Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek miért a hullák...

Az embereknek miért a hullák a szeretet szimbólumai?

Figyelt kérdés
Ha egy férfi ajándékot szeretne adni a szerelmének, vágott virágot, vagyis egy hullát vesz neki, a nő pedig kidobja, mikor rothadásnak indul. Karácsonykor, a szeretet ünnepén a család közösen megveszi a kivágott fát, ami szintén egy hulla, feldíszíti, és alá teszi az ajándékokat. Majd ha lezajlott az ünnep egyszerűen kidobják. Most ha kicsit félretesszük a társadalmi normákat,és logikusan végiggondoljuk, nem rohadtul morbid és gyomorforgató ez? Nekem ezekről a dolgokról nem a szeretet jut eszembe, hanem egy elborult horrorfilm.

2022. dec. 22. 21:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Örülök neki, hogy ennyi időd és energiád van hülyeségeken agyalni. Tényleg nincs jobb dolgod?
2022. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Metionin ***** válasza:
78%
A vágott virágnál nem pont hullát, hanem levágott szaporító szervet adnak, ha jobban belegondolsz. A kivágott fa nálunk hasonló dolog, anyám és apám között mindig balhé volt emiatt. Apám kultúrájában a fa nagyon fontos, nem vágják ki ok nélkül, szokás volt régen ajándékként fát ültetni valakinek, szóval a döglött fenyő a szobában emiatt elég abszurd. Anyám viszont sokáig ragaszkodott a valódi fenyőhöz karácsonykor, pedig nem is volt nálunk rendes karácsony sosem, inkább a mitszólnak miatt kellett a fa meg a nagy főzés meg minden. Én apám oldalát vittem tovább, nincs bent halott fa. Majd ha lesz kertem és abban lesznek fák, akkor akasztok rájuk almát meg eleséget a madaraknak, mint régen faterral aztán cső.
2022. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Tulajdonképpen onnan is nézheted a dolgot, hogy a haldokló döglött virágot ad a másik hakdoklónak, akit amúgy szeret. Aztán családként, kis haldoklókkal ünneplik a karácsonyt a dög fenyőfa alatt, tetemeket fogyasztva az asztal körül. Hm.. tényleg morbid.
2022. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell általánosítani!


Nekünk műfenyőnk van évtizedek óta és a cserepes virágot favorizálom.


Pontosan azért, mert nem csipázom és nem szaporítom a hullákat !!

2022. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes meglátás így még erre nem is gondoltam :D Nálunk műfenyő van.
2022. dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Sőt, kérdező, döghúst is szívesen sütök-főzök annak, akit szeretek, és együtt fogyasztjuk el. Durva, mi?
2022. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#3 Amúgy igen :D
2022. dec. 22. 21:52
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is "dögevő" vagyok, de hát ha már valaki úgyis lemészárolta azt a szegény állatot, kár lenne, ha kárba veszne - így a halála új értelmet nyer! :)
2022. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Ezt már a Frozenben is megénekelték:

[link]

2:28nál


És hát na, tulajdonképpen erről szól az élet egy jelentős része.

Hallgatjuk egy halott megmaradt felvételeit (Frank Sinatra karácsonyi dalai), egy legyilkolt állat tetemét esszük, köretként pár földből kitépett vagy megcsonkított növényt eszünk és közben vagy a Télapóról beszélünk, aki korát, munkaviszonya hosszát és munkaterhei mértékét nézve rég halottnak kéne lennie, vagy Jézus születéséről, akiről mindneki tudja, hogy amúgy mi gyilkoltuk meg.

Aztán leülünk a TV elé és megnézzük, ahogy egy kisfiú pár illetéktelen behatolót kínoz középkori hóhérokat megszégyenítő módszerekkel.

Végül leölt fák porított és papírrá tett holttestébe csomagolt tárgyakat veszünk elő. Olyan tárgyakat, amiknek az elkészítése további fák és állatok életébe került és vélhetően köze volt még élő embertársaink rossz körülmények között történő dolgoztatásához is.


Este még gyorsan átöblítjük a testünket egy kisebb afrikai falu egyhavi vízfogyasztásával, közbne átdörgöljük magunkat egy halott állat zsírjával (amit esetenként eg yhalott növény tetemével illatosaítanak), vízszintesbe helyezzük magunkat, és 6-8 órára tetszhalott állapotba kerülünk, azaz elalszunk.


Kellemes ünnepeket!

2022. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a fenyőirtást, kis műfenyőnk van. A vágott virágért sem rajongok. Sajnálom ezeket az élőlényeket.
2022. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!