Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyám gonosz? A gonoszság, a...

Anyám gonosz? A gonoszság, a pènz szeretette öröklődik? Avagy a családon belüli lopasok, sikkasztasok története.

Figyelt kérdés

Miért?! Miért történik mindez velem? Hisz nem tettem semmi rosszat, mégis annyi szörnyű dolog, esemény, ami folyamatosan körülvesz. Azt hittem erős vagyok, most mégis, ennyi idő után, 10 ève kezdott, egy 2013 as èv májusi napján .

Most mégis...Nem tudom, meddig tart mèg ki ez a sztoikus lelkierőm.


Mi történt?

Annyi minden történt ebbe a 1, 10 évben, azt se tudom hol kezdjem...


Ellenségem a családom?! Anyám tényleg ennyire gonosz?

Egy szülő egyáltalán hogy lehet kèpes ennyi szörnyűségre, ha a gyerekèről( gyerekeikről) van szó?


HOGY?!


Az eddigi 34 évem alatt a legtöbbet ártó személy az Anyám volt. Úgy gondolom.


Jól gondolom?!


2013 -tol -,2019 decemberig kb. 20x jelentett fel.*

Ezek többségében olyan feljelentsek voltak ,olyan dolgokért, mint pl. zaklatás, maganlaksèrtes, majd távol tartás kért ellenem, és annak a megszegese.


Soha nem bántottam, csak abba haza szeretem volna hazamenni,munka után, ahol addig is laktam, 24 éves koromig.


Anyám nyilván végig hazudta az elmúlt 10 évet, de mèg inkább az egész èletèt.


Ebbe a 10 évben rengeteg szenvedest okoztott...

Ezen dolgok külön- külön is egy èletre nyomot hagyo események egy emberi èletèben, így egyben , egymás mellet pedig...


Nem tudom meddig bírom mèg.


Az egyik ilyen, egyik legemlekezetesebb , legszörnyübb emlékem 2019 decemberèből való.


2019, december 19 .,

Angliában dolgoztam. Megvolt az utolsó munka nap, es azt a èvet pénzügyileg nézve jó èvkent értékelhettem. Értsd .: idézőjelben " gazdagkent" tèrhettem haza.


A liverpooli J. Lennon reptérről indult a gépem, a beszallas előtt vásároltam a szülőknek, családnak par apróság karácsonyra. Akkor mèg nem tudtam, h nem lesz módom atadni, h nem lesz èrtelme atadni.


Nem tudtam, h mi vár rám , Magyarországon, mikor földet èr a gépem . Csak nagyon reméltem, h az SMS-eim célba èrnek.

" Apa dec. 19 én száll le a gépem Ferihegyen..kitudnal jönni?!"


A kb 2 órás repülőuton màr mindenki a családrol , a karácsonyrol beszélt körülöttem. A fedélzet 99% magyar volt. Afféle karácsonyi járat volt ez.


Èn pedig amig a gèp földet nem èrt, én reménykedtem abba, h talán több év után...

Talán iden lesz karácsony, csalad, 7 evel azután, hogy megváltozott az egész addig èletem.


Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér.


A gèp sikeresen landolt, az utasok boldogok, tapsolnak. Az újra itthon vagyok érzés ,több hónap külföld után...

Én is örültem. Ekkora mèg nem tudtam, ez a boldogság....

màr nem tart sokáig .

Ès hogy az a boldogság , se volt boldogság. Csak pénzem volt ,semmi màs.


Már láttam az előttem haladó utastarsakat, ahogy hangossan jeleznek az őket váró rokonok, szeretteik felé .

Láttam, ahogy, kezét fognak, ahogy ölelkeznek...


Èn nézzek körbe , egyre kétségbeesetten...


Nem láttok sehol ismerősöm, nem láttom apát se. Senkit.


Nem várt senki. Jobban mondva, nem az(ok) akire számítottam. Az utolsó ellenőrző pont következett, ahol az útlevelet mèg megneztek.

Mikor odadadtam azt a ellenőrző személyzetnek, pár masodpercel később már a tekintetukbol tudtam , itt valami baj lesz.

Tudtam mi a protokoll, dolgoztam màr reptéren.


Csak annyit mondtak , várjak.


