Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek fölösleges két...

Szerintetek fölösleges két nevet adni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Pl: Szabó Béla Márk
2022. dec. 26. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Én annak tartom. Nekem is kettő van, elég lenne az egyik is.

N

2022. dec. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Senkit nem ismerek, aki a második nevét használná.
2022. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen haszontalan igen.
2022. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
2, a férjem a másodikat használja iskolás kora óta. Ezért kapott a lányunk is kettőt (aztán ő kimondottan kedveli az első keresztnevét).
2022. dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Semmi haszna, fölösleges.
2022. dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

#4


Ha csak a másodikat kapta volna egyetlen névként a férjed, akkor ugyanott lenne.



Totál felesleges.

2022. dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

én jobban szeretem, ha egyszerűek a nevek. viszont értem azt is, hogy így könnyű váltani a gyereknek, ha nem jön be neki az első, meg azt is, ha valaki hagyományt őriz ezzel, hogy pl nagymama nevét adják másodiknak.


a végén, ha csak az egyiket használja nincs sok különbség.


(ami nálam nagyon nem az, amikor vezetéknév kettős)

2022. dec. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen azért kapott egy gyerek több keresztnevet (főleg a nemesi családokban volt szokás), hogy minél több szent oltalma alá kerüljön.


Manapság már nincs ennek hagyománya, szerintem nyugodtan el lehetne engedni ezt a dolgot. Nekem is két keresztnevem van és tök felesleges, mert úgyis csak egyet használok.

2022. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a baj van vele, mert hol a teljes, hol a rövid nevét használja valaki, és ebből lehetnek problémák.
2022. dec. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme, teljesen felesleges, úgyis csak az egyiket használja az ember. Csak a probléma van vele, hogy a számláról le ne maradjon, a rublikába kiférjen a neved (mert vannak olyan jó szüleid, hogy az Izabella Anasztázia neveket adták, hogy véletlenül se kelljen keveset írnod), ennél már csak az a nagyobb kib. a gyerekkel, amikor kötőjeles a vezetéknév és még két nevet is adtak neki. Csóri matektanárom mesélte, hogy az érettségijén az első 5 perc ezzel ment el, hogy ezt a mondatnyi hosszúságú nevet felírja minden lapra. (pl. Sárospataki-Fekete Lajos István).


Szüleim két nevet kaptak, egyáltalán nem kötődnek a másodikhoz, elegük is van belőle, ezért egyik gyereküknek se adtak másodikat. Én nem imádom a nevem, de azt se mondom, hogy utálom, vagy másikat választanék, ha lehetne...


Ez nem egy pár cipő, hogy veszek kettőt és döntse el melyiket szeretné :D akkor az se gond, ha "Anyu, apu, mától Tomiékhoz költözöm, az ő szülei jobban tetszenek mint ti", vagy mi? :D


Minek vállal gyereket az, aki egy nevet sem képes választani neki? Tisztába ne tegye magát a gyerek?

2022. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!