Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gyerekkorom óta kissé feledéke...

Gyerekkorom óta kissé feledékeny, szórakozott agyam van, azaz a lexikális dolgok nehezebben mennek. Van-e valamilyen nem spártai módszer a memória javítására, vagy táplálékkiegészítő?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csodaszer, csoda módszer nincs, de kitartással, szorgalommal lehet fejleszteni a koncentrációs készséget. A hatékony tanulást is meg lehet tanulni, és vannak direkt memória javító dolgok. A legjobb az idegen nyelv tanulás, ott amúgy is sokat kell magolni, ismételni, memorizálni. de lehet tanulni verseket, vagy bármi mást.
2022. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nekem már spártai :) nem csodamódszert keresek, csak javításra, mint írtam.
2022. júl. 13. 16:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az #1-hez.

Memoriterek, dalok, versek, vagy, ha úgy tetszik, próza megtanulása javítja a memóriát, amely egy fontos összetevője a tanulási készségnek és az intelligenciának.


Ezért baromság az a liberális hozzáállás, hogy "mire jó a verstanulás"? Meg "Mire jó bemagolni egy párbeszédet angolul?"


Hát, pont arra jó, javítja a memóriát és hogy könnyebb felidézni angolul egy adott szituációban az általánosan használt nyelvi frázisokat.


A "spártai" módszerekről pedig csak egy közhely jut eszembe: No pain, no gain.

2022. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem erre irányult a kérdés, mint írtam. (Látom, másnak meg a szövegértelmezés a nehéz :) )
2022. júl. 14. 13:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, pedig ketten is így értelmezték hogy memóriaproblémáid és koncentrációs nehézségeid vannak, és én is így értelmezem, elég relevánsnak tűnnek az 1 és 3 válaszok a kérdésedre.


Lehet, hogy te mész szembe az autópályán? Fogalmazd meg akkor a kérdést úgy, hogy arra kapjál választ, amire kíváncsi vagy.


Ha a táplálékkiegészítőkre vagy kíváncsi, az is mutatja, hogy a problémát a könnyebb végéről akarod megfogni. Gondolod, hogy beszedsz egy varázstablettát, és hirtelen megokosodsz és mindenre emlékezni fogsz?


Nem így működik. Vannak szerek, amik javítják a koncentrációs készséget, pl. a koffein, (ez bizonyított) és van egy csomó olyan, ami kamu (ezeknek a hirdetéseit láthatod mindenhol, de csak pénzkidobás.)


Az MDMA származékok is javítják a koncentrációképességet, a szellemi teljesítményt, de ezeket semmiképpen nem javaslom, több okból sem.

2022. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet javítani a memóriát, mert adottság.
2022. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5: az elsőre nem mondanám, hogy rosszul értette, hiszen számára lehet, hogy az nem spártai módszer. Ezután írtam, hogy az számomra spártai. Erre te ugyanazokat felhozod...

Pontosan, a könnyebbik végéről, ha így jobban érted, de problémának nem mondanám.


6: gondolom, azért valamekkora tartományon belül némi javulás lehetséges.

2022. júl. 14. 16:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ha valamilyen táplálékkiegészítő a hiányomat szüntetné meg -tegyük fel-, az nem a könnyebbik vége, hanem hiánypótlás.
2022. júl. 14. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a lexikális dolgok rosszul mennek, akkor mi megy jól?


Szerintem ez csak a Z/alfa generációnal szokásos koncentrációs nehézség, azaz ezek a fiatalok nem tudnak egy párszáz oldalas könyvet elolvasni, mert egyszerűen nem tudnak elég hosszú ideig koncentrálni. Max egy 100 szavas facebook bejegyzés, vagy egy yt/tiktok video.


Nem véletlen, hogy pl a podcastok egyre népszerűbbek lesznek, mert már egyre kevesebb ember van, aki egy könyvet vagy egy hosszabb újságcikket el akar olvasni, inkább megnézi videón vagy meghallgatja egy podcastban.


Én is próbáltam podcastokat hallgatni, de nekem egyszerűen dögunalmas és időm sincsen rá.

Ha valami információ kell, kb 10-15x gyorsabban jutok hozzá olvasással, mintha egy videóról vagy podcastból kellene megszereznem ugyanezt.

2022. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Közel sem az a generáció vagyok :)


Ha csak lexikális dolgok léteznének, és azon kívül semmi, akkor a lexikális kifejezés sem létezne :) Pedig az is lexikálistudás, hogy milyen megnevezésekkel illethetők a lexikálison kívüliek :)

2022. júl. 14. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!