Tudtam,semmi rosszat nem tettem, mégis sokadjára- az elmúlt 7evből - civil ruhás nyomozok , és rendőrök vettek körbe.


Hát nem igy képzeltem. Nagyon nem. Várták, csak nagyon nem azok akiket èn vártam.


Atkisertek az épület másik felébe, egy több órás kihallgatás várt ràm. Várni a kihallgatás végző nyomozora,és várni és várni, arra h várják.

Hozzateszem a rendőrök, nyomozok nagyon jofejek voltak hozzám, lattak nem vagyok egy bűnöző típus. Semmi fogda, semmi billincs.


Az ok mégis, h feltartoztanak? Hivatalosan bűnügyi őrizetbe voltam, több órát .

Fogalmam se volt miért! Tudtam ,semmi rosszat nem követtem el. A kihallgatás elején a nyomozo közölte velem, h miért is vagyok itt.


Kisebb dolgra elkövetett sikkasztás vètsege a vàd ellenem.


Ott valami nagyon eltört bennem, ezt êletem legszornyubb karácsonya követte *


A történet röviden: " Anyám " sokadszorra feljelentést tett ellenem( és egyben öccsem ellen is). Feljelentett minket , azért, MERT SZERINTE ELLOPTUNK EGY 18 EZER(!) FT-OS TV, abból a házból, ahol amúgy testveremel együtt èltunk. ( ez már nem a szülői ház).


Mikor ezt közölték akkor végérvényesen tudatosult bennem, nem követtem el semmit, csak " Anyam" gonoszsàgainak sokadik fejezete ez.

( Miután elengedtek: A rèmkaracsony következett: A szentestet,azt h szenteste van , az utca kölykök közölték, utca kölykökel szentesteztem az utcan)*


Mert, ha el is adtam volna a saját hazunkbol, a saját tv- nket , annak biztos jo oka lett volna. A nyomozàs persze később kiderititte később az igazam, a tv eltunesehez semmi közöm nem volt, hisz mèg az országban se voltam mikor az eltűnt. Az occsem adta el, de rá se haragudtam akkor, ahogy most se. Megertettem. Nehéz anyagi körülmények közt èlt, és volt egy kb használhatatlan, adasnelkuli regi, Panasonic tv-je.

Eladta?! Ès?


Egy nyomorult ,18 ezres tv-ről beszelunk!


Egy szülő, hogy tehet ilyet?! Nem elég, hogy egy nagyon nehéz èletben beleteszi a gyerekeit, kiteszi oket az utcára , amit folyamatos feljelentgesel nyomatokosit ,hosszú éveken keresztül?!


Ezek közül a feljelentgetesek közül is ez volt a legszanalmasabb, legpitlakabb.


ÈRTED?! Láttom , h a szülő MINDENT megtesz, h a gyerekének jobb, könnyebb legyen az èlete. Vagy ha már nem tudja ugy támogatni a gyereket, akkor legalábbis nen árt neki.

Ilyet mèg nem láttam egyik ismerősöm, egyik családjának se.

Nemhogy segít, ott árt ahol tud , szinte örökös keszultsegben.


Èn tisztázotam, mint az ügy gyanúsítottja, öccsém volt. Az ügy vége tehát az lett:" anya " visszavonta a feljelentést.

Értsd.: Èn lettem volna a célpontja, így viszont nem volt màs lehetősége, mint azt visszavonni.


De megertem " Anyamat" is,hisz sztoikusi filozifiamba, tudom, hogy ez nálunk " rossz családi szokás "... anyám, anyja is meglehetősen gonosz volt. Mi gyerekent csak " Gonosz mamának hívtuk "

Nem is lattogatta a család, hisz ahogy, azt anyám tette velem, úgy anyámmal is ugyanazt tette az ő anyja..

Feljelentgette korábban...koholt vadakal.


- Mit gondolsz anyad miert utal ennyire?

- Talán, mert apám fiatalkori Ènjet látta bennem, azt az embert, akit valójában soha nem is szerettet ,csak a pénzt szeretete...


A 2. " rész " pedig màr a pénz szeretetről szól, arról hogy az emberek pénzért bármire képesek.


Kis ugrás az időben, majd 3 èvel később, akkor amikor egy viszonylagos " bèkès" időt èltem, értsd.: Nem jelentett fel végre "anya".


