàrni magamban a dolgot.
2022. nov. 21. 11:24
 8/9 Artemovszk ***** válasza:

Keress rá a neten a paradox pszichológiára.


Szerintem tök jó, sok dologra választ lehet kapni


Itthon 2 hétvégés tanfolyamok vannak.

2022. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nézegettem. De akkor ezt úgy èrted, hogy pont gondoljak az illetőre, meg a törtèntekre? Mert ezt csinálom, de nem igazán segít..:D Nem annyira találtam meg, hogy pontosan mi a lényege, vagy csak èn voltam figyelmetlen. Vagy muszáj ehhez tanfolyamra menni?
2022. nov. 23. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!