Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mitől válik...

Szerintetek mitől válik valaki szociálisan érzékennyé?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem azt, hogy azok az emberek, akik olyan környezetben nőttek fel, ahol megkaptak mindent, hajlamosabbak szociálisan érzékennyé válni, mint azok, akik gyerekként nem kapták meg azt a törődést.


Egyszer jártam Dániában és Angliában. Ott azt figyeltem meg, hogy annak ellenére, hogy az emberek több pénzt keresnek, nem a felszínes dolgokra költik el. Például nyilván ott sincs az átlagnak pénze egy Q7-es Audira, de azt láttam, hogy annyival nincs több Q7-es Audi, mint amennyivel nagyobb a fizetés.


Az emberek hozzáállásán is ezt látom. Most vagyok végzős és az osztályomnak azon részét, akit valamilyen okból ki lehet közösíteni, azt kiközösítik. Nem értem ezt. Ott is vannak ilyenek, de nem azt látom, hogy ez az "erősebb marad fönn" mentalitás érvényesül.


Szerintetek nálunk mitől válnak ilyenné az emberek? Miért nem vagyunk képesek az embereket az értékeik szerint megítélni ahelyett, hogy bekategorizáljuk őket az alkalmazkodóképességük szerint?


2022. dec. 3. 11:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól hogy foglalkoztak vele gyerekkorában. Szerették, megölelték, figyeltek rá. Azoknak akiknek ez kiesett elmaradtak az első és legfontosabb szociális interakciótól: a szeretettől, a bizalomtól.

Így ezek hiányában figyelmük kifelé fordul és keseretségükben elkezdik mobbingolni a másikat.

2022. dec. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!