Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyakran gondoltok olyan...

Gyakran gondoltok olyan dolgokra így az éjszaka közepén, amit nagyon elrontottatok, vagy nagyon kínosan éltetek meg?

Figyelt kérdés
Mostanában azon kaptam magam, hogy rendszeresen gondolok olyan dolgokra, amiket nagyon elrontottam, vagy rosszul/kínosan reagáltam le. Ilyenkor mindig borzasztóan érzem magam, legszívesebben elsüllyednék. Tudom, hogy bizonyos szinten mindenki gondol ilyesmikre, de mostanában azt vettem észre, hogy több negatív gondolatom van, mint pozitív, és nem tudok kiszakadni ebből a spirálból. Valami tipp?

2022. dec. 22. 23:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag gyakran... én ilyen öntudatlanul önkorholós típus vagyok. Azért nem bénító módon, mert azért megmagyarázom magamnak vmennyire, hogy mindannyian hozunk rossz döntéseket és attól nem lesz jobb, ha ezen vekengek, de attól még újból eszembe jut mondjuk 2-3 hét múlva ugyanaz az eset vagy épp egy másik kínos incidens.
2022. dec. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 NTBS ***** válasza:
100%
Néha éjszaka előjön. Akkor nincs alvás.
2022. dec. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, de leginkább olyan gondolatok szokták előtörni, hogy miért nem éltem ezzel meg azzal a lehetőséggel anno, illetve régi jó emlékek törnek elő de mégse a pozitív érzéseket hozza ki belőlem, hanem inkább azt hogy mennyire hiányzik az az adott időszak, vagy az ahhoz kötődő személy/személyek.

Ez amúgy rettentően rossz, mert sokszor zenehallgatás közbe is rám tör ez a végtelen nagy hiányérzet, főleg úgy, és akkor ha olyan zenéket hallgatok amik akarva akaratlanul is odakötnek az adott érához és emlékekhez.

2022. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka dolgozod fel a nappalokat. A nappalok remekül telnek, de éjszaka valóban vannak rossz gondolataim. Szerencsére sosem kelek velük.
2023. jan. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem: conditioned arousal. ez a neve angolul.


Azért történik, mert nappal stresszelsz és mikor alszol a stressz szinted visszatér a normálisra és ez ilyen gondolatokkal jár. Megoldás: igyekezz kevesebbet stresszelni:)


Ahogy minden ez sem káros, ha nem túlzott.

2023. jan. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!