Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az emberi szervezet hány...

Az emberi szervezet hány gramm fehérjét képes feldolgozni egy étkezés alkalmával?

Figyelt kérdés
60 kilós vagyok

2015. okt. 16. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Bármennyit. Na jó, ez túlzás, de tény, hogy vannak ősrégi cikkek arról, hogy 50-60 grammnál többet nem, ami csupán téveszme. De ha 120g fehérjét belapátolsz egyszerre, nem fog rosszabbul hasznosulni, mintha elosztanád.
2015. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az 50-60 grammban én sem hiszek, mivel elég sokan vannak, akik napi egyszer esznek s attól még akár izmosodni is tudnak, de hogy nem sorvadnak el az izmaik megfelelő étrend s mozgás mellett, az tuti...

De hogy mi a helyes érték, azt nem tudom.

2015. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35 nel tobbet nem ennek (en no vagyok) de ez tulzas ha nem vagy profi akkor meg nem ide irnal
2015. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen elterjedt az a nézet, hogy az emberi szervezet egyszerre csak egy bizonyos gramm fehérjét képes feldolgozni.


Általában ehhez szokás társítani valamilyen köbe vésett számot, 20-30grammot vagy amennyi jut annak, aki terjeszti ezt a gondolatot.


Én ilyen köbe vésett számokról egyetlen egy testépítő magazinokból soha sem értesültem vagyis olvastam volna ilyen számokról.


Azzal én is egyetértek, hogy nem ajánlatos feleslegesen egyszerre 100g fehérjét elfogyasztani egy étkezés alkaalmával, bár a szervezetünk mindet fel fogja dolgozni még ha nem is mindig optimálisan.


Tehát mindenképpen meg tudod emészteni az elfogyasztott fehérjét az utolsó grammig, de nem mindig jobb.


Amikor a szervezetünk anabolikus állapotban van, és beindulnak az izomépítő folyamatok, a fehérjeszintézis, nem tudjuk a szervezetünket több fehérje hasznosítására rábírni annál, mint amennyire szüksége van.


Átlagosan étkezésenként 30g fehérje megfelelőnek mondható, és az emésztőrendszerünk is könnyedén elbánik

ennyivel, de ez nem jelenti azt, ennyi lenne a meghatározott mennyiség.


Hogy mi határozza meg a maximálisan hasznosítható fehérje mennyiséget? Hát, nem éppen egy matematikai egyenlet meg az, hogy mit mondanak egyes emberek.


Fizikai paraméterek, testsúly, aktuális tápanyagigény a szervezet (izomtömegünket) ért stressz függvényében.


Egy húzósabb edzés után igazán nem jelent problémát akár 40-50g fehérje hasznosítása sem. Tehát köbe vésett szabály nem létezik, csupán néhány irányelv a fentiek függvényében, amelyhez érdemes alkalmazkodnunk.


Összességében, több étkezés alkalmával, étkezésenként kb. 30g-os fehérje mennyiség a legtöbb ember számára ideális mennyiség, de azt is hozzáteszem, hogy az egyéni igények változhatnak.

2015. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Krisz85 ***** válasza:
60 g nál többre nincs szükség, még az is sok, max edzés után, mert a többi a vizelettel ürül, nyilván ha speciál kieget használsz /értsd szteroidot/ akkor a hasznosulás hatásfoka ég és föld a normál és a cuccolás közötti beépülésnek.
2015. okt. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Jézus isten... Dehogy ürül a vizelettel... Ha fehérje van a vizeletedben az = kifingott a veséd és haldokolsz... De imádom mikor analfabéták ugatnak bele itt mindenbe...
2015. okt. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Krisz85 ***** válasza:

analfabéta az anyád te gyökér!


akkor olvass utána dolgoknak, kiválasztja a vizelet, de biztos hazudtak amikor megkaptam a TF-en a diplomám, f*sszkalap

2015. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Krisz85 ***** válasza:

nem bocs, igaza van! én néztem be, rosszul írtam, szóval a többletfehérje a vesét terheli , de van ami a vízelettel ürül pl c-vitamin, ami nem káros, tehát túladagolni nem lehet a fehérjét, de van egy bizonyos szint ami felett már nem hasznosul olyan hatásfokkal, tehát inkább hárányod származik belőle, mint előnyöd



bocsika mindenkitől ezt akartam írni!


benéztem

2015. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nézted be, jól írtad, egyszerűen kihúgyozzák a többletet.

Trust me, I'm a doctor, series3 Episode 1 vagy S4E1

2017. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha fehérjét pisálsz, akkor a végét járja a veséd... a többlet fehérje raktározódik zsírként mint minden más...
2017. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!