Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Már nem szívesen adományozom...

Már nem szívesen adományozom a kisgyerekeknek karácsonykor. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Mióta önálló keresetem van, azaz kb 6 éve, minden évben részt szoktam venni egy helyi segélyszervezet karácsonyi jótékonykodási programjából, ami arról szól, hogy nehéz sorsú kisgyermekek leírják a kívánságaikat, hogy mit szeretnének karácsonyra.


Kezdetben még tök aranyos és hasznos dolgokat kért a legtöbb gyerek, kabátot, csokit, plüssöt, focilabdát, könyvet, színezőt kértek régebben a legtöbben, illetve volt aki egy karácsonyi tálat szeretett volna, vagy pl mozijegyet, szóval ilyesmit.


Most idén is szerettem volna résztvenni egy hasonló kezdeményezésben, erre azt látom, a legtöbb kisgyerek (tényleg kb a 80%-uk) (6-11 éves a legtöbb) okosórát kér, valaki táblaképet, illetve ilyen magasabb értékű tárgyakat.


Nem pofátlan ez?


Szerintem tényleg ha valaki nehéz sorsú, és kabátot szeretne karácsonyra vagy tényleg egy kosárlabdát mondjuk, akkor az ember azt mondja, hogy tényleg szívesen segít, de aki nehéz sorsú, annak tényleg a legfontosabb és az első kívánsága egy okos óra például?


Vagy csak nekem pofátlan ez? 😃


2022. nov. 22. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, nekem 6-10 évesen tuti nem kabát jutott volna eszembe, hanem valami játék.
2022. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

17 évesen meg majd jogsit kérnek :D

Utána meg Lamborghinit. :D

2022. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Elég gáz. De nincs mit csodálkozni, sajnos nem látnak túl ezeken a sz.rokon. Ha szeretnél még segíteni, keress olyat, aki nincs így elszállva.
2022. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Én sem adományozok már, pontosabban csak úgy, hogy pl odaviszem a hajléktalannak a meleg ételt. Mert akkor tudom, hogy tényleg oda kerül az adomány, ahova akarom, és örülnek is neki. Egyrészt az ilyen szervezetek iszonyatosan nagy része teszi zsebre az adományok jó részét. Másrészt lehet hogy odaviszem jóhiszeműen az ajándékot, aztán vagy nem örülnek neki, vagy másnap már a piacon/marketplacen van. Nyugodtan leszavazhattok, és mondhatjátok hogy nem így van, elhiszem, biztos vannak tisztességes emberek is a világban. Nekem viszont ez a tapasztalatom, és ehhez tartom magam.
2022. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Tegyél továbbra is szokásos dolgokat cipősdobozba. Kisebb gyerekeknek valót. Édesség, matrica, kis lego, vagy baba, karkötő ilyesmiket...
2022. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
6 évesen szart sem tudtam semmiről. Azt hittem, 100 ezer forint olyan, mintha most Jeff Bezos szerű vagyonom lenne. Nem értettem, miért nem veszünk meg mindent a világon.
2022. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Attól, hogy szegény, még pont ugyanolyan gyerek, mint bármelyik másik pont azt látja a világból is.


Mondjuk meglep a dolog, mert tavaly 260, idén 240 gyerek kívánságát gyűjtötte össze az alapítványunk, és se tablet, se okosóra nincs a kívánságok között. De az teljesen normális, hogy nem szükségesre vágynak.

2022. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Azok a gyerekek arra vàgynak amiket a tàrsaiknàl látnak. Mivel kicsik, nem mondanàm pofàtlannak őket, csak irigykednek, mert azt látják hogy az osztàlytàrsaiknak ilyen van. Ahogy mi is gyerekkorunkban irigyeltük a màsik babàjàt, kirakójàt. Ràadàsul a gyerekek tudnak kis gonoszak lenni, csúfoljàk akinek nincs. Ismerek egy kisfiút, 8-os, ő az egyetlen akinek nincs okostelefonja, és nincs otthon internet, a szülők dolgoznak, van ruha, van mit enni, de internetre nem telik. A többiek csúnyán kifogtàk. Keresztlànyom osztàlytàrsa a gyerek, onnan tudom/látom. Persze nem kell ezt neked, van másnak megvenni, leírta mire vàgyik, aztán vagy kap vagy nem. A cipős doboz jó ötlet, èdessèg apró játék, vagy ceruzàk ilyesmik. Én sem tudnèk venni azért okosóràt adomànyba.
2022. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Hát, ez nekem eléggé hihetetlenül hangzik: én is vettem ilyenben részt, de ott megvolt az összeghatár, amibe ezek bele se fértek volna. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy okosóra és egy plüss ugyanannyi legyen.


Szóval ez vagy valami rosszul szervezett katyvasz, vagy...

2022. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Hát a nehézsorsú szomszédgyerekek ugy örültek tőlem páe cipőnek mintha vmi tunder lettem volna vmi mesekönyvből.
2022. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!