Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az,hogy sok idős...

Miért van az,hogy sok idős ember ragaszkodik a fenntarthatatlan,hatalmas családi házához,és elvárják,hogy ehhez a mások is asszisztáljanak?

Figyelt kérdés

Legalábbis arra felé amerre mi lakunk. Se ereje, és/vagy se anyagi lehetősége mar fenntartani a hazat. Mást se látok,mint két szintes,legalább 40-50 éve épült házakban idős embereket,akik folyton panaszkodnak,hogy nem bírják anyagilag,meg elköltözött a gyereke,és már nem segít nekik ( a gyerek,aki lassan 30 éves,és egy albérletben vergődik,ha szerencsésebb,a parjaval,ha nem,akkor ennyi idősen is egyetemista szinten egy szobát bérelve. Miközben ha eladnák a hodályt, ők is jól jarnának,és egy kicsit a gyereknek is tudnának segíteni). Legutóbb akkor húztam fel a szemoldokom,mikor egy ismerősöm mondta,hogy az nagymamája meghalt ( az apja anyja) és az apja,ahelyett,hogy eladná a házat, ami ugyanúgy egy szoci két szintes,mint amibe az apja is lakik,pár utcával arrébb, elkezdi majd lassan felujitani,hogy idős korában atkoltozzon majd oda,mert az jobb helyen van.(5 perc távolságra van kb a kettő egymástól.) Az "idős korában"-rol pedig annyit,hogy 63! éves az apja.Most ismerősömtől varná,hogy majd segít neki, ismerősömtől,aki albérletben él,kisgyereke is van,és sokakhoz hasonlóan szülői segítség nélkül (márpedig az úgy néz ki nem lesz) eselytelen a saját lakáshoz jutása.


Még mielott valaki írja,engem nem érint a dolog. És azt is tudom,sok idősnek ez az úgymond élete munkája,a ház (bár nem mindenkinek,az említett ismerősöm apjának pl anno az apja építtette úgy 20 éves korában.) Engem az lep meg,hogy mennyi ilyen idős ember van. Mintha nem múlna felettük is az idő,mintha a gyerekeik nem lennének rászorulva némi segítségre. De még ha nem is akar segíteni a gyerkének,akkor is. Pár éve azon fogtam a fejem,hogy egy 70 éves néni elesett és eltörte a csípőjét hólapatolas közben,szintén ilyen hodaly előtt. Mindenki kivolt,hát ezt miért a néninek kell csinalni,nincsenek gyerekei? De vannak, saját élettel,nem közvetlen a szomszédban,és egy jó ideje kérik a nénit,költözzön olyan lakásba,amit el is tud látni ennyi idősen.

Nem lenne nekik is jobb,ha normálisan élnének öreg korukban,nem egy gazdasági csőd hodalyban kergetnék egymást, és olyan feladatokat,amiket már el sem tudnak lassan normálisan látni?



2022. nov. 27. 13:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

"Miközben ha eladnák a hodályt, ők is jól jarnának,és egy kicsit a gyereknek is tudnának segíteni"

"mintha a gyerekeik nem lennének rászorulva némi segítségre"


Aha....


Nem értek egyet. Az az otthonuk ahol évtizedeket éltek le, jó, hogy 70 évesen egyrészt nem akarnak megválni tőle, másrészt meg nem akarnak ilyen idősen belevágni egy akkora stresszbe, ami a költözés. Ami meg a felnőtt gyerekeket illeti, 30+ évesen azért illene már saját magukról gondoskodni, nem pedig arra várni hogy anyu-apu mit ad fel a segítésükért.


Mindenki tudja hogy milyen áldozatokat hajlandó bevállalni az elétben. Ha hajlandóak feláldozni a pénzüket és az energiájukat az otthonuk fenntartására, akkor joguk van hozzá.

Az meg, hogy panaszkodnak... Ki a fszom nem panaszkodik valamire? 100ból 100 embernek van valami panasza amit fel is szokott hozni másoknak, ezzel pedig nincs is baj, teljesen normális, átlagos dolog.

2022. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat dolgozol valamiért,illetve sok emléked fűzödik hozzá nem szívesen válsz meg tőle. Nekem is van olyan dolog az életemben,hogy ha belepusztulok se adom oda senkinek,mert egy emlék. Gondolom a néni azért lápátolta a havat a háza előtt,mert azt sem könnyű elfogadni,hogy eljárt feletted az idő biztos beakarta bizonyítani magának vagy másoknak,hogy még eltudja magát látni. Nem jó ez nyílván,de érzelmileg nehéz ez az időseknek.
2022. nov. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Akkor úgy írom,hogy miért várja el a segítséget,miért panaszkodik,ha nem kap,miért várja el,ahogy írtam is,hogy aszisztáljon mindenki ehhez?

