Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Húsevők vs vegetáriánusok ?

Húsevők vs vegetáriánusok ?

Figyelt kérdés

Valahogy nem tudom megérteni a vegetáriánusok gondolkodását...


Világ életembe egy falusi egyszerű paraszt gyerek voltam, vagyok most is. Nálunk természetes volt hogy egy hónapban levágtunk x mennyiségű disznót, csirkét, kakast, nyulat stb.


Hozzáteszem hogy már 5 évesen kopasztottam a tyúkokat, 8-9 évesen meg már disznót vágtam, mármint segítseggel, de már akkor tudtam mi mire való, hogy mit hol kell elvágni stb.


Na már most, azt látom egyre több helyen, hogy a vegetáriánusok habzó szájjal szidják a húsevőket (köztük pl engemet is )...


Na már most ha nekem valaki mondja hogy vegetáriánus, megrántom a.vállam. ha pedig én elkezdem enni a kolbászt vagy bármilyen húst, hallod mint a véres késre úgy néznek.


Tegyük már tisztába. Az ember mindig is mindenevő volt. Az ősember simán levadászta a mamutot, hogy kajához jusson. Elképzelni nem tudták hogy ne egyenek húst. Egy oroszlánt se érdekel hogy az a zebra újszülött, vagy már kifejlett, levadássza, megeszi és kész.


Kedvenc jolyjoker mondatom: "a kutyát se eszed meg, akkor a malacot miért? ". Elmondom, kínába és még ki tudja hol simán megették, sőt, az ember ha éhes, akkor még a sajat fajtáját is megeszi. Ennyi.


Nemrég jött velem szembe egy videó, ahol a vonaton vagy villamoson szónokolt egy nő, hogy az állatoknak ilyen olyan jogai vannak, meg hogy mi tudunk választani, ne együk meg őket stb...


Sokszor feltettem mar a kérdést, hogy abszolút nem eszel húst ? És akkor mondják hogy hát csak halat.


Na, egy hal ugyanúgy érzékeli a külvilágot, ugyanúgy élőlény, neki is vannak "kicsinyei" ès a többi. A válasz erre az hogy hát az hidegvérű állat...


Lényegében nem érdemes leállni vitázni velük, mert azt sem tudják mi az a biológia, vagy mi az aminek az emberi szervezetnek IS szüksége van...


Aztán látni sokszor ezeket a divat vegánokat, hogy ők ugyan már nem esznek húst, ők növényeket esznek, nem bántják az állatokat. Nem, de előtte kétpofára majszolta . Meg a lábaszárán csorog a nyála a triplahúsos hamburger láttán...


Úgyhogy tisztelt vegetáriánusok. Elmondanátok mire is jó ez a képmutatás amit csináltok ?



2022. dec. 29. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Tényleg, van a hűtőben egy darab illatos füstölt sonka, megyek is, csinálok valami finomat, mm... Ámen.
2022. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Számomra nem képmutatás amit csinálok. Nem csorog a nyálam egy hamburger láttán, sőt. Inkább rosszul leszek.

Egyébként én is falusi vagyok, mi is mindig tartottunk állatokat, vágtunk disznót, csirkét stb.. de én már gyerekként is irtóztam ettől. Pl ha disznóvágás volt, nem mentem ki amíg nem volt muszáj. Mert persze muszáj volt ott lenni. De én nem voltam hajlandó semmi olyat csinálni. Értsd, nem vágtam el a tyúk nyakát, inkább mosogattam az edényeket. De persze akkor is sajnáltam őket nagyon.

Mivel már felnőtt vagyok és elég rég óta nem élek otthon, így nem kell már ezeket elviselnem.

Szóval az hogy falusi vagy, nem kifogás.

És igen, nekem egy kutya olyan mint egy kacsa vagy malac. Nem teszek különbséget állat és állat között. Még a legyeket sem csapom le. Ki vagyok én, hogy eldöntsem hogy a kutya éljen, a malac meg ne? Neki is ugyanannyi joga van, nem? Mivel másabb? Semmivel. Egy néger vagy homoszexuális ember sem másabb, mint te. Miért lenne ez másképp az állatokkal?

