Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha feltesz valaki egy kérdést,...

Ha feltesz valaki egy kérdést, amiben leír valamit amiben hibázott és kíváncsi a következményekre akkor a legtöbb esetben azt látom hogy nem is a kérdésre válaszolnak hanem a kérdezőt "kikezdik", ez milyen emberi tulajdonság? Bővebben lenn

Figyelt kérdés

Példák:


Ha pl egy anyuka feltesz egy kérdést hogy a gyerekem lenyelt valamit vagy leesett valahonnan akkor az anyukát kezdik hibáztatni a gondatlansága miatt.


Ha közlekedési szabálytalanságot, figyelmetlenséget követ el valaki és kíváncsi a következményre akkor is egyből arra reagál sok ember hogy micsoda felelőtlen sofőr.


Meg rengetek kérdés.


Mikor egy ember leírja hogy valamilyen dologban jó nagy hülye volt, milyen következményekre számíthat, nagyon gyakran idejönnek még belerúgni kettőt az emberbe, nem is a kérdésben kérdezett következményekre válaszolnak.


Ez szerintetek rendben van?


Ez egy jó "magyaros" mentalitás? Ez álszentség?


Mintha az interneten szinte mindenki minden szabályt betartana.


2022. nov. 30. 09:49
 1/6 A kérdező kommentje:

Ez pontosan így van ahogy írtad.


Na meg a másik, jó hogy rávilágítottál:


Ha valakivel történik egy tök irreális történet, és kérdései vannak, akkor egyből a valóságtartalmát kezdik el megkérdőjelezni. Holott ha nem irreális esetről lenne szó, akkor a kérdést sem tette volna fel.


Ilyenkor a kérdező hogy tudja bizonyítani a kérdésben leírtak valóságtartalmát? Mert ebből akár óvodás vita is kialakulhat, hogy kamu - nemkamu, ez így parttalan.


Nem lenne jó ilyen esetekben valami hitelesség mérő a profilokra az oldalon? Pl. én már több mint 10 éve tag vagyok, évente körülbelül 1-2 kérdést teszek fel, szóval nem egy kamuprofil aki most regisztrált.


Pl. most velem is történt egy elég szürreális közlekedési eset, de az emberek többsége el se hiszi hogy megtörtént, bizonyítani meg nem igazán tudom itt.

2022. nov. 30. 10:02
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Anonim oldal.. az emberek nagy resze csak trollkodasra hasznalja meg fusztracio levezetesre, unalomuzesre. Ha komoly kerdesed van ne ilyen noname oldalon tedd fel, hanem pl fb csoportba. De a legtobb dolgot megtalalni googleba 2p alatt
2022. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Én is nagyjából 10 éve vagyok itt, ezalatt 3 kérdésem volt.

2 számítástechnikai 1 pedig egy magánéleti. Utóbbiban tényleg nagy segítség lett volna, ha indifferens emberek elmondják a véleményüket, hogy én látom e rosszul, vagy a többségi vélemény alapján nekem van e igazam.

Nagyjából 10 oldalnál tartottunk, szinte mindenki velem volt azonos állásponton, 1 személy viszont 2 regről támadott, amikor "kitaláció" címén törölték az egész kérdést.

Azóta nem kérdezek.

2022. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz azt megtanulni, hogy az ember mérlegelni tudja, mikor támaszkodjon az érzelmeire, és mikor tegye félre őket. Szerintem ez egy külön képesség, amit fejleszteni kell, de a legtöbb ember nem teszi meg. Emiatt van, hogy ha olyat olvasnak, ami felkavarja őket, akkor rögtön reagálnak rá, hiába nem kérdezte senki a véleményüket.
2022. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert sokaknak inkább jobb csépelni a másikat, valamint.azért olyan a válasz, amilyen, mert nem akarnak felelősséget vállalni.
2022. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az is közrejátszik, hogy az emberek nem tudják magukat elképzelni a kérdező helyzetében, és ahelyett, hogy empátiával, megértéssel fordulnának felé, szimplán hagyják, hogy a frusztrációjuk, rosszindulatuk győzzön.

A magyaros mentalitás ott jön képbe, amikor örülnek annak, hogy a másik hibázott és direkt bántják őt, ettől pedig szabályosan jobban érzik magukat.

2022. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!