Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék én is úgy...

Hogyan tudnék én is úgy tanulni, hogy csak figyelek órán, és a fejembe ragad? Egy ismerősöm a KJE rendezvényszervező szakra jár, és azt mondja sosem kell tanulnia, elég ha órán figyel.

Figyelt kérdés
Én pénzügy számvitel alapszakon tanulok és én is szeretném legalább pár tárgy esetében ezt elsajátítani.
2023. jan. 1. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Az ilyen otthon egész éjjel tanul:)
2023. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Sokat segít ha érdekel a téma.
2023. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ez is genetika. Vagy jó agyad van hozzá vagy nincs. Viszont aki nagyon könnyen megtanul mindent, az az élet más területén gyengébb. És igen. Van aki csak ezt mondja közben meg tanul folyamat.
2023. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Különböző tanulási (vagyis intelligencia-) típusok vannak - többek között van, aki auditív típus, ami azt jelenti, hogy hallás után tud a legkönnyebben tanulni. Sok ilyen embert ismerek, de én például NAGYON NEM vagyok ilyen, annyira vizuális vagyok, hogy muszáj látnom a tananyagot - mindig kijegyzetelgetem, különböző színekkel kihúzom a szöveget stb.

Először is fel kell ismerned, Neked mi a tanulási típusod, és aszerint kell kidolgoznod a módszert, amivel a legkisebb erőfeszítéssel a leghatékonyabban tudsz tanulni. Ha nagyon nem vagy auditív, akkor nem fogsz olyan gyorsan hallás után tanulni, mint az ismerősöd, ha meg nem vagy vizuális, akkor kidobhatod a színes szövegkiemelőket a fenébe. De van, aki pl. mozgásos típus. Az se mindegy, hogy másokkal közösen tanulsz könnyen, vagy pedig egyedül.

(Jelenleg 8 különböző fő tanulási típust szoktunk megkülönböztetni.)

2023. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Azért egy rendezvényszervező a büfészakok csimborasszója. Menj be 1-3 órájára is megtudod.

Egyébként pedig genetika is van benne, meg módszertan, na meg az sem árt ha figyelsz, jegyzetelsz

2023. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

ehhez tényleg egy fogékonyabb agy kell.


Unokanővérem iszonyat könnyen tanulta a nyelveket...ragadt rá és gyorsan mert olyan volt az agya....5 nyelven is beszél.


Én csak angolul....


Nem lehetünk mindannyian k**úrvára okosak,,,

2023. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Rendezvényszervező... :D LOL. Ott elhiszem, hogy akinek jó agya van, az nulla efforttal végigviszi.

Nekem is ment volna egy ilyen tingli-tangli szakon.


Kíváncsi vagyok, hogy pl egy anatómiából vagy élettanból hogy vizsgázna tanulás nélkül :D

2023. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!