Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ilyen szintű gyűlöle...

Miért van ilyen szintű gyűlölet a fiatalokban az idősebb generációval szemben?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú látni az internetes kommentekből, hogy micsoda gyűlölet ömlik a fiatalokból a nyugdíjasokkal szemben. Mindenhol csak haszontalan nyuggereknek hívják őket és mindenféle becsmérlő kifejezéseket lehet olvasni a fiataloktól, ha a nyugdíjasokról van szó. Ezt sikerült elérnie a kormányunknak, hogy mindenki útál mindenkit.

Volt egy cikk például, ahol az automata kasszákról volt szó és hogy a nyugdíjasok nem szeretik, mert nem lehet kp-ban fizetni. Erre tele volt kommentelve, hogy a mai nyuggereknek is haladni kellene a korral, és meg kellene tanulniuk az új technikákat. Pedig ezeknek a mai nyugdíjasoknak a munkája teremtette meg azt, hogy ez a technika létezik. De ha ennyire szidják az előző generációkat, akkor miért nem mennek el az őserdőbe és kezdenek mindent előről, ha annyira jól tudnak mindent? Meg hogy micsoda begyöpösödöttség, hogy ragaszkodnak a készpénzhez. Arra nem is gondolnak, hogy azzal válnak kiszolgáltatottá, hogy lemondanak a készpénzről. Láttuk a kanadai tüntetőknél is, hogy aki nem úgy ugrált, ahogy a kormány elvárta, annak zárolták a bankszámláit. De a nyugdíjasok nem azt akarják, hogy ne leheessen használni bankkártyát, hanem csak annyit, hogy mindenki fizethessen úgy, ahogy ő szeretne, és ne legyen rákényszerítve egy olyan fizetési módra, amivel a hatalom visszaélhet és kiszolgáltatottá teheti. A modern eszközök használatát meg szintén had döntse el mindenki, hogy akarja-e vagy sem. De azért ilyen szinten útálni az idősebb generációt, mert szeretné megőrizni a szabadságát, gyomorforgató. A legkisebb jele sincs a tiszteletnek, pedig ez a generáció teremtette meg azt, hogy a fiatalok így élhetnek. Ők nem is tudják, milyen nehéz volt a mai nyugdíjasoknak a fiatal kora, de fröcsögni, gyűlölködni, alpári módon megnyilatkozni nagyon tudnak. A kormányoknak meg jó, mert nekik az a céljuk, hogy minél több mindenben ugrasszák egymásnak az embereket.

De mi kellene ahhoz, hogy ezek a gyűlölködők felfogják, ezzel csak maguk ellen tesznek és a társadalmi normák egyike, hogy a legalább a legalapvetőbb tiszteletet megadjuk a másiknak és nem ócsároljuk csak azért, mert más a véleménye?



2022. dec. 18. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Ne hazudj, nem olvasni mindenhol ilyet. A fb kommentek nem relevánsak, az ostoba proli nép kommentel ilyen helyekre, ez volt a covidnál, a háborúnál stb. Ezt minden értelmes ember tudja és nem ebből von le következtetést.


“ Pedig ezeknek a mai nyugdíjasoknak a munkája teremtette meg azt, hogy ez a technika létezik”


Öö ezt kifejtenéd?

2022. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert nem tudsz helyesen írni.
2022. dec. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Olvass bele néhány idősebb korosztály fórumába, sokszor egymást nyírják a magasabb nyugdíj, a tehetősebb vagy egészségesebb élet miatt.

Nincs ez életkorhoz kötve.

Az önkiszolgáló kassza meg rossz példa, vegysen fizetnek idősebbek és fiatalok egyaránt.

