Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Diplomások és érettségizettek...

Diplomások és érettségizettek közt komoly a különbség?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor ha "komoly" diplomája van: orvos, mérnök, közgazdász, IT.

2022. dec. 29. 21:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%
Én 32 éves koromban kaptam meg a "komoly" közgazdász diplomámat, de valahogy nem érzem magamon, hogy komoly különbség lenne az érettségizett, meg a diplomával rendelkező énem között. 🤔
2022. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Találkoztam már annyira művelt 8 általánost végzett emberrel, hogy majd' leesett az állam, amiket mesélt (érdekli a molekuláris biológia, a kvantunfizika, a művészetek, csak egyszerűen annak idején nem jutott tovább, most pedig már mindegy neki).


Viszont találkoztam olyan diplomás mérnökkel és orvossal is, hogy megállt tőlük az eszem, mennyire primitív, egybites személyek.


Nem minden a végzettség.

2022. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
6%

mernokkent kereshetsz egy sima alkalmazotti allasban 400-800 ezret ilyen 30-32 evesen


orvoskent meg nyilvan sokkal tobbet ha rezidens vagy es van magan bizniszed is nameg a sokat emlegetett halapenzek


kozgazdasz management penzugy kontroller stb meg szinte 500-1000 ezer+


érettségisek eleve nem kellett h elmelyuljenek semmi olyan komplex dologban ami eleg lenduletet ad h felfogjak egy vallalat mukodeset. Nem is erintkeznek olyan emberekkel csak a tobbi "képzetlennel" es ez magaban egy oriasi visszafogo tenyezo



lehet persze magyarazni, nyilvan vannak kozepfoku kepzettseggel rendelkezo emberek akik gyorsan veszik a lapot de azert tulsagosan komplex feladatokat nem tudnak lekezelni

2022. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
56%
A munkaerőpiacon óriási a különbség köztük, emberileg nem mindig.
2022. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

#3 honnan tudod, hogy egy érettségivel rendelkező ember nem képes komplexebb feladatot átlátni? A legnagyobb többség nyilván nem tudna elvezetni egy céget, de nem szabadna ennyire általánosítani!


Biomechatronikai mérnök ismerősöm nem tud például autót vezetni, mert hogy az neki túl bonyolult, nem tud koncentrálni a közlekedésben. Naakkormost?

2022. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
mérnökségen dolgozok egy ideje, csak technikumot végeztem, a solid edget én vágom a legjobban, meg a SolidWorks-öt is. engem kérdezgetnek a mérnökök.
2022. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha átlagot nézünk, akkor igen.

Ma már kapnak olyan emberek is diplomát, akik magyar érettségin a Biblia tételnél nem tudják megnevezni az első emberpárt.

2022. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én .aximalista vagyok, midnent meg akartam tanulni egyetemen, lekiismeretesen csináltam, jó jegyeim voltak, ki is égtem, és otthagytam. Egy életre elég volt, köszi.

De volt olyan szaktársam, aki a vizsgák 90%-án puskázott, semmit nem tanult, alap dolgomat nem tudott. Már lediplomázott.

Ennyi.

2022. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
34%
szerintem nincs komoly különbség. az, hogy ki megy egyetemre lényegében azon múlik ki milyen családba születik.
2022. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
54%

#9


Ez nem teljesen igaz.

Párom szerény körülmények között nőtt fel, mégis nagy koponya, jól tud seggelni, ezért tudott egy jó nevű fővárosi egyetemre menni, az ország túlsó feléről.


Engem sem támogatnak a szüleim anyagilag, jövőre mégis tudok munka mellett, szintén fővárosi egyetemre menni, levelezőn.


Haverom egy borsodi faluból tört ki. Miskolcon kezdte, most Győrben csinálja a mesterdiplomát.


Igen, tényleg jól jön a pénz, de nem csak az kell, hogy bejuss a sulira.

2022. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!