Egyszer csak a semmiből, nővérem először feljelenetett.

" Anyám " örokseget cipelte volna tovább? A pénz szerettetèje ez ,vagy csak "egy sima " a család női tagjait érintő skizofrénia?!


Ez a legfrissebb "traumam". Már nem az, sajnos hozzászokott.


Röviden: Az elmúlt 2 hónapban, nővérem vidéki házánál dolgoztam. Itt többféle munkát végeztem pl, növényeket, virágokat ültettem , locsoltam, gazoltam, jaradat ástam, garázst takarítottam, medencet állítottam, stb.

Nehezen indult ez munka nala. Az első nap után közölte , h én tartozok neki pénzel, tehát ő nekem nem fizet semmit, a tarozast dolgozzom le. Nekem nem volt semmiféle pénzem, az amúgyis nehez életem legnyomorusagosabb 1 évében voltam **. Ezért közöltem vele, akkor nem tudok neki dolgozni, nekem-ahogy mindenkinek- pénzre van szükségem, h enni tudják.

Így vègül csak belátta, hogy ingyen én sem dolgozhatok, èlhettek.

Közel 2 hónapig dolgoztam nála, általában napi 4 órákat. Volt hogy kevesebbet, volt h többet . Szeretem is csinálni, hisz nem egy idegen háznál, hanem a korábbi szülői háznál lehettem. Tudtam , amiket csinálok, az olyan embereknek fog tetszeni , akik hozzám közelallok.


Nem, nem tudtam, csak reméltem .


Ismét egy újabb csapás. A remény ismét tova szállt .


A munka mellet igyekeztem időd szakítani a sportra is : heti több alkalommal kondiba, heti 2x uszni, futni, pingpongozni jártam , és sokat kerekparoztam, amire külön büszke vagyok, a Balatont ( innét az 300km), egy nap alatt körbe tekertem.


Igyekeztem változatatossa tenni a napokat.


Az utolsó 1 hét... Valami történt a nővérem gondolkodásaval, elmejevel, előtte pár nappal mèg szinte tesverkent beszélgetünk . Megoszotta velem, h pl a nagy büszkeség számára, az hogy az idei èvbe Először ő benne lesz a Top100 legazdadagabb magyar nőjenek listájában .

( =tavaly vàlt el**)


Erre nagyon büszke volt. Talán êlete legnagyobb sikereket èlte meg.


Aztán pár nappal kesobb...


Közöltem , h par napig nem leszek, mert egy korábbi sérülésemet műtik Pécsett, egy orrsövény műtét várt ràm. Êletem legnyomorultabb 1 évének legkellemetlnebb 24 órája várt rám a műtét után.

Amikor folyik az orrod ezerel, de nem fujhatod ki a tamponok miatt...


Szóval még a műtét előtt közölte nővérem, h ez mennyire ferfiatltan, meg fölösleges .


Èrted egy orrsövény műtét?!


Szerintem pedig a tiszta légzés, az egyik legfontosabb alappillere magának az emberi testnek. A légzés hatasal van mindenre,arra h testunkel h edzunk, a gondolainkra.


A műtét előtti napokban, amikor nála dolgoztam, a korábbi fizestesemet minimalizalta , napi 2-3000 Ft ra.


Közöltem vele, ENYI pénzből nem lehet megèlni.Kis veszekedés, majd befekudtem a kórházba pár napra.

Akkor úgy gondoltam, majd a műtét után jobb belatasra tèr, és rajon, h napi 2-3 e Ft bol nem lehet megèlni.


A műtét napjára elfogyott a maradék kis pénzem, a műtét után stoppal jöttem haza zuhogó esőben.

Bár az orvosi utasítás úgy szólt, 1 hétig ne emeljek.

Már a műtét napját követő napon napon a nővérem kertjébe fizikai munkát vegeztem, astam, földet hordtam.


Tudtam ez veszélyes mèg abba az állapotomba , de nem igazán volt más választásom. Dolgoztam 3 órát, majd zuhogni kezdett az eső. Hazamentem, a háznál tárolt biciklivel , ami amúgy unokaoccseme volt. Tehát nővéremè is. Ezt a biciglit tavaly óta rendszeresen kölcsönvettem.Tavaly és idén is ezzel tekertem körbe a Balatont. Persze titokba kellet mindig elvinnem. Hisz nővérem soha nem adta volna mèg kölcsön se. Pedig mindig vigyáztam ra, soha nem lett semmi baja.