2022. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Én pl azért utálom őket mert a többségük bunkó. Pl felbuktatják a másik embert (más nyugdíjast is) , csak elsőnek szállhassanak fel a buszra /le a buszról. Orvosnál nem tudnak várni, akkor se ha mindenkit időpont szerint hívnak be szakrendelésen. Bepofátlankodnának a másik elé. Legutóbb kardiológián ordítoztam egy öreggel, mert kijelentette hogy ő jön. Fél órája vár. (korábban jött vagy 2 órával az időpontjától). Én 3 órája vártam, edig pontosan jöttem. Odáig fajult a dolog hogy kihozta a borsodi vérem, de bekussolt.

A boltokban rátolják az emberre a bevásárlókocsit. Ha szépen szólok pampognak. Ha visszalököm rájuk akkor elnézést is tudnak kérni.

Egyszerűen a többségük (vannak kivételek) nem tud más emberekhez alkalmazkodni.

2022. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Én nem ezt vettem észre. Olyan munkakörben dolgozom, ahol fiatalok és idősek is vannak, mindenki szépen bánik a másikkal. Az internetes világot ne hasonlítsuk a való élethez, ott mindenki név, arc és következmények nélkül kiadhatja a napi frusztrációját, ráadásul egymás egymás alá adják a lovat a kommentelők. Hogy ez mennyire jó vagy rossz, mindenki döntse el maga, de egy biztos, a nyugdíjasoknak sem kell elbújniuk ha a másik fél alázásáról van szó, pontosan ugyanolyan patkány módon tudnak viselkedni egyesek, mint néhány fiatal.

Ami a konkrét példáidat illeti, semmi degradálót nem találok abban, hogy a nyugdíjasoknak is haladniuk kellene a korral, és legalább megpróbálni megismerni a modern technikákat. Okos ember amíg él, tanul, fejlődik, nem csak azért, mert ez az élet rendje, hanem azért is, mert ez tartja frissen az agyat. Vagy rosszul látom?

Ami a begyöpösödöttséget illeti, szintén nem értem mi a gondod. Ez egy egyszerű megállapítás, ami önmagában nem degradáló, hanem az ellentéte a haladásnak. Én sem vagyok már nagyon fiatal, és bátran vállalom, hogy sok dologban be vagyok gyöpösödve. Akit zavar, ha ezt mondják rá, tehet ellene. Ha meg nem tesz, akkor fogadja el az igaz megállapítást.

Amúgy nincsenek rákényszerítve semmire, ott vannak a normál kasszák, ahol fizethet készpénzzel, ráadásul egyre több olyan automata kassza is van, ami elfogad készpénzt. Én pl ott szoktam kiadni a zsáknyi aprómat, mert az automata nem vág pofákat, vagy tesz megjegyzéseket, mint az eladó. Az már csak plusz poén, hogy olyan helyen már jártam, ahol kizárólag készpénzt fogadtak el, de olyanon nem, ahol csak kártyát. Akkor ki is van kényszerítve…?

A zárszavaddal egyetértek. Viszont kiegészíteném azzal, hogy ez korosztálytól függetlenül általános elvárás, lásd kommentem eleje.

2022. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

A legtöbb helyen az autómata elfogadja a kp-t is. Abban meg igazuk van a fiataloknak hogy haladni kéne a korral. Ha valaki idős korára nem tanulja meg semennyire használni a modern eszközöket azzal csak magának árt.

Sajnos sok olyan idős van akik azt hiszik hogy azért alapból jár nekik a tisztelet csak azért mert idősek, közben meg nem adják meg a tiszteletet valakinek azért mert fiatalabb és bunkóznak vele.

2022. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 everlight ***** válasza:

Ha valaki idióta,kötekszik lehet idős-fiatal azt érdemli ahogy viselkedik.Rengeteg idős ember többletjogokat követel,a korukra hivatkozva amit nem lehet szó nélkül tűrni.Meg a tipikus nagyképű megnyilvánulások mellett sem lehet elmenni"Én 50 évet ledolgoztam" Na és nem nekem dolgozott,saját magának. Kevés a nyugdíj - Kellett volna adót fizetni.


Nagyobb mértékű nyugdíj emelést kapnak mint a fizetések emelkedése,mégis siránkoznak.

2022. dec. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!