Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Húsevők vs vegetáriánusok ?

Húsevők vs vegetáriánusok ?

Figyelt kérdés

Valahogy nem tudom megérteni a vegetáriánusok gondolkodását...


Világ életembe egy falusi egyszerű paraszt gyerek voltam, vagyok most is. Nálunk természetes volt hogy egy hónapban levágtunk x mennyiségű disznót, csirkét, kakast, nyulat stb.


Hozzáteszem hogy már 5 évesen kopasztottam a tyúkokat, 8-9 évesen meg már disznót vágtam, mármint segítseggel, de már akkor tudtam mi mire való, hogy mit hol kell elvágni stb.


Na már most, azt látom egyre több helyen, hogy a vegetáriánusok habzó szájjal szidják a húsevőket (köztük pl engemet is )...


Na már most ha nekem valaki mondja hogy vegetáriánus, megrántom a.vállam. ha pedig én elkezdem enni a kolbászt vagy bármilyen húst, hallod mint a véres késre úgy néznek.


Tegyük már tisztába. Az ember mindig is mindenevő volt. Az ősember simán levadászta a mamutot, hogy kajához jusson. Elképzelni nem tudták hogy ne egyenek húst. Egy oroszlánt se érdekel hogy az a zebra újszülött, vagy már kifejlett, levadássza, megeszi és kész.


Kedvenc jolyjoker mondatom: "a kutyát se eszed meg, akkor a malacot miért? ". Elmondom, kínába és még ki tudja hol simán megették, sőt, az ember ha éhes, akkor még a sajat fajtáját is megeszi. Ennyi.


Nemrég jött velem szembe egy videó, ahol a vonaton vagy villamoson szónokolt egy nő, hogy az állatoknak ilyen olyan jogai vannak, meg hogy mi tudunk választani, ne együk meg őket stb...


Sokszor feltettem mar a kérdést, hogy abszolút nem eszel húst ? És akkor mondják hogy hát csak halat.


Na, egy hal ugyanúgy érzékeli a külvilágot, ugyanúgy élőlény, neki is vannak "kicsinyei" ès a többi. A válasz erre az hogy hát az hidegvérű állat...


Lényegében nem érdemes leállni vitázni velük, mert azt sem tudják mi az a biológia, vagy mi az aminek az emberi szervezetnek IS szüksége van...


Aztán látni sokszor ezeket a divat vegánokat, hogy ők ugyan már nem esznek húst, ők növényeket esznek, nem bántják az állatokat. Nem, de előtte kétpofára majszolta . Meg a lábaszárán csorog a nyála a triplahúsos hamburger láttán...


Úgyhogy tisztelt vegetáriánusok. Elmondanátok mire is jó ez a képmutatás amit csináltok ?



2022. dec. 29. 20:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
:D :D
2022. dec. 30. 02:59
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

En a kedves Lehel piac hentesei miatt lettem foleg vegetarianus. Budos hust kaptam mindig,pedig kinezetre jok voltak…

Halat eszem egyedul allati feherje forrasnak.

2022. dec. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tudom érteni őket, voltak nekem is hónapos időszakaim, amikor valamilyen kaja egyáltalán nem ment le. Most például a csirkehússal vagyok úgy, hogy ha csak a szagát érzem, hullámokban jön rám a rosszullét.


Amíg valaki úgy áll ehhez a témához, mint más a diétához vagy ételallergiához, addig nincs is semmi bajom vele. Nem szerethet mindenki mindent, nem ehet mindenki mindent, teljesen elfogadható számomra ez a fajta sokféleség. Onnantól van baj, ha ezt az illető elkezdi gyökérségekkel narrálni. Akkor nem elég, hogy belenyomom az orrát a húsba, hanem fel is rúgom.

2022. dec. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a saját dolga hogy mit eszik. Egy biztos, az egészségi állapotához semmi közöm, elvi kérdéseihez végképp.
2022. dec. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugye tudod, hogy amit most teszel, az egy ugyanolyan felesleges hittérítés, mint amit a buszon szónokló vegánok csinálnak?

Ellenszenv kiváltására és hitviták gerjesztésére tökéletes. Csak annak meg mi értelme?


Fussuk át gyorsan ezt a sok felvetést. Fi tos hanvsúlyoznom, hogy vegetáriánus vagyoj, de kizárólag a magam nevében beszélek és kerülök minden általánosítást. Neked sem ártana... :


"Valahogy nem tudom megérteni a vegetáriánusok gondolkodását..."


És miért gondolod, hogy muszáj neked érteni?


Te eszel húst. Én nem. Hogy te mit eszel, nem az én dolgom. Hogy én mit eszem, nem a te dolgod.


"Na már most, azt látom egyre több helyen, hogy a vegetáriánusok habzó szájjal szidják a húsevőket (köztük pl engemet is )..."


Milyen helyekre jársz te, hogy ilyen történik veled?


