Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ma minimálbérből élő...

Egy ma minimálbérből élő ember milyen szintnek felel meg a középkorban luxus szempontjából?

Figyelt kérdés
2022. nov. 29. 23:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Jobbágy. (ma is nem hivatalosan)
2022. nov. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Én is a jobbágyat akartam írni.
2022. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Míg meg nem nyitottam a kérdést, nem láttam a válaszokat, mert érdekelt hogy más mit gondol. Nem volt ötletem. Aztán az első kettő le is írta, ami teljesen helytálló.
2022. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem fordítva értette a kérdező.

Minimálbérből élő ember naponta 2x étkezik, hetente eszik húst, van folyóvize, melegvize, fűtött szobája, többnyire nem él beázott, penészes lakásban.

Tud inni kávét, üdítőt, sokféle alkoholos italt.

Ez alapján nem jobbágynak felel meg, hanem… én nem értek hozzá annyira… szegényebb városi polgárnak?

2022. nov. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Így gondoltam Én még hozzátenném a tévét internetet is Bár ezt nagyon nehéz a középkori megfelelőnek tenni, azért egy királynak volt saját futárszolgálata ugyanakkor nem informatikai összehasonlítása gondolok hanem egy csak egy szélsőséges példa volt.


Elsősorban a fűtéssel melegvízre lakhatási minőségre És persze az étkezésre gondoltam. Meg még a közlekedés Bár nem tudom hogy minimálbérből autót fel lehet e tartani de BKV bérletet igen és talán még vonattal is el lehet kirándulni még egy középkori embernek úgy tudom a kirándulás messzire Igen csak nagy luxus volt

2022. nov. 30. 00:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy BKV bérlettel és egy közepes telefonnal Merlin a nagy varázsló mesterének tartanák a középkorban.
2022. nov. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem fair a két korszakot összehasonlítani, nyilván most jobb, egy minimalbéres is jobban él mint akkoriban egy király, más szempontból viszont az élelmiszerrel nem volt gond, a magyarokat dagadtaknak írják le az átutazók, az adók mértéke százalék arányosan közel sem akkora mint a mai emberé, viszont volt háború és a munka sem kevés, bár egyáltalán nem olyan bonyolult, nagy szakértelmet igénylő mint ma. Ha olvasni, írni, számolni tudtál már okosnak szamitottal.


Fűtés az nyilván fával, abból se volt hiány egy ekkora, gyéren lakott országban, étkezés alapvetően mondom jó, de azért voltak éhezések is, pl. amikor a kunok, mongolok, besenyők letaposták a termést. Közlekedés lóval történt alapvetően, ha nagyon akartal egy nap 100 kmt megtudtak tenni (jellemzőbb a 30-40km), a magyarok találták fel a hintot, ami jól jött hogy ne rázon szét az út. Tv? Internet? Hát ha nagyon akarok ennek megfelelőt mondani, akkor a templom meg a piac, ott juthattál információhoz.

Lakhatási minőség szar, de legalább volt, először sátor, meg földbe vájt putri, aztán vályog, kőházak, középkor vége felé lesz már tégla ház is. A berendezés kb. semmi.

2022. nov. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
És hogy egy minimalbéres milyen szintnek felel meg? Az a fajta akinek se földje, se haza semmilye, az akkoriban egy szolga lenne, ha szerencséje van a királyé, de az egyház is jobb úr mint a báró. Jobbágy kezdetben előkelőt jelentett, 14. századtól használjuk mai értelemben, a jobbágy vagyonilag lehetett jóval gazdagabb mint egy mostani minimalbéres, más szempontból meg sokkal kötöttebb, kiszolgáltatottabb.
2022. nov. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
7: Mondjuk 30 km-t gyalog is simán meg lehet tenni egy nap, sőt...
2022. nov. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Maximális luxus.
2022. nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!