Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Már nem szívesen adományozom...

Már nem szívesen adományozom a kisgyerekeknek karácsonykor. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Mióta önálló keresetem van, azaz kb 6 éve, minden évben részt szoktam venni egy helyi segélyszervezet karácsonyi jótékonykodási programjából, ami arról szól, hogy nehéz sorsú kisgyermekek leírják a kívánságaikat, hogy mit szeretnének karácsonyra.


Kezdetben még tök aranyos és hasznos dolgokat kért a legtöbb gyerek, kabátot, csokit, plüssöt, focilabdát, könyvet, színezőt kértek régebben a legtöbben, illetve volt aki egy karácsonyi tálat szeretett volna, vagy pl mozijegyet, szóval ilyesmit.


Most idén is szerettem volna résztvenni egy hasonló kezdeményezésben, erre azt látom, a legtöbb kisgyerek (tényleg kb a 80%-uk) (6-11 éves a legtöbb) okosórát kér, valaki táblaképet, illetve ilyen magasabb értékű tárgyakat.


Nem pofátlan ez?


Szerintem tényleg ha valaki nehéz sorsú, és kabátot szeretne karácsonyra vagy tényleg egy kosárlabdát mondjuk, akkor az ember azt mondja, hogy tényleg szívesen segít, de aki nehéz sorsú, annak tényleg a legfontosabb és az első kívánsága egy okos óra például?


Vagy csak nekem pofátlan ez? 😃


2022. nov. 22. 18:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 6-8 éves nem tudja, hogy a tablet mennyivel többe kerül, mint egy plüssmaci. Nincs tisztában az árakkal. Nem tudja, hogy pofátlanság ilyet kérni. Egy 11 éves már más téma lehet.
2022. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Már meg van a gyerekeknek mindenük ezért növelték a küszöböt. Én is szoktam adniregen nekik , de már nem ,inkább a nem alkoholista hajlektalanoknak adtam néhány éve,mert azoknak nincs semmilyen jövedelmük általában es talan 100-an vannak az orszagban. Az alkeszeknnek van 200-300.000-es nyugdijuk vagy rokkant nyugdijuk. de most már én is hajléktalan vagyok úgy-hogy tavaly örültem annak, ha valaki adott 1000-2000ft-ot. Szerintem azért nem adna on a gyerekeknek szivesen, mert másnak szívesen adna csak még nem jött rá hogy kinek kéne. Kinek kellene.
2022. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!