Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van vajon olyan eset amikor a...

Van vajon olyan eset amikor a kirúgott ember nem vagdalkozik meg fogja mindenkire a dolgot,hanem elismeri hogy nem volt megfelelő a munkája?

Figyelt kérdés
Pedig sokan köztük én is nagyra értékeli az önkritikaval rendelkező embereket
2022. dec. 14. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerinted azokat rúgják ki, akik nem jól végzik a munkájukat? A diákjait országos versenyekre eredményesen felkészítő tanárokat azért rúgták ki, mert nem jól tanítottak? A tanítványaik, kollegáik nem ezt mondják....
2022. dec. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, de én már találkoztam ilyennel. Könnyű mindig másban keresni a hibát...
2022. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van, én is láttam már ilyet. Mindenesetre ne feledjük, hogy nem egy tökéletesen meritokratikus világban élünk, tehát annak ellenére, hogy dicséretes dolog az önkritika valóban van rá példa, hogy egyeseket nem azért rúgnak ki mert nem megfelelő a munkájuk, és fordítva: nem mindenki azért tölt be egy adott állást, pozíciót mert az érdemei alapján ott a helye.
2022. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért nehéz ez, mert sokszor a helyen is múlik, hogy nem megfelelő a munkája. Szóval ennek vannak okai.


Én azt látom, hogy nálunk abból a csapatból rúgnak ki általában új bereket, ahol igazából a csapat eleve nem túl jó, és ők immel ámmal tanítják ki az illetőt. Nem ismétlik el a dolgokat, nem vonják be stb. Érdekes mód a mi csapatunkba mindenki jól betanul. Mert már én is úgy érkeztem, hogy sokat foglalkoztak velem, nálunk ez az alap munka kultúra.

2022. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1# mi értelme hogy teljesen más dolgokat belerángatsz a kérdésembe?de komolyan

Nyilván a kérdés olyan emberekre vonatkozik akik nem jól végzik a munkájukat kirúgják és ezt be is tudják látni

2022. dec. 14. 16:15
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A magyaroknál nincs ilyen.
2022. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem volt,hogy kirúgott egy főnök különösebb indoklás nélkül.Megkérdeztem egy másik vezetőt,hogy szerinte mi az oka,és őszintén elmondta,hogy túl sokat beszélgetek Xy-nal,és sokat hibázom.Kezet fogtam vele,és egy rossz szó nélkül otthagytam a céget.
2022. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez becsülendo dolog
2022. dec. 15. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Az tetszett benne,hogy nyíltan megmondta,és hát be kellett látnom,tényleg igaza volt,visszacsinálni meg nem lehetett,akkor mit hőzöngjek? Kerestem másik helyet,és tanultam az esetből.Egyébként dolgoztam jó pár helyen,láttam a kirúgottak között mindenféle típust.A legtöbb, aki szidta a főnökséget,eleve full kretén volt,nem is akarta megtudni az okot.A többi pedig bár többnyire keserűen,de elfogadta a kirúgás tényét,nem szitkozódott.

2022. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!