Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha állítólag a buta emberek...

Ha állítólag a buta emberek nem érzik magukról azt, hogy azok, akkor nekem mégis miért van 100-as IQ-val iszonyatos kisebbségi érzésem, amiért nem vagyok okos?

Figyelt kérdés

Elmentem egy MENSA tesztre és pont 100-as érték lett az IQ-m ami óriási csalódás hiszen diplomásként azt gondoltam min. lesz legalább 115-120 illetve napokig készültem rá (sok pihenés, fejtörő rejtvények, sudoku stb.) és mégis iszonyat rossz lett.


Pedig már korábban sejtettem (nem véletlenül voltam rá kíváncsi), hogy hülye vagyok, mert az egyetemet is sok-sok év csúszással tudtam csak elvégezni és a munkahelyen is nagyon nagy nehézséget okoznak napi szinten a problémamegoldással és logikai tervezéssel kapcsolatos feladatok.


Azóta iszonyatosan magam alatt vagyok, gyakorlatilag a sírás kerülget mindig amikor valami elég le kell ülnöm tanulni, mert érzem, hogy milyen nehezen megy a fejlődés.

A középfokú angolom is iszonyat küzdés árán lett meg (azóta pedig brutálisan sokat felejtettem), mostmár legalább tudom miért.😞


A fura mégis az, hogy sokan mondják: a buták nem tudják magukról, hogy azok sőt inkább hatalmas önbizalmuk van. Nekem mégis iszonyat lelki őrlődést jelent, hogy tudom: gyenge képességekkel kell megküzdenem azon a szellemi területen amit anno választottam mikor még azt hittem okos és jó képességű vagyok.😭



2023. jan. 1. 14:36
1 2
 11/12 anonim válasza:

Sokféle intelligencia létezik, a MENSA tesztje többnyire csak a logikai gondolkodást méri. Az pedig nem a világ.

Vannak például, akiknek a szociális intelligenciája kiemelkedően magas.

Azt hiszem természetes, hogy azt érzed, amit most, de ettől még megpróbálhatod úgy felfogni, hogy Neked csak másféle intelligenciád magas. Már az eddigi eredményeid is mutatják, hogy milyen sokra vagy képes. Szóval ne keseredj el!

2023. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az intelligencia teszt nemcsak azt méri, hogy mennyire vagy buta/okos, hanem leginkább azt, hogy milyen gyorsan tudsz gondolkodni. A sebesség a mérvadó. Átlagos IQ-val pontosan ugyanúgy ki tudod rakni a kirakóst, mint az intelligenciaskálán egy szórástávolsággal messzebb elhelyezkedő csoport, csak több időbe telik. Semmivel sem vagy kevesebb, mint az átlag, nem vagy butább, mint az átlag. Vannak szakmák, amik megkövetelik a magas IQ-t, mert másodpercek töredéke alatt kell összerakni a képet és a megoldást nagyon komplex kérdésekben (a sebészek munkája ilyen).

Az átlagos IQ-val teljesen el tudsz boldogulni az életben, másrészt egy ember sok minden más is, nemcsak az IQ érték határozza meg a személyiséget. Nem vagy kevesebb, mint a legtöbb ember, ne is foglalkozz ezzel ennyit. Nagyon kevés olyan ember van, akinek az átlagnál magasabb az intelligenciahányadosa.

2023. jan. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!