Közbe nem volt semmi pénzem, ètelem. Nővérem pedig milliárdoskent, AKI 1 hetel előtte büszkén meséli, h " mennyi " mindent elert, hogy top100 forbes...

Nekem meg nem volt képes már nehogy 2000 ftot adni, de semmennyit sem.

Írd és mond 14 ezer ft ot nem volt képes kifizetni, egy elvegzet munkáért.

A biciglit " tuszkent" magamhoz vettem végső elkeseredesembe. Szoszerint belekenyszeritett.


Aztán nyomozók jöttek ki hozzám . A biciglit rövid gondolkodás utan atadtam, majd újabb órákig tartó kihallgatás...a semmiről.


A pénz szertette, a pénz mint a FÖLD legdurvabb drogja, tudat módosítja...


A nővetemrol nagyon sok ,különbozo ember mondja:

Az ügyvéd, volt barátok, akik dolgoztak neki, mèg a saját gyereke is.

Mind azt mondják, nagyon rossz irányba.


A pénzehes mèg penzehesebb lett?


MERT AZT LATTOM, EHHEZ KÉPEST MINDENKINEK VAN CSALÁDJA.



2022. nov. 1. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, mert nagyon hosszú. Ha ennyire nem akar veled találkozni anyád, fogadd el a döntését és tűnj el az életéből. Magad miatt is, mert árt neked. Azt meg engedd el, hogy: "miért történik veled mindez?" Valakinek szar sors jut, más meg fickándozik. Nincs igazság. Abból kell kiindulnod, amid most van, amit kaptál, amivel tudsz valamihez kezdeni. Ha nem megy egyedül menj el pszichológushoz. Az anyagiasságot amúgy vizsgálják, kb. lelki bajnak tartják. Pl. Tim Kasser: Az anyagiasság súlyos ára
2022. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1# vagyok még. Az én anyám paranoiás, és undorodott tőlem, amikor csecsemő voltam. Ezt se kívánom senkinek. Döglődök is, de ezeket nem lehet kijavítani, csak valahogy elfogadni, elengedni, beletörődni, és megnézni, hogy ok, ehhez képest, innen indulva merre lehet menni.
2022. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cubina ***** válasza:

Nekem is nagyon rossz gyerek/fiatal felnőttkorom volt. Azzal oldottam meg a gondot, hogy évekre külföldre mentem és hiányozni kezdtem azoknak, akik korábban azt mondták hogy menjek el, mert útban vagyok.

Mi a fenének járkálsz haza Angliából? Azért hogy megbántsanak, feljelentsenek és fillérekért kapálj a nővéred kertjében?

Angliában kell maradni, új életet kezdeni és ha anyukád sok év után sem változik meg irányodban, akkor magad mögött kell hagyni és nem foglalkozni vele. Tudom hogy nagyon nehéz, mert nekem sem adott szerető családot a sors, aztán amikor helyrejött a kapcsolat, meghalt mindenkim. Sőt, még párom sincs, ráadásul a lelki sebek örökké megmaradnak. De ha állandóan csak ezzel foglalkozol, elszalad melletted az élet. Kösd le magad a munkával, valamilyen hobbival, tarts valamilyen kisállatot, ismerkedj emberekkel (tudom, hogy Angliában könnyű, én is éltem ott), menj el rendezvényekre, sétálgatni, segíts idős embereknek, vállalj babysitter munkát, a végén még társat is fogsz találni, ha nem állandóan csak a sebeidet nyalogatod, hanem csinálsz valami hasznosat.


Az élet igazságtalan, és mindig az szív, aki nem csinált semmit, aki kedves és segítőkész, aki jó. A gonosznak meg rendes családja, párja, pénze, egészsége van és boldog, holott fordítva kellene lennie. Őket kellene büntetni és az ártatlan jó embert jutalmazni.

Ezt nem lehet megérteni, sem pedig elfogadni, de attól leszünk hősök, hogy a sok igazságtalanságot, testi/ lelki fájdalmat mind kibírtuk és a nehezebb utat választottuk, nem lettünk öngyilkosok.

2022. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!