Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberekben miért nincs...

Az emberekben miért nincs ingerület a tények megismerésére, miért hiszik el az általuk kitalált dolgokat inkább?

Figyelt kérdés
Valahogy nekem az a természetes, hogy ha felmerül bennem egy kérdés, például hogy miért fázok fel (csak mondtam valamit), akkor olvasok róla szakirodalmat, vagy elmegyek az orvoshoz és megkérem, hogy magyarázza meg. A lényeg, hogy tudományos, sokszorosan alátámasztott magyarázatot keresek. Ez miért hiányzik annyi emberből? Rengetegszer tapasztalom, hogy valaki állít valami orbitális baromságot, és mikor megkérdezem, hogy mire alapozza a nézeteit, csak hebeg meg habog, aztán kinyögi, hogy ő ezt gondolja, és kész. Én képtelen lennék csakúgy kitalálni valami okot (a felfázásos példánál maradva, pl, hogy nincs rajtam vastag zokni és azért fázok fel) és ezt elfogadni általános igazságnak, mindenféle bizonyítás nélkül. Ezek az emberek azt hiszik, hogy okosabbak a szakembereknél? Vagy humbuknak tartják a tudományt? Vagy mi lehet az ok?

2022. dec. 30. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legegyszerűbb megoldás. Kitalálsz valamit, aztán ennek megfelelően kezded szemlélni a világot, kialakítasz magad körül egy buborékot. Ebbe a buborékba csak azt engeded be, ami alátámasztja a nézetedet, minden mást kizársz belőle. Így aztán nem kell fáradságos munkával használnod az agyadat, hogy értelmezd az információkat, kiválogasd a megbízhatóakat, megpróbáld feloldani az ellentmondásokat és végül önálló álláspontot alakíts ki. Elég csak habzó szájjal világgá ordítani azt a keveset, ami a fejedben van, aztán a hasonszőrűektől kapod a megerősítést, hogy mennyire nagyon igazad van.
2022. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember képtelen a gondolkodásra. Ezt használják ki a politikusok és a média.
2022. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem kell gondolkodni, másrészt nem akarnak feleősséget vállalni semmiért sem.
2022. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!