Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék magabiztosabb...

Hogy lehetnék magabiztosabb ezekben a szituációkban?

Figyelt kérdés

Például 30 évesen még nem volt párom, és a kollégáim kérdezik tőlem, hogy miért nincs és nem igazán tudok rá mit válaszolni...


Tehát hogy lehetne azt magabiztosan kijelenteni, hogy "nincs párom, soha nem is volt, és soha nem is lesz" ?

Pont a napokban láttam ezt a kijelentést egy 25 éves lánytól, akiről nem is gondoltam volna, hiszen gyönyörű lány, és ezt teljes magabiztossággal jelentette ki.


A másik szituáció, hogy a kollégáim azzal szekálnak, hogy nem tudok xy dolgokat megcsinálni, amik hétköznapi dolgok lennének, és ezzel szekálnak állandóan. Ebben a szituációkban mit lehetne csinálni?


Köszönöm.


2022. dec. 27. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem aki békében van magával, az ezen nem aggódik, hogy mit gondolnak mások, és teljes természetességgel tudja vállalni magát olyannak, amilyennek, az elveit felvállalja úgy mond, hogy ez van és kész. Mellesleg ami ma nincs, az közel sem biztos, holnap sem lesz. Még nem jött el a te időd. Ilyesmiket mondanék inkább ha szóba kerül Viszont nem gondolom, hogy magyarázkodnod kellene bárkinek is. Még a családodnak sem, nem hogy kollégáknak. Van neked is egy életed, meg nekik is, téged sem érdekel gondolom, hogy ő miért másabb mint te, veled sem kell ennyit foglalkozni. Vannak ilyen emberek, és kész. Minden okkal történik, és mindennek eljön a maga ideje. Te ezzel együtt tudsz élni, a többivel meg ne foglalkozzanak.

Én csak mosolyogva mondanék valamit semmit, aztán kész. Nem kell mindenről beszámolnod nekik.

Nálunk vannak zárkózottabb kollégák, akikről semmit nem tudunk szinte a magánéletéből, de nem is zaklatjuk kérdésekkel, felnőtt emberek tiszteletben tartják azért többnyire, hogy ha valaki valamiről nem beszél, akkor valószínűleg nem szeretne róla beszélni.

2022. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök érthető hogy ha valaki nem akar párkapcsolatot, nem kellenek a kötöttségek neki amik ezzel járnak.. viszont ha te nem érzed jól magad így akkor semmi féleképpen nem fogod tudni ezt magabiztosan előadni.. egyszerűen fejezd ki hogy te így jól érzed magad
2022. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem "ezekben" a szituációkban kell magabiztosabbnak lenni hanem alapjában véve kellene magasabb önbizalommal rendelkezned.


Az már rég rossz ha ilyen kérdéstől kellemetlenül érzed magad és ilyen kérdést teszel fel ide.

2022. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Határmeghúzás 1. alapgyakorlat.

A semmilyen, normál kollégával.

-Hogyhogy nincs még barátod?

-Miért kérdezed? (szándék kiderítése)

-Jaj, csak úgy, kiváncsi vagyok

-Értem. Tudunk arról beszélgetni, hogy feladatom-e kielégíteni a kíváncsiságodat és bulvárhíreket adni magamról?

-...

Soha többet nem fogja megkérdezni. És nem voltál egyáltalán bunkó.

Sok embernek fogalma sincs, hogy mit miért kérdez.

2022. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!