Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez csak szerintem képmutatás?

Ez csak szerintem képmutatás?

Figyelt kérdés

Nem régen egy animékkel foglalkozó blogon belefutottam egy vitába ahol arról ment a vita,hogy ki használná fel saját célra a Kotoamatsukamit (aki esetleg nem ismerné. Ez a Naruto anime egyik legerősebb képessége aki használja ezt a technikát gyakorlatilag képes gondolatokat vagy emlékeket beleültetni az áldozat elméjébe. Ezáltal gyakorlatilag irányítani tudja.)

Nem nehéz kitalálni, hogy egy ilyen képességel gyakorlatilag bármit el lehetne érni. Pl Mészárosnak olyan gondolatot a fejébe ,hogy minden pénzét utalja nekem vagy egy lánynak/fiúnak az elméjébe bele ültetni egy olyan gondolatot, hogy ő velünk akar lenni stb.

A legtöbb ember persze azt mondta,hogy ezt ők nem használnák,mert elkölcstelen meg ilyenek. Szerintem ez képmutatás. Ha valakinek lenne ilyen képessége akkor kizárt ,hogy ne használná. Főleg ahogyan ismerem az embereket. Ti mit gondoltok erről?


2022. dec. 8. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Biztosan vannak akik eleinte nem akarnák használni, de egyszerűen vannak olyan helyzetek az életben, amikor igenis jól jönne.. mondjuk megtámadnak, ki akarnak rúgni a munkahelyedről, de nagyon kell a pénz stb.

Én egyetértek veled

2022. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy magadból indulsz ki. Nagyon.


Ezzel még nem lenne baj, de azt, hogy Te képmutatásnak bélyegzed, hogy egyesek őszintén kifejezik az erkölcsi aggályukat valamivel szemben, azt kifejezetten ízléstelennek tartom.

2022. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"egyesek őszintén kifejezik az erkölcsi aggályukat"



Én nem azt mondtam ,hogy ez teljesen rendben van. Én azt mondtam ,hogy minden ember életében van olyan amikor ezt használná. Ki éppen miért . Van olyan aki pár keresés miatt van aki valami jó dolog miatt. Az ok az mindegy de szerintem aki nem használná ezt az csak képmutatásból írta ezt.

2022. dec. 8. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem azt mondtam ,hogy ez teljesen rendben van. Én azt mondtam ,hogy minden ember életében van olyan amikor ezt használná. Ki éppen miért . Van olyan aki pár keresés miatt van aki valami jó dolog miatt. Az ok az mindegy de szerintem aki nem használná ezt az csak képmutatásból írta ezt."

. Ez a Te feltételezésed.

Pozitívan megközelítve két dolog lehet:

1. Az illető elítéli, és bármi adódna, akkor sem élne ezzel a lehetőséggel.

2. Az illető elítéli, de adódhat olyan esemény, amit most nem lát előre, és amikor mégis visszaélne a helyzettel. Utóbbira lehet mondani, hogy esetleg naív, nem reális, de képmutatásnak nevezni elég erős, de főleg igazságtalan, mert nem egy szándékos megtévesztésről van szó.

2022. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 szerintem döntő kisebbségben vannak azok, akik tényleg bármi lenne, nem használnák
2022. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért nem kapnak képességeket azok, akik nem érnek el egy bizonyos morális szintet, mert különben felhasználnák ezt mások ellen, pusztán egoista szándékból. Úgyhogy az ilyen képességek viszonylag ritkák.
2022. dec. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Annyira ritkák, hogy nem léteznek.


Könnyű moralizálni olyan kérdéseken, amiknek szó szerint nulla a realitása. Ez tipikusan olyan téma, mint, hogy ki mennyi pénzért milyen szexuális szolgáltatást nyújtana és kinek (nyilván azoknál, akik nem ezt csinálják már). Egyszerűen annyira nem illeszkedik az ember világképébe, gondolkodásába, hogy a válasza sem relaváns. De akár mondhatnám a lottónyereményes álmodozásokat is. Nézd csak meg a kérdéseket, amikor 3-4 milliárdos lottónyeremények vannak. Annyira feldolgozhatatlan az információ, hogy teljesen irreális válaszokat adnak az emberek.

2022. dec. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!