Nekem furcsamód sosem vomt problémám abból, hogy vegetáriánus vagyok, pedig a netes fórumok tele vannak olyan esettel, ahol speciel épp a húsevők állnak bele a vegetáriánusokba, de legfőképp a vegánokba (a vegánok semmilyen állati etedetű élelmet nem fogyasztanak. A vegetáriánusok esznek/ehetnek tejterméket, tojást, vajat, stb)



"Na már most ha nekem valaki mondja hogy vegetáriánus, megrántom a.vállam. ha pedig én elkezdem enni a kolbászt vagy bármilyen húst, hallod mint a véres késre úgy néznek."


Na ez az, amit költői túlzásnak érzek.

Hol tapasztalsz te ilyet?


"Tegyük már tisztába. Az ember mindig is mindenevő volt. Az ősember simán levadászta a mamutot, hogy kajához jusson. Elképzelni nem tudták hogy ne egyenek húst."


Ott a kulcsszó: mindenevő. Vagyis bőven van miből összeválogatni egy ilyan étrendet, amivel a szervezet nem fog hiányt szenvedni akkor sem, ha a "minden"ből pár dolog kimarad. Magyarul semmi katasztrófa nem történik, ha valaki nem fogyaszt húst. Nem értem, neked ez miért fáj ennyire.


"Egy oroszlánt se érdekel hogy az a zebra újszülött, vagy már kifejlett, levadássza, megeszi és kész."


Bocs, az oroszlán ragadozó. Az étrendje jelentős többségben hús. Az ember -te is mondtad- mindenevő. Csak az egyértelműség kedvéért...



"Kedvenc jolyjoker mondatom: "a kutyát se eszed meg, akkor a malacot miért? "".



Bár sosem jutna eszembe senkitől ilyet kérdezni, (mert semmi közöm hozzá) de ha belegondolsz, a kérdés nem nélkülözi a logikát, hiszen állat-állat.


" Elmondom, kínába és még ki tudja hol simán megették, sőt, az ember ha éhes, akkor még a sajat fajtáját is megeszi. Ennyi."


Omé, csak ezzel pint a kérdést nem válasziltad meg, csupán másra való hivatkozással kitértél előle. A kufyát egyébként megeszik még Koreában és Afrika egyes részein is. Jellemzően ott esznek meg gyakorlatilag vármit, ahol a népesség nagy (olykor a szegénység is) az élelem viszont kevés. Ez csak egy mellékes kitérő, a téma kapcsán irreleváns.


"Nemrég jött velem szembe egy videó, ahol a vonaton vagy villamoson szónokolt egy nő, hogy az állatoknak ilyen olyan jogai vannak, meg hogy mi tudunk választani, ne együk meg őket stb..."



Na, ők specuel nem vegetáriánusok, hanem vegánik, abból is a legrosszabb fajra, kéretik nem általánosítani!



"Sokszor feltettem mar a kérdést, hogy abszolút nem eszel húst ? És akkor mondják hogy hát csak halat."


Akkor rossz embernek tetted fel a kérdést. A vegán halat sem eszik. A vegetáriánus sem. Akik húst bem, de halat.fogyasztanak, ők a peszko-vegetáriánusok. De erre később visszatérek.



"Lényegében nem érdemes leállni vitázni velük"


De miért érzed szükségét, hogy hitvitát folytass? Neked semmi közöd hozzá, neki semmi köze hozzád.


"Mert azt sem tudják mi az a biológia, vagy mi az aminek az emberi szervezetnek IS szüksége van..."


Ismét kéretik kerülni az általánosítást! Plusz, kiigazítanálak: a szervezetnek nem húsra (is) van szüksége, hanem az abban található anyagokra, melyek más forrásból is bevihetők a szervezetbe. Tehát nem létfontosságú, hogy húst egyél, de tedd, ha szereted, váljon egészségedre!



"Úgyhogy tisztelt vegetáriánusok. Elmondanátok mire is jó ez a képmutatás amit csináltok ?"


Vagyis a végére egy frappáns felütéssel egy kalap alá vontál mindenkit a "divat-vegetáriánusok" miatt. Bravo...



És akkor térjúnk vissza erre a vega-vegán stb fogalomkörre. Azt hiszem az egészet alapjaiban nem érted.

Minden embernek más a motivációja ebben a témában. Hogy valami okos ezekre legyártott mindenféle definíciót, az szerintem totál lényegtelen.

Van, aki azért nem eszik húst, mert egyszerűen nem szereti. Tudod, a mindenevő ember sem eszik meg mindent. És ez nem csak a húsra igaz. Van, aki nem is ehet egészségügyi okokból. Aztán van, aki undorodik tőle. (pl én is) és van, aki környezettudatosságból, vagy az állat iránt érzett sajnálatból dönt a húsfogyasztás elhagyása mellett. Szerintem időszerű lenne elfogadni, hogy minden ember a saját döntéseiért felelős és esetleg rá kéne bízni, hogy milyen életmódot választ és azt milyen indíttatásból teszi. Ebben egyaránt van felelőssége húsevőnek és húst elutasítónak, nevezzük akárhogy.

2023. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!