Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyakran gondoltok olyan...

Gyakran gondoltok olyan dolgokra így az éjszaka közepén, amit nagyon elrontottatok, vagy nagyon kínosan éltetek meg?

Figyelt kérdés
Mostanában azon kaptam magam, hogy rendszeresen gondolok olyan dolgokra, amiket nagyon elrontottam, vagy rosszul/kínosan reagáltam le. Ilyenkor mindig borzasztóan érzem magam, legszívesebben elsüllyednék. Tudom, hogy bizonyos szinten mindenki gondol ilyesmikre, de mostanában azt vettem észre, hogy több negatív gondolatom van, mint pozitív, és nem tudok kiszakadni ebből a spirálból. Valami tipp?

2022. dec. 22. 23:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Gondolj olyanokra, amit jól csináltál. Jó cselekedeidre.
2022. dec. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Próbáld meg elterelni a gondolataid; amikor érzed, hogy negatívakba csapnak át, azonnal gondolj valami jóra. Vagy valamire, ami feldob, ami örömet ad. Eleinte nehezebb lesz, de egy idő után már szinte észre sem veszed és könnyen is megy.
2022. dec. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Minden éjszakám így telik :(
2022. dec. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha valami eleve bánt, akkor szokott előfordulni. Ráadásul sokszor olyan dolgok, amik rendkívül régen történtek és tényleg apróságok, de számomra kínosak voltak. Fekszem az ágyban és nem tudok aludni, a baromságok járnak az eszemben, kattog a fejemben az ezerszer lejátszott szar.
2022. dec. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Igazából én őszinte leszek. Mindig azt kérdezik tőlem hogy miért nincs kapcsolatom ilyenkor mindig válaszolom hogy mert nem szeretnék. Közben minden éjjel lefekvéskor arra gondolok milyen jó lenne ha egyszer tényleg megtalálnám az igazit akire mindig is vártam,de közben arra is de mivan ha egyszer megtalálom és elhagy vagy nem szeretne többé?:( más is szokott ilyeneken?
2022. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Napi szinten, nem csak éjszaka.
2022. dec. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak éjszaka. :D


Egyébként éjszaka már pont ezért szoktam mindig berakni valami podcastet, az eltereli a gondolataim.

2022. dec. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Több hónapja 2-3h. fele felkelek, és a munkahelyi problémákon agyalok ezerrel. Nem tudok innen kilépni, ez nagyon zavar, ezen megy az agyalás.
2022. dec. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Este alkohollal és más függőségekkel nyomom el az ilyen gondolatokat, amíg bele nem alszom. Reggel ébredezéskor kezdenek el pörögni régi emlékek képsorai, amikor még jó volt élni. Aztán kinyitom a szemem és tudatosítom, hogy ide jutottam. Egy szánalmas véglény vagyok. Már nincs erőm megváltozni.
2022. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tipp!

Ha ezek eszedbe jutnak, jegyezd meg mik voltak!

Próbáld meg átgondolni, hogy mi az amit rosszul csináltál, és ennek milyen következményei voltak.

Aztán próbáld meg kigondolni, hogy ebből milyen tanulságot, következtetés lehet levonni, és próbáld meg ezeket beépíteni a gondolkodásmódodba, hogy ezentúl, ha hasonló helyzet merül fel, akkor jól tudj tenni.

És tudd, hogy a múltadon úgysem tudsz már változtatni. Azonban a jövődet befolyásolni tudod és olyan jól cselekedhetsz, ahogy csak akarod. Tudd, hogy ez már végbement.

Azon is érdemes ilyenkor elgondolkodni, hogy a hibákat, amelyek a korábbi hibás tetteidből fakadtak, lehet-e még orvoslni, jóvá lehet-e tenni őket, lehet-e valahogy segíteni a helyzeten, ami belőlük következett. És ha igen, akkor jó megtenni azt, ami javít és rendbehozza azt, ami elromlott.

És tudd, hogy senki sem kárhoztat! Megbocsáttattak a bűneid! Csak annyi kell, hogy higgy Jézusban. Isten nem vádol, nem kárhoztat! Ha más igen is, nem teszi helyesen! A megbocsátás a helyes út, és a szeretet! Akkor is ha hibáztál!

Higgy Istenben és a Jézus Krisztusban!

Isten annyira szeretett bennünket, hogy az Ő egyszülött fiát, Jézust adta értünk, hogy örök életünk legyen őbenne!

Aki hisz Jézusban, örök élete van!

És megbocsáttatnak az ő bűnei.

Isten megigazítja és megtisztítja!

És aki hisz a fiúban, az soha nem fog szándékosan rosszul tenni.

Ajánlom, hogy olvasd el a Bibliából az evangéliumokat és a helyzetedben különösen jó János (apostol) 1. levele. Azt is javaslom, hogy olvasd el! (Valamint az egész Újszövetséget és az egész Bibliát! Ha már olvastad, akkor is javaslom, hogy olvasd, és János 1. levele hasznos a helyzetedben. És János evangéliuma is kifejezetten! Sok szó esik benne a megbocsátásról és Istennek a mi hibáink, emberi voltunk felé való hozzáállásáról. És a hitről és az örök életről!)


Én úgy gondolom, az a legjobb, ha ilyenkor átgondolod a hibákat, melyeket elkövettél, ahogy javasoltam. És ez a leghasznosabb is. És logikusan átgondolva ez megindokolható. Fölösleges, hiábavaló időtöltés lenne inkább a szenvedésre, gyötrődésre, önemésztésre fordítani az időnket ahelyett, hogy átgondoljuk tetteinket, azok jelentőségét, és hogy mi az amin tudunk változtatni, mi az amiben tudunk javulni és miképpen tudunk a jövőben jobban tenni.


#9-es válaszoló! Fel a fejjel! Neked is van remény! Jézus érted is feltámadt! Isten téged is szeret! Foglalkozz vele, keresd vele a kapcsolatot, gondolkodj rajta! Ő szeret! És ne a különböző önpusztításokkal, függőségekkel nyomd el a tudatodat, lelki világodat! És Isten szeret és akármit is tettél, megbocsát! Nem kárhoztat! Higgy a fiúban! Ő fel akar téged emelni, ha magad alatt vagy! És neki ugyanolyan értékes vagy, mint bárki más e világon!

2022. dec. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!