Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a tudás, képesség,...

Mi az a tudás, képesség, skill, ami szerintete szükséges egy önálló, életrevaló ember számára?

Figyelt kérdés

Ne kössük élethelyzethez, olyan praktikus skillekre vagyok kíváncsi, ami által az ember önállóbb tud lenni, sokféle helyzetben fel tudja tlaálni magát.


Pl amik nekem így elsőre eszembe jutottak: idegen nyelv (plv ismerete, autóvezetés, tűzgyújtás, villanyszerelés.... két ujjal való fütyülés is akár:D


2022. ápr. 19. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatias, józan gondolkodás
2022. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Kezdetnek nem lenne rossz ha rendelkezne kellő nyelvhelyességi ismeretekkel, és nem keverne indokolatlanul angol szavakat a mondandójába.
2022. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég sok van. Logika, józan ítélőképesség, tájékozódási képesség, stb.
2022. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Egészséges ételeket tud készíteni magának, rendszeresen sportol, képes megszervezni a mindennapjait.


29/F

2022. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

1es, 3as, igen, de ez egy elég általános dolog, ennél konkrétabb, gyakorlatiasan elsajátítható képességekre, tudásra gondoltam. Mint pl a felsoroltak.

Pl az, hogy "legyen jó a tájékozódási képességed" az elég általános, nehezen megfogható, de pl az, hogy "a csillagok vagy a Nap állásából meg tudod határozni merre van észak" az már egy konkrétum. Ilyesmikre vagoyk kíváncsi.


2es, vakként percenként 200 karaktert leütve gépelni is egy képesség. Az, hogy becsúszik 1-2 typo, az előfordul. Mindenesetre köszönöm kedves kötekedését.

2022. ápr. 19. 13:46
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem kötekedés volt, hanem a helyzethez igazított,cde teljesen releváns válasz. A benne foglaltakat nyugodtan megfontolhatnád, nem fog hátrányodra válni.
2022. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet csak ilyen általánosságokat mondani, mert általában ennyi a lényeg, hogy ezekre valami módon képes legyél, nem pedig a konkrét módszer maga.

A tájékozódási képességnél maradva, az nem lényeg hogy az irányérzéked a jó, térképet tudsz hibátlanul olvasni, fotpgrafikus memóriával jegyzed meg az útvonalat bárhonnan bárhova, vagy épp a kommunikációs készségeid segítségével kapsz bárhol megfelelő útbaigazítást. A lényeg, hogy valami módon képes vagy tenni ellene, hogy ha bármiért is új helyre jutsz, csak úgy bármikor eltévedj.

2022. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7es, lehet, de ez már kicsit más téma mint amire én kérdeztem.
2022. ápr. 19. 13:56
 9/20 anonim ***** válasza:
Nyilván, mivel ez a kiegészítő kérdésedre érkezett kifejtés volt. Csak igyekeztem szemléltetni, hogy bár nehezményezted, de erre érdemben sajnos csak ilyen általánosságokkal lehet felelni.
2022. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban felelősségtudat, memória, problémamegoldó képesség
2022. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!