Nekem szerencsém volt,én kaptam önerőt anno,de vitatkoznék azzal,hogy egy mai 30 év körüli minden segítség nélkül tud úgy lakhatashoz jutni,hogy nem adódik el a füle hegyeig. Van kollégám,éve óta gyűjti az önerőt,amit szépen ész is meg az infláció,a felmenő árak,stb stb.De ebbe nem akarok bele menni,mert nem a téma része.


Szóval,ha úgy dönt,ott maradsz hodalyban,akkor mi jogon panaszkodik úton útfélen,hogy a gyerek nem segít,sok a rezsi,nem bírja,stb. De olyanokról is tudom akinek gyereke sincs. És olyanról is,aki belátta,hogy nem bírja,elköltözött egy kisebb házba,és azóta boldogan és panasz mentesen el

2022. nov. 27. 13:24
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem akarok leragadni a felsorolt peldaknal, de a hólapatolos néni is jó nagy patkány volt szerintem,mert mindenkinek panaszolta,hogy bizony a gyerekei,unokái ritkán jönnek,mindent is neki kell. A gyerekei,unokái,dolgoznak,messze,s nem teheti rájuk azt a terhet,amit ő szeretné,hogy minden hétvégén ott legyenek,segítsenek a nagy kert tavaszi munkáinal,ami csak a néninek fontos,stb stb. A haza ér vagy 50 milliót,egy lakás 30 lenne. Értem én,hogy ragaszkodik,de akkor ne a gyerekei igyák meg a ragaszkodás levét.
2022. nov. 27. 13:26
 5/31 anonim ***** válasza:
63%

Egy öreg fát nem tudsz átültetni.


Manapság nem is keresettek ezek a “hodály” épületek.

Felújítani drágább mint egy újat építeni. ( egyszintes, 80 nm, 600-as telek) - ma már 5-en élnek ilyen kis házakban. Kb. 60 misi.

Ismerős vett egy ilyen “ hodály” házat 48-ért. Eddig beletolt 14-et, de alig van látszatja. Közben beleuntak. Másik ismerős 4 éve vette 30-ért, még mindig felújít. Ők is utálják az egész házat. A legszívesebben hagynák ahogy van és albérletbe költöznének.

2022. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
(még ezmgy zarojeles gondolat ez a 30 felett már ne a szülők legyenek a hibásak dologhoz. Tényleg zárójel,mert nem a téma része,de látom,amit látok,és ha bizony valakit a 20as évei elején segítenek lakáshoz jutni merfoldekkel előrébb van,mint az, akit csak a csupasz seggevel indították újra. És nem,nem valószínű,hogy 30+ lesz egy tehermentes lakása. Az említett ismerősöm is ilyen,és én bizony megértem,hogy nehezményezi,hogy az apja két hodályt is fenn tart,miközben ő évek óta azt nézi,hogy a saját lakás egyre inkább csak álom) na de ez zárójel volt.
2022. nov. 27. 13:30
 7/31 anonim ***** válasza:
72%
Ismerős. Pénznyelők ezek, egy embernek fenntarthatatlanok, régi nyílászárók, szigetelés semmi, rossz tető. Értem én, hogy ragaszkodik az élete munkájához, de hogy valaki azért szakadjon meg, mert nem bírja csak a kert felét teliültetni meg ragaszkodik a két szinthez, miközben megfagy benne. Semmi értelme.
2022. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Egyetértek a tartalommal, a sílussal csak részben.

Ismerősi, rokoni körben voltak aki boldogan költöztek lakásba a ház helyett, azóta is hálásak, hogy kényelemben élhetnek, más meg naponta panaszkodna a beázó tetőre, felfűthetetlen négyzetméterekre, gondozatlan kertre. Ő választotta.

2022. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%
30 , 40 év múlva is tedd fel ezt a kérdést. Akkor már tudni fogod.
2022. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#9. Lehet hogy ragaszkodni fogok,lehet hogy nem. Annal viszont értelmesebbnek tartom magam,hogy majd a gyerekeim igyák meg a ragaszkodásom levét,és elvárnam,hogy minden lehetséges erőforrásukkal asszisztáljanak az én rögeszmémhez.
2022. nov. 27. 13:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!