Az meg hogy kínában megeszik a kutyákat is, az csak az ő szegénységi bizonyátványukat mutatja.

2022. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem állatvédelemből lettem vegetáriánus, hanem, mert nem szeretem a húst, semmilyet, halat sem, a szagától is rosszul vagyok.
2022. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Sosem kívántam a húst, gyerekkoromban megettem, mert elém tették. Ez a kényszer megszűnt mikor elköltöztem, innentől vagyok vega.
2022. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Vegetáriánusokat még csak megértem mert sajnálják az állatokat de a vegánok vagy kik akik még állati eredetűt sem esznek pl tojás tej stb...Az már nekem nonszensz mivel azzal nem bántod az állatot! Vagy nem is állat szeretők csak egyszerűen undorodnak minden állati eredetű dologtól?
2022. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Az ipari állattartás borzalmas, és nem igaz, hogy nem bántják azzal az állatokat...

Max nagyanyám nem bántja a tyukokat a kertben amik szabadon vannak.

2022. dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
6# Biztos bántják mert tömik őket növekedési szerekkel meg ketrecbe sötétbe élik le kevés életüket stb! Egy háztáji biztos sokkal jobb! Szabadtartással BIO tartással! De ha meg sajnálja a vega és azért nem eszi meg akkor magát nyugtatja azzal oké! De attól még iparilag fogják tenyészteni őket nagy üzembe mivel van rá kereslet...Ezért nem a minőségre mennek hanem a mennyiségre!
2022. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok vega, de én sem értem a húsevőket, hogy nem fogják fel, hogy nem csak az állatok sajnálatából lehet valaki vega, hanem ötezer másik okból is és azok kombinációjából. Lásd: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu.. Amúgy nemrég feltálaltak nekem egy olyan fácánlevest, aminek az alanyát levadászták és a húsában látszott, merre ment a lövedék, ráadásul a hús (tehát az állat izma) cikkcakkba volt összeugorva és így főzték meg. Konkrétan rosszul voltam a látványától.
2022. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy totál felesleges provokáló vélemény nyilvánítás, nem is kérdés. Nem vagyok vega vagy vegán, de nevetséges, hogy erről egy félművelt félnótás ír egy kisregényt, csak hogy tudjon hőbörögni. Menj, és játssz azzal, ami veled egy idős és ne mások idejét rabold ilyen kreténségekkel, köszi!
2022. dec. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

(Szerintem te összekevered a vegetáriánusokat a vegánokkal...)


"Valahogy nem tudom megérteni a vegetáriánusok gondolkodását..."

Ez mondjuk egyéni probléma. Pedig nem olyan nehéz. Az már egy más kérdés, hogy mennyire tud vele azonosulni az ember. De azért megérteni nem olyan nagy kunszt.


"Világ életembe egy falusi egyszerű paraszt gyerek voltam, vagyok most is."

Jó, és?

Születési helytől függetlenül az ember képes a gondolkodásra, és a szokásainak az alakítására. Szóval ne magyarázd a falusi származásoddal!

Szüleim szintén falun nőttek fel, és most is ott élünk. Apám mondjuk tipikusan az a "húst hússal" jellem, de mindenki más vegyes táplálkozású. Én is, de inkább a zöldségeket és gyümölcsöket részesítem előnyben.


"Hozzáteszem hogy már 5 évesen kopasztottam a tyúkokat, 8-9 évesen meg már disznót vágtam, mármint segítseggel"

Örülök, hogy ilyen kis Rambo voltál.

Mondjuk... lehet, hogy ha két disznóvágás között egy kicsit a mentális képességeidet is fejlesztetted/fejlesztették volna, akkor most nem okozna gondot egy tök egyszerű gondolat megértése.


"Na már most, azt látom egyre több helyen, hogy a vegetáriánusok habzó szájjal szidják a húsevőket"

Ismét csak kevered a vegánokkal. Bár tegyük hozzá, köztük sem mindenki az a "vérvegán" jellem. De én vegetáriánust még nem láttam mocskolódni azért, mert valaki húst evett.

Egyébként meg bizonyos intelligencia-szint alatt oda-vissza megy a sárdobálás és a lenézés.


"Az ember mindig is mindenevő volt."

Ez kétségtelen. Éppen ezért kell, hogy a vegetáriánusok is így vagy úgy, de hozzájussanak bizonyos fehérjékhez. Mondjuk tejtermékek, vagy tojás segítségével.


"Az ősember simán levadászta a mamutot, hogy kajához jusson. Elképzelni nem tudták hogy ne egyenek húst.

Az azért ugye megvan, hogy azóta eltelt kb. tízezer év? És az is megvan, hogy "kicsit" az ember életmódja azóta megváltozott. Eleve az ősembernek nem volt sok választása. Azt kellett enni, ami volt. Emellett pedig: ők kemény fizikai munkát végeztek. Ma az emberek nagy része vagy könnyű fizikai munkát végez, vagy szellemi munakörben dolgozik. Teljesen más étrendet kíván meg a napi szintű vadászat, mint a bérszámfejtés.


"Egy oroszlánt se érdekel hogy az a zebra újszülött, vagy már kifejlett"

Talán mert a törzsfejlődésben kicsit más helyet foglal el az ember és az oroszlán? Ilyen alapon azt is felhozhatnánk "érvnek", hogy a növények meg szerves bomlástermékeket "esznek". Most akkor együnk trágyát?

Értem én, hogy hangzatosan akartál érvelni, csak a hasonlatokkal mindig az a baj, hogy kisebb-nagyobb mértékben torzítanak.


"a kutyát se eszed meg, akkor a malacot miért?"

Erre pedig az a válasz, hogy: mert ebben a kultúrkörben ez nem szokás. Vita lezárva.


"Na, egy hal ugyanúgy érzékeli a külvilágot, ugyanúgy élőlény, neki is vannak "kicsinyei" ès a többi."

Tudod, a világ nem fekete-fehér. Nem csak a két véglet létezik, hogy "mindig húst eszek, és bármilyen élőlényt jó szívvel leölök", meg "soha még egy baktérium életét sem tudnám kioltani, mert hát ő is élőlény". Igen, bizony a hal egy fejletlenebb, kevésbé tudatos élőlény, mint mondjuk egy tehén. Egyrészt. Másrészt meg: lehet, hogy valamit nem lehet megszüntetni, de csökkenteni igen. Így, hogy csak halat eszik néha, mondjuk kb. feleannyi élőlényt kell az étkezéséért beáldozni.


"Lényegében nem érdemes leállni vitázni velük"

Hát... ahogy látom, veled sem.


"Aztán látni sokszor ezeket a divat vegánokat"

Mint mondtam, vega (vegetáriánus) és vegán között azért elég sok a különbség. És igen, vannak ilyen divat-vérvegánok. Ezen az oldalon is egyszer volt "szerencsém" vitázni ilyennel. Aki egy hónapja még húst hússal evett, de becsszó, következő hónaptól vegán lesz. De azért aznap még megette a marhapörköltet, majd jött szidni a húsevőket. Igen, vannak ilyenek. De mint mondtam, távolról semi mindenki ilyen. Fanatikusok és divatmajmok mindenhol vannak.


A "kérdésed" pedig színtiszta provokáció. Te nem kérdezni akarsz, te - hasonlóan az általáad szidott vérvegánokhoz - csak szidni jötted a másik tábort. Ezzel egy cseppet sem leszel jobb náluk. Sőt, te nem is csak azokba kötsz bele, akik veled kötekednek, hanem mindenkibe, akinek nem egyezik a táplálkozási preferenciája a tiedével.



Tudod, lehet ezt békésen is csinálni. Erre tökéletes példák vagyunk barátnőmmel. Én nagyrészt zöldséget, és gyümölcsöt eszek. Nem vagyok vega, sem vegán, de húst elég ritkán eszek. Ő meg ezzel pont fordítva van. Sőt... A legtöbb gyümölcsöt és zöldséget utálja. És képzeld, tök jól kijövünk egymással. Lehet ezt így is csinálni.

2022